Nowości

Recenzja Amazon Echo Frames: posłuchaj tych specyfikacji

Nie spodziewałem się, że ramki Amazon Echo Frame polubię tak bardzo, jak ja. Koncepcja jest stosunkowo prosta: to para okularów z małymi głośnikami i mikrofonami osadzonymi w nóżkach, dzięki czemu można słuchać muzyki i wydawać polecenia Alexa. Kosztują 249 USD i są dostarczane z podstawowymi plastikowymi soczewkami, ale możesz zabrać je do optometrysty i kupić soczewki na receptę.

To znacznie mądrzejsza strategia niż nieudane inteligentne okulary, które próbowały dodać wyświetlacz do miksu. Może nad tym pracujemy, ale tak jak w przypadku wielu swoich produktów Amazon zaczyna od minimalnego opłacalnego produktu i dokonuje iteracji. Jest to podwójnie prawdziwe w przypadku tych ramek Echo, które są teraz szeroko dostępne dla każdego do kupienia w wersji drugiej produktu, która wprowadza pewne poprawki do wewnętrznego sprzętu i żywotności baterii.

Jednak Amazon nie jest jedyny w tej kategorii. Bose jest również w drugiej iteracji okularów przeciwsłonecznych (lub okularów) z małymi głośnikami na nóżkach – i oferuje wiele stylów.

Ramki Echo przekonały mnie, że zawsze dostępny jest dyskretny, osobisty dźwięk. To trochę jak odkrywanie na nowo słuchawek. Ale gdy jestem sprzedany na pojęcie, z powodów zarówno niezależnych, jak i niezależnych od Amazona, faktycznie za pomocą Ramki echa znacznie odbiegają od ich potencjału.

Oprawki Echo wyglądają jak stosunkowo normalne - ale tanie - okulary

Oprawki Echo wyglądają jak stosunkowo normalne – ale tanie – okulary.

Osprzęt i styl Echo Frames

Echo Frames to podstawowe, prostokątne okulary. Wykonane są w całości z błyszczącego plastiku i są dostępne w trzech różnych kolorach: całkowicie czarna, szylkretowa oraz wersja, która przechodzi od czerni do niebieskiego.

Są też dość duże. To uniwersalny produkt, ale nie tak naprawdę działają okulary. Czułam się dobrze na mojej głowie, ale wydaje mi się, że wyglądają na trochę duże – może po prostu nie lubię tego kształtu. Przynajmniej tam, gdzie się przyczepiają, łodygi są bardzo elastyczne.

Trzonki zawierają całą elektronikę i są dość grube.

Trzonki zawierają całą elektronikę i są dość grube.

Amazon współpracuje z LensCrafters, aby pomóc ludziom w dodawaniu soczewek korekcyjnych do oprawek Echo, ale korzystałem z nich, gdy były wysyłane, z przezroczystymi plastikowymi soczewkami. Te wbudowane soczewki są jak diabli odblaskowe, przez co tak rozpraszają uwagę podczas rozmów Zoom, że musiałem je zdjąć. (Zwykle noszę okulary, więc podczas testów miałem założone soczewki kontaktowe).

Jeśli chodzi o komponenty techniczne, są subtelne. Na spodzie prawego wspornika znajduje się mikrofon, przycisk zasilania i kilka przycisków głośności – oraz magnetyczny odbiornik pogo-pin do ładowania. Każda łodyga ma dwa małe otwory umieszczone z tyłu w pobliżu ucha dla dźwięku. Prawy wspornik ma również boczny czujnik dotyku, który jest w stanie wykryć stuknięcia i przeciągnięcia.

Wszystkie te komponenty są tam, ale jeśli ktoś ich nie szuka, są w zasadzie niewidoczne. Jedynym prawdziwym plusem tego, że są to inteligentne okulary, jest to, że nóżki są dość grube i nagle zwężają się, dzięki czemu mogą faktycznie zmieścić się za uszami. Martwiłem się, że będą ciężkie (na początek wolę okulary z jaśniejszą stroną), ale nigdy tak nie czułem – Amazon wskazuje je na 31 gramów. Martwiłem się też, że będą wyglądać na techników, ale na szczęście tak nie jest. Po prostu wyglądają, no cóż, tanie. Nawet zaoferowanie innego wykończenia plastiku mogłoby pomóc.

Wszystkie fizyczne elementy sterujące ramkami echa znajdują się na prawym wsporniku.

Wszystkie fizyczne elementy sterujące ramkami echa znajdują się na prawym wsporniku.

Oprogramowanie Echo Frames

Ramki Echo można używać na dwa sposoby: jako podstawowe „słuchawki” Bluetooth i jako urządzenie Alexa. Oczywiście Amazon zamierza zrobić to drugie, ale odkryłem, że były one zaskakująco przyzwoite jako słuchawki do telekonferencji i rozmów telefonicznych. Niestety, można je sparować tylko z jednym urządzeniem naraz i wymagają pełnego ponownego sparowania w celu zmiany urządzeń.

Naprawdę mają to być tylko akcesoria do twojego telefonu, więc jedynym dobrym posunięciem jest skonfigurowanie ich w aplikacji Alexa, jak w każdym innym urządzeniu Echo. Istnieje kilka unikalnych opcji, takich jak ustawienie funkcji automatycznej głośności, która próbuje ustawić głośność na tyle głośno, aby przezwyciężyć hałas otoczenia. W przeciwnym razie, jeśli używałeś innego urządzenia Echo, doświadczenie tutaj jest mniej więcej takie samo.

To jest dobre i złe. Fajnie jest mieć dostęp do Alexy przez cały czas, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy nie. Ale ponieważ ramki Echo są sparowane z telefonem, chciałbyś pomyśleć, że Alexa byłaby w stanie robić rzeczy, których oczekujesz od cyfrowego asystenta na telefonie. Nie może.

Użyłem ramek echa z iPhonem, a podstawowe zadania, które Siri może wykonywać, takie jak wykonywanie połączeń lub odpowiadanie na SMS-y, nigdy się nie wydarzy dla Alexy. Kiedy poprosiłem Alexę o „Zadzwoń do Dana Seiferta”, Alexa domyślnie używała własnego systemu telekonferencyjnego, co oznaczało, że moja próba zadzwonienia na telefon komórkowy Dana spowodowała, że ​​każde urządzenie Echo w jego domu dzwoniło i denerwowało całą jego rodzinę. (Możesz także używać Siri z ramkami z długim naciśnięciem łodygi przynajmniej.)

Doceniłem jedną interesującą sztuczkę telefoniczną: możliwość wybrania i wybrania, które powiadomienia mają być ogłaszane. Gdy pojawi się nowe powiadomienie, możesz stuknąć lub przesunąć palcem, aby powiedzieć ramkom, czy chcesz słyszeć powiadomienia z tej aplikacji czytane na głos. Zwykle bardzo denerwują mnie systemy audio dotyczące powiadomień, ale ten ułatwia filtrowanie ich do bardzo pilnych rzeczy i odrzucanie ich.

Jako urządzenie Alexa naprawdę mam kilka skarg. Minęło trochę czasu, zanim głośniki Echo w moim mieszkaniu zorientowały się, że mówię do moich okularów zamiast do nich, ale w końcu to się uspokoiło.

Na każdej nóżce przed uszami znajdują się małe otwory głośnikowe

Na każdej nóżce przed uszami znajdują się małe otwory głośnikowe.

Echo Frames żywotność dźwięku i baterii

Może moją ulubioną sztuczką programową dotyczącą ramek Echo jest to, że kiedy odkładasz okulary na stół do góry nogami, wyłączają się po kilku sekundach. Myślę, że to także niezbędna sztuczka. Chociaż Amazon obiecuje, że można przetrwać „14-godzinny dzień” mieszanego użytku, to mieszane użycie sprowadza się tak naprawdę do nieco ponad trzech godzin aktywnego używania głośników.

To naprawdę za mało, szczerze. Wiem o tym, ponieważ codziennie do południa kończyłem baterię tych okularów – ponieważ używałem ich znacznie częściej, niż się spodziewałem. Pracując w domu, nieustannie zakładam i zdejmuję słuchawki, aby słuchać muzyki, odbierać telefony, rozmawiać z małżonkiem lub po prostu dać odpocząć uszom. Dzięki ramkom Echo moje źródło dźwięku jest po prostu tam, dyskretny i zawsze dostępny.

Były tak wygodne i poręczne, że tym bardziej denerwowały mnie ich niedociągnięcia. Nie mogłem podłączyć ich do komputera bez większych problemów, a ich żywotność baterii po prostu nie wystarczała do robienia tego, co chciałem.

Nie wiem dokładnie, jak powinienem ocenić jakość dźwięku. Ramki Echo mają małe głośniki, które znajdują się tuż przed twoimi uszami, więc oczekiwanie głębokiego basu lub naprawdę czegoś wielkiego byłoby błędem. Zapewniły jednak przejrzystość zarówno w słuchaniu muzyki, jak i podcastów. Kiedy używałem ich do rozmów telefonicznych, ludzie po drugiej stronie byli zaskoczeni, słysząc, że korzystam z zestawu słuchawkowego Bluetooth.

Te małe głośniki są również niezwykle dobre w kierowaniu. W większości środowisk można je usłyszeć głośno i wyraźnie, podczas gdy ktoś stojący zaledwie kilka stóp dalej nic nie usłyszy.

To wspaniale, że masz otwarte uszy – czułem się znacznie bezpieczniej, używając Echo Frames podczas jazdy na rowerze niż z moim zwykłym nawykiem z jedną wkładką douszną i jedną wkładką z wyjściem. Niestety ramki Echo po prostu nie są wystarczająco głośne, aby konkurować z hałasem ulicznym. Nawet przekręcone na maksa, może być trudno usłyszeć Frames, gdy jest ruch, a jeśli jesteś w głośnym pociągu metra, zapomnij o tym.

Ramki Amazon Echo

Ramki Amazon Echo.

Miałem dziwne chwile z ramkami echa. Noszenie słuchawek to ważny sygnał społeczny, że twoje uszy są zajęte, a twoja uwaga nie jest natychmiast dostępna dla osób wokół ciebie. Ale dzięki ramkom Echo wyglądasz tak samo, niezależnie od tego, czy patrzysz w kosmos, czy słuchasz podcastu, więc ludzie wokół ciebie zaczną z tobą rozmawiać, jakbyś nie nosił słuchawek.

Są miejsca, w których interakcje społeczne z ramkami echa są mniej napięte. Na przykład w poczekalni gabinetu lekarskiego mogłem posłuchać podcastu, nadal mogąc odsłuchiwać swoje nazwisko, gdy zostało wywołane. Móc nie tylko to zrobić, ale także nie być facetem z jedną wkładką douszną, było miłe.

Po kilku dniach używania Echo Frames nagle zdałem sobie sprawę, że przestałem już bawić się głośnością w telefonie. Ciągle naciskam przyciski głośności, aby albo posłuchać krótkiego wideo, albo wyciszyć. Ale posiadanie wygodnego, wygodnego i osobistego dźwięku przez cały czas oznaczało, że nigdy nie musiałem się o to martwić. Jakość dźwięku nie jest świetna, ale wygoda tak.

To było świetne i sprawiło, że życzyłem sobie wersji Echo Frames, która nie musiałaby iść na wszystkie kompromisy, które Amazon musiał tutaj zrobić, szczególnie w zakresie żywotności baterii (dla rozmiaru) i stylizacji (w cenie). Przede wszystkim jednak odkryłem, że chociaż Alexa jest świetna w moim domu, wydaje mi się, że Apple położył twardy sufit na to, co wolno robić na iPhonie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook