FotoGryNowości

Recenzja Amazon Echo (4th Gen, 2020): A New Zenith

To było kilka lat odkąd Alexa zaczęła mnie słuchać wszędzie. Po początkowym miesiącu miodowym z oryginalnym Echo Dot (urządzenie, które nadal utrzymuję, jest najlepszym budzikiem w historii), powoli wypełniłem swój dom jednostkami testowymi Amazona. Obecnie głównie wyrywam głośniki wyprodukowane przez Google i Apple do testów porównawczych. Faktem jest, że inteligentne głośniki Amazona działają tak dobrze, że nigdy nie było powodu, aby zmieniać cały mój system.

Pod względem ceny, kompatybilności, jakości dźwięku – a teraz, dzięki eleganckiemu, okrągłemu przeprojektowaniu i wyglądzie – nowy Echo pozostaje jednym z najlepszych inteligentnych głośników dla większości ludzi. Tak długo, jak nie masz nic przeciwko Alexa lub nie masz wendety związanej z Bezosem, posunąłbym się nawet do stwierdzenia, że ​​jest to najlepszy głośnik za 100 $ w okolicy.

Okrągły dźwięk

Największą różnicą między nowym Echo a starszymi modelami rurkowymi jest zaokrąglony kształt. Wygląda jak jedna z tych piankowych piłek do ogonka, którymi obrzucałem się w gimnazjum, ale z czterema gumowymi guzikami na górze i przewodem zasilającym zamiast ogona.

Ten nowy kształt to nie tylko zmiana estetyczna, ale także zmiana sposobu interakcji głośnika z otoczeniem akustycznym. Zauważyłem, że przeprojektowany głośnik stereo wypycha dźwięk w pomieszczeniu bardziej równomiernie niż echo ostatniej generacji, dzięki czemu jest znacznie bardziej głośnikiem całego pokoju niż kiedyś.

To sprawia, że ​​jest bardziej użyteczny jako złotowłosa linia inteligentnych głośników Amazon, siedząca pomiędzy mniejszą Echo Dot (która jest dostępna w wersjach standardowych, dziecięcych i z zegarem) a większym Echo Studio. Po prostu wiedz, że to robi mają nieco większy ślad niż wcześniej.

: Amazon

Brzmi mocniej, lepiej i bardziej zrównoważony niż kiedykolwiek. Zostawiłem jednostkę testową na blacie kuchennym – jedno z najbardziej przydatnych miejsc dla inteligentnego głośnika, ponieważ mogę ustawić timery – iz łatwością wypełniła zarówno kuchnię, jak i mój salon, wystarczającą ilością dźwięku na imprezy taneczne objęte kwarantanną z moją narzeczoną i naszym niezdarne psy ratownicze.

Nowe Echo ma pod maską kilka rzeczy, które pozwalają mu pokonać swoich poprzedników. Przede wszystkim jest to nowy adaptacyjny silnik EQ, który pozwala głośnikowi słuchać i dostosowywać się do pomieszczenia, w którym gra, wykorzystując informacje zebrane z wbudowanych mikrofonów.

Umieść go w pobliżu ścian lub rogów, a może okiełznać bas, aby brzmiał trochę lepiej. Nie chodzi o to, co słyszysz, ale o to, czego nie słyszysz; dźwięk adaptacyjny ma sprawić, że Twoja muzyka wszędzie będzie brzmiała tak samo. Poruszałem nim po pokoju i nie zauważyłem dużej zmiany w balansie lub scenie dźwiękowej (jak „duża” wydaje się muzyka w przestrzeni), ale zauważyłem, że brzmiała znacznie mniej dudniąco w ciasnych zakrętach niż poprzednie pokolenie.

Nowe przetworniki głośnikowe zwiększają również wydajność w niskich częstotliwościach, a 3-calowy głośnik niskotonowy rozszerza się całkiem głęboko w spektrum częstotliwości dla głośnika tego rozmiaru. Jest też znacznie głośniejszy od konkurentów, takich jak Google Nest Audio (8/10, WIRED poleca), które siedziałem obok niego na blacie (chociaż bas robi się mętny przy pełnej głośności).

Jest też wbudowany odbiornik Zigbee, który umożliwia łatwe podłączenie wielu inteligentnych urządzeń domowych oraz odbiornik Amazon Sidewalk, wkrótce uruchomiona usługa Amazon, która wykorzystuje technologię Bluetooth Low Energy do utrzymywania urządzeń połączonych na zewnątrz, ale blisko domu.

Znajome ulubione

Jako długoletni użytkownik Spotify konsekwentnie jestem pod wrażeniem tego, jak łatwo jest skonfigurować urządzenia Echo za pomocą Spotify Connect, a tym razem było to równie proste. Skonfigurowałem to w aplikacji Alexa i błyskawicznie przesyłałem strumieniowo świąteczne hity Mariah Carey.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook