Foto

Recenzja Amazon Echo Show 5 (druga generacja): mały ekran, małe aktualizacje

Amazon niedawno zaktualizował kilka inteligentnych wyświetlaczy Echo Show opartych na Alexa. Nowy Echo Show 8 (druga generacja) doczekał się kilku ulepszeń w stosunku do swojego poprzednika, ale mniejszy Echo Show 5 otrzymał jeszcze mniejsze odświeżenie.

Istnieją tylko trzy podstawowe zmiany w nowym Echo Show 5 za 84,99 USD (2. generacji): ma 2-megapikselowy aparat zamiast 1-megapikselowego czujnika pierwszego modelu; jest dostępny w kolorze niebieskim oraz czarno-białym; a gniazdo wyjściowe 3,5 mm z tyłu zniknęło. W przeciwieństwie do większego Echo Show 8, nowy 5 nie otrzymał nowego procesora, a jego aparat nie ma automatycznego panoramowania i przycinania, które oferują Echo Show 8 i 10.

Oznacza to, że ten nowy model zapewnia skutecznie takie same wrażenia, jak poprzednia generacja. To kompaktowy, inteligentny wyświetlacz, który najlepiej sprawdzi się jako inteligentny budzik lub towarzysz na biurku w domowym biurze. 5,5-calowy ekran dotykowy 960 x 480 pikseli jest jasny i kolorowy, ale nie tak łatwy do odczytania z drugiego końca pokoju, jak większe inteligentne wyświetlacze Amazona. Działa jako monitor do kamery bezpieczeństwa lub dzwonka wideo, ale nie chciałbym oglądać na nim zbyt wielu filmów — Twój telefon jest do tego lepszym urządzeniem. Jeśli nalegasz, Echo Show 5 obsługuje Amazon Prime Video, Netflix i YouTube za pośrednictwem swojej przeglądarki, ale nie tak wiele usług wideo, jak większe modele.

Nowy Echo Show 5 jest dostępny w kolorze niebieskim, oprócz bieli lub czerni.

Aparat 5 został uaktualniony do 2 megapikseli, ale nadal nie jest świetny. Na szczęście możesz go zablokować za pomocą wbudowanej osłony prywatności.

Pojedynczy głośnik wewnątrz konstrukcji klinowej robi się zaskakująco głośny i emituje więcej basów niż oczekiwano dla jego rozmiaru, ale nie wypełni tak łatwo pokoju dźwiękiem. Świetnie sprawdza się na poranny alarm lub słuchanie podcastu przy biurku. Echo Show 5 ma również przydatną funkcję, która pozwala dotknąć górnej części urządzenia, aby uśpić alarm, co jest łatwiejsze niż próba powiedzenia “Drzemka Alexa”, gdy jesteś w połowie rozbudzony. (Zdolność Google Nest Hub do zatrzymania alarmu jednym słowem lub drzemki, gdy machasz przed nim ręką, jest jednak jeszcze lepsza).

Chociaż aparat w nowym modelu ma 2 megapiksele zamiast 1, nie jest to ogromny upgrade. Echo Show 5 nie obsługuje Zoomu, więc nie można go używać do połączeń służbowych, ale dobrze jest dzwonić z jednego inteligentnego wyświetlacza Alexa do drugiego lub do aplikacji Alexa na telefonie. Być może bardziej przydatną funkcją jest możliwość przeglądania obrazu z kamery za pośrednictwem aplikacji Alexa, dzięki czemu możesz zobaczyć, co dzieje się w domu, gdy Cię nie ma. Jeśli w ogóle nie chcesz korzystać z kamery, możesz zablokować jej widok za pomocą wbudowanej osłony prywatności.

Ponieważ Echo Show 5 drugiej generacji ma ten sam procesor, co poprzedni model, nie jest szybszy. Z inteligentnego asortymentu wyświetlaczy Amazon jest z pewnością najtrudniejszy, ponieważ zajmuje najwięcej czasu na załadowanie kanału wideo z kamery bezpieczeństwa i zajmuje dodatkowe uderzenie lub dwa, aby wyświetlić różne ekrany lub menu podczas interakcji z nim. Większość ludzi prawdopodobnie nie uzna tego za problem, ale jeśli liczyłeś na zwiększenie prędkości, niestety nie ma takiego.

Dziecięca edycja Echo Show 5 jest dostępna w wyjątkowym kolorze kameleona.

Usługa Kids Plus dołączona do wersji Kids Edition ogranicza to, co można odtwarzać na urządzeniu.

Wraz ze standardowym Echo Show 5, Amazon sprzedaje teraz również model Kids Edition za 10 USD więcej. To daje Ci niestandardowy niebiesko-zielono-żółty kolor kameleona, roczną subskrypcję usługi Kids Plus i dwuletnią gwarancję na przypadkowe uszkodzenie. (Dwuletnia gwarancja na uszkodzenie urządzenia, które ma stać na półce lub komodzie, nie wydaje mi się zbyt cenna, ale jestem pewien, że jakiś dzieciak znajdzie sposób, aby to zepsuć.)

Usługa Kids Plus w programie Echo Show jest podobna do tej, która jest dostępna na tabletach Amazon Fire HD Kids Edition. Umożliwia rodzicom dostosowanie treści i funkcji dostępnych na urządzeniach oraz dostosowanie ich do wieku dziecka. Odtworzy muzykę z Amazon Music i nie pozwoli na wyraźne utwory. Usuwa również niektóre funkcje, takie jak inteligentne sterowanie domem, z interfejsu dotykowego programu.

Na tabletach można mieć wiele profili, które można przełączać między różnymi dziećmi, ale Echo Show tego nie obsługuje. Jeśli planujesz udostępnić go więcej niż jednemu dziecku, musisz ustawić ograniczenia na przedział wiekowy tylko jednego.

Nowy Echo Show 5 jest praktycznie taki sam jak poprzedni model.

Podsumowując, nowy Echo Show 5 (i jego pochodna edycji dla dzieci) jest w zasadzie taki sam jak poprzedni model. Wciąż jest to poręczny, kompaktowy inteligentny wyświetlacz na stolik nocny lub biurko, ale nie jest tak wydajny ani szybki jak większe modele Echo z oferty Amazon. Biorąc pod uwagę ograniczenia związane z aparatem, byłbym bardziej zainteresowany modelem bez aparatu, podobnym do Google Nest Hub, ponieważ budzik w sypialni jest tu idealnym rozwiązaniem.

Przy cenie 84,99 USD nowy model jest o 5 USD tańszy niż jego poprzednik w momencie premiery, ale Amazon często dyskontuje swoje urządzenia Echo i prawdopodobnie będziesz w stanie znaleźć go często za mniej niż jego cena detaliczna.

Fotografia Dana Seiferta / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook