GryNowości

Recenzja Amazon Echo Dot 4th Gen (2020): baw się dobrze

Amazon może zwrócić większą uwagę na swoje głośniki Echo z wyższej półki, takie jak Echo Studio i nowe Echo 4.generacji, ale skromny Echo Dot jest zdecydowanie najpopularniejszym głośnikiem w ofercie. Model trzeciej generacji, wydany w 2018 roku, okazał się doskonałym małym inteligentnym głośnikiem, a dzięki częstej i agresywnej sprzedaży Amazon możesz wybrać jeden do utworu, co ułatwia umieszczenie asystenta głosowego Alexa w każdym pokoju Dom.

Nic więc dziwnego, że wraz z dużym przeprojektowaniem na Echo czwartej generacji, Amazon przeprojektował również Echo Dot. Nowa kropka czwartej generacji ma nowy, kulisty kształt swojego większego rodzeństwa, tylko w mniejszej skali. Jest natychmiast dostępny w trzech różnych wariantach: model standardowy za 49,99 USD, wersja z wbudowanym zegarem LED za 59,99 USD i Edycja dla dzieci, która jest dostępna w uroczym wzornictwie tygrysa lub pandy za 59,99 USD.

Ale podczas gdy nowe Echo przyszło z ulepszeniami pod względem jakości dźwięku, funkcji i projektu, ulepszenia Echo Dot są mniejsze. W niektórych przypadkach jest to regresja z poprzedniego modelu.

Mimo to Echo Dot czwartej generacji pozostaje doskonałym budżetowym inteligentnym głośnikiem, nawet w pełnej cenie. A dzięki niemal stałej sprzedaży Amazon prawdopodobnie będziesz w stanie kupić go za jeszcze mniej.

Nowa kropka nawiązuje do projektu nowego pełnowymiarowego echa.

Kropka echa czwartej generacji jest około dwa razy wyższa niż model trzeciej generacji.

Najbardziej oczywistą aktualizacją jest nowy kształt Echo Dot. Podobnie jak pełnowymiarowe Echo, nowa kropka ma kształt kuli, która straciła trochę powietrza, więc ma płaską stronę, która zapobiega staczaniu się z półki. Połowa kuli pokryta jest tkaniną, a dolna półkula matowym plastikiem. Ma około 3,5 cala wysokości i jest mniej więcej wielkości piłki do softballu i dwa razy wyższy od starego krążka hokejowego. (Wygląda na to, że projektanci Amazona inspirują się sprzętem sportowym).

Ten nowy projekt to miecz obosieczny. Prawdopodobnie ciekawiej jest przyjrzeć się i wstrząsnąć uprzedzeniami dotyczącymi tego, jak może wyglądać inteligentny głośnik. Zapewnia również nieco lepszą jakość dźwięku z tego samego 1,6-calowego głośnika, który jest zamontowany w środku.

Ale nowy model jest zdecydowanie mniej dyskretny niż poprzednia generacja, a jego większy rozmiar oznacza, że ​​trudniej jest go zamontować na ścianie. Dostępnych jest cała branża plastikowych uchwytów (oczywiście na Amazon), które pozwalają zamontować starsze Echo Dots bezpośrednio do gniazdka ściennego, co jest idealne do pomieszczeń o ograniczonej przestrzeni na półkach, takich jak łazienka. Ale większy rozmiar nowego modelu oznacza, że ​​zrobienie tego będzie znacznie bardziej niewygodne niż wcześniej. Na szczęście okazuje się, że model 3.generacji będzie się trochę trzymał, więc jeśli planujesz montaż, to ten, z którym warto się wybrać.

Możesz otrzymać standardową nową kropkę w trzech różnych kolorach – ciemnoszarym, jasnoszarym i jasnoniebieskim – chociaż z jakiegoś powodu wszystkie trzy kolory są dostarczane z białym przewodem zasilającym, co jest denerwujące, jeśli kupisz ciemniejszy model. Możesz jednak użyć zasilacza z modelu trzeciej generacji, jeśli przeprowadzasz aktualizację.

Echo Dot z wyświetlaczem LED doskonale nadaje się jako budzik nocny, który można zaprogramować głosowo.

Wyświetlacz LED pokaże godzinę, aktualną temperaturę pogodową lub poziom głośności podczas regulacji.

Podobnie jak w nowym Echo, charakterystyczny pierścień LED, który świeci, gdy Alexa nasłuchuje, znajduje się na dole Echo Dot, w przeciwieństwie do góry w poprzednich modelach. W praktyce nie ma to większego znaczenia – nadal widzę go z drugiego końca pokoju i odbija się od większości powierzchni, więc jest bardzo jasny. Jedynym wyzwaniem jest to, że pierścień świetlny może być trudny do zauważenia podczas regulacji głośności za pomocą przycisków na górze. Nowa kropka zachowuje również wyjście liniowe 3,5 mm, które umożliwia podłączenie go do większego głośnika, chociaż nie działa jako linia dla innych źródeł dźwięku, takich jak pełnowymiarowe oferty Echo.

Pod względem jakości dźwięku nowy Dot nie jest tak dużym krokiem naprzód jak nowe Echo. Brzmi lepiej niż model trzeciej generacji, ale tylko nieznacznie – naprawdę trzeba je porównywać, żeby zauważyć różnicę. Dźwięk jest trochę bardziej pełny i jest nieco lepsza scena dźwiękowa dzięki konstrukcji w kształcie kopuły, ale głośnik ma taki sam rozmiar i moc jak poprzednio i nie obsługuje stereo, jak Echo. Możesz sparować dwie kropki w konfigurację stereo, tak jak poprzednio, ale nie możesz tego zrobić w różnych pokoleniach – musisz kupić dwa modele czwartej generacji do konfiguracji stereo. Nowy Dot nie wykonuje również regulacji pomieszczenia w czasie rzeczywistym w większym modelu, ani nie ma przetwarzania Dolby Audio.

Fakt, że dźwięk nie został znacznie poprawiony, nie jest zły. Model trzeciej generacji zagrał szokująco dobrze jak na swoją cenę i rozmiar, a nowy model jest bardzo podobny. Może być zaskakująco głośno; przyjemnie się go słucha w przypadku muzyki, audiobooków, podcastów i interakcji z Alexą; i jest idealny do mniejszych pomieszczeń. Oczywistą rzeczą, której mu brakuje, jest odpowiedź basowa, ale poza tym Echo Dot brzmi fantastycznie, jak na to, czym jest i wolę go od podobnego cenowo Nest Mini Google. Będziemy musieli zobaczyć, jak dobrze wypada droższy, ale podobnej wielkości HomePod mini firmy Apple, gdy będziemy mieli okazję go przetestować. Głównym wnioskiem jest jednak to, że nie należy aktualizować z trzeciej generacji, mając nadzieję na znaczny skok jakości dźwięku, po prostu jej nie ma.

Nowa edycja dla dzieci Echo Dot jest dostępna w wersji tygrysa lub pandy.

Spośród dostępnych nowych odmian Echo Dot moim ulubionym jest ten, który jest wyposażony w wbudowany wyświetlacz LED. Świetnie nadaje się na szafkę nocną, gdzie możesz używać go jako inteligentnego budzika programowanego głosem. Diody LED domyślnie pokazują czas, ale mogą również wyświetlać aktualną temperaturę zewnętrzną, gdy o to poprosisz, lub pokazywać poziom głośności od jednego do dziesięciu podczas regulacji. To tylko wystarczająca informacja, że ​​nie rozprasza uwagi w sypialni i nie wiąże się z dodatkowymi obawami o prywatność w przypadku inteligentnego wyświetlacza z aparatem. (Oczywiście obawy związane z prywatnością, które towarzyszą zawsze słuchającemu mikrofonowi, pozostają). Możesz nawet dotknąć górnej części kropki, aby odłożyć alarm, co jest dla mnie łatwiejsze do zrobienia niż w przypadku podobnej funkcji w inteligentnym budziku Lenovo modele. (Wszystkie nowe modele Echo obsługują to, w tym pełnowymiarowe Echo i standardowa Echo Dot czwartej generacji).

Echo Dot w wydaniu dla dzieci to zdecydowanie najsłodszy inteligentny głośnik, jaki kiedykolwiek widziałem, ze swoimi wzorami tygrysa lub pandy i rozmiarem softballu. Obejmuje roczną usługę Amazon Kids Plus (wcześniej znaną jako FreeTime Unlimited), która zapewnia dostęp do przyjaznych dzieciom audiobooków, umiejętności i gier, a także szereg kontroli rodzicielskich. Amazon wymieni również bezpłatnie Edycję dla dzieci w ciągu dwóch lat od zakupu, jeśli Twoje dziecko zdecyduje się ją rzucić lub zagrać w baseball. Osobiście nie jestem skłonny umieszczać inteligentnego głośnika w sypialniach moich dzieci, ale gdybym to zrobił, nowa Edycja Echo Dot dla dzieci byłaby tym, z którym mógłbym to zrobić.

Nowa Echo Dot jest dostępna w różnych konfiguracjach i kolorach.

Echo Dot pozostaje moją rekomendacją dla inteligentnego głośnika dla początkujących. Zapewnia doskonałą jakość dźwięku w stosunku do ceny i rozmiaru; ma dostęp do wszystkich rzeczy, do których jest zdolna Alexa, w tym do odtwarzania muzyki z różnych usług przesyłania strumieniowego, kontrolowania inteligentnych gadżetów domowych, ustawiania timerów i alarmów, a nawet jako interkom między pokojami; i jest łatwy do przyklejenia w większości pomieszczeń. Jego cena jest na tyle niska, że ​​można kupić wiele kropek i rozrzucić je w całym domu lub sparować je w konfiguracjach stereo, zwłaszcza gdy Amazon prowadzi jedną z częstych sprzedaży.

Ale nie jestem zadowolony z regresji wszechstronności w porównaniu z poprzednim modelem. Jasne, nowa wersja brzmi nieco lepiej dzięki nowemu projektowi, ale ten projekt wiąże się z pewnymi prawdziwymi kompromisami, jeśli chodzi o miejsce, w którym można umieścić nową kropkę. Podczas gdy Echo czwartej generacji odnotowało ogromne skoki w jakości dźwięku dzięki swojej kulistej konstrukcji, przejście z kompaktowego cylindra na niezręczną kulę nie zapewnia tych zwrotów tutaj. Ten kształt ma po prostu mniej sensu dla kropki.

Jeśli nowy kształt jest blokadą drogową ze względu na sposób, w jaki planujesz używać Kropki, polecam odebranie starszego modelu, zanim całkowicie się sprzeda. Dla wszystkich innych nowy Echo Dot to niedrogi inteligentny głośnik.

Fotografia: Dan Seifert / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook