Różności i nowinki technologia

Recenzja Amazon Echo Frames (druga generacja): kropka echa dla Twojej twarzy

Chcę być mądry okulary być rzeczą. Chcę, aby te holograficzne okulary do mówienia z asystentem sztucznej inteligencji Tony’ego Starka były prawdziwa rzecz Mogę nosić na twarzy. Jak dotąd, każda prawdziwa para inteligentnych okularów jest żałośnie gorsza.

Echo Frames firmy Amazon to najnowsze inteligentne okulary, które wpisują się w tę bogatą tradycję obiecywania i niedostatecznej oferty. Zasadniczo są to kropki echa, które nosisz na twarzy – zbudowane w całości wokół interakcji z asystentem głosowym Amazona, Alexą. Nie mają ekranu w soczewkach, takich jak Focals by North lub większość innych inteligentnych okularów. Amazon skupia się całkowicie na mówieniu i słuchaniu.

Złe kadrowanie

Duże nadzieje wiązałem z ramkami Echo. Istnieje sposób, aby inteligentne okulary działały i wydawało się, że Amazon był na dobrej drodze.

Inteligentne okulary muszą być prawie nie do odróżnienia od zwykłych okularów, aby były warte dowolnej ilości naszego czasu lub pieniędzy. Idąc ulicą, nikt nie powinien być w stanie stwierdzić, że nosisz inteligentne okulary. Powinny mieć zasadniczo taką samą sylwetkę jak modne oprawki na receptę. To pierwszy punkt awarii ramek echa. Nie wyglądają jak zwykłe okulary.

Jeśli chcesz zrozumieć, jak to jest nosić Echo Frames, weź okulary przeciwsłoneczne na stacji benzynowej i przyklej dwie tubki sztyftu do każdego ramienia. Teraz owiń je czymś niepozornym, na przykład taśmą izolacyjną. Nie są zbyt wygodne w noszeniu przez długi czas, ponieważ są tak dziwnie grube. Po około godzinie ich noszenia moje uszy były tak samo uciskane jak pracownik magazynu Amazon.

: Amazon

Pomimo ceny 225 dolarów czują się słabi. Ramiona były luźne po wyjęciu z pudełka i prawdopodobnie nie będą pasować do wielu różnych twarzy. W przeciwieństwie do większości okularów z ostatniego stulecia lub dwóch, też się nie składają. Ładują się za pomocą złącza magnetycznego i mają przycisk zasilania oraz przycisk wyciszania mikrofonu. Wydaje się, że zużywają mniej więcej cały dzień, jeśli nie słuchasz zbyt dużo muzyki (trzy do czterech godzin słuchania muzyki).

Możesz poczuć się trochę jak Clark Kent, jeśli nie nosisz regularnie okularów. Amazon nie oferuje również opcji okularów przeciwsłonecznych dla oprawek Echo. Możesz zabrać je do optometrysty, aby założyć w nich soczewki korekcyjne, ale najtańsze oprawki w gabinecie optometrysty będą bardziej stylowe.

Inteligentne okulary muszą również robić coś wygodnego, czego nie mogę uzyskać z mojego telefonu, słuchawek, smartwatcha lub moich rzeczywistych gałek ocznych. W przeciwnym razie dlaczego nie miałbym po prostu użyć jednego z tych innych wypróbowanych i prawdziwych gadżetów? Jeśli chcę porozmawiać z asystentem AI, gdy jestem z dala od telefonu, mogę to zrobić z podobnymi cenami Pixel Buds, Galaxy Buds lub AirPods Pro – i uruchomić zabójcze słuchawki (jest wiele świetnych wkładek dousznych) . Bardziej realistycznie, po prostu chwyciłbym swój telefon i zabrał ze sobą.

Alexa, zagraj w „Despacito”

Ramki echa pozwalają rozmawiać z Alexą, co może być przydatne tu i tam, ale to wszystko. Może robić wszystko, co robi Alexa (pod warunkiem, że Twój telefon jest w pobliżu, ponieważ jest wymagany do wszystkiego), na przykład czytać wiadomości tekstowe do Ciebie – chociaż istnieją konsekwencje dla prywatności, które należy wziąć pod uwagę, zanim pozwolisz Amazonowi przeczytać swoje teksty – i może kontrolować głośność Twojej muzyki. Przesuwanie palcem po zauszniku okularów w celu zwiększenia lub zmniejszenia głośności muzyki to miły akcent. To funkcjonalność, której chciałbym od inteligentnych okularów, które wyglądają jak okulary. Ale to minimum minimum i czasami jest zbyt drażliwe.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook