Oprogramowanie

Recenzja Amazon Halo Fitness Tracker: uczy, jak być milszym (trochę)

Spodziewałem się, że Real będzie bardzo sceptyczny wobec nowomodnych urządzeń, które wykorzystują sztuczną inteligencję w chmurze do interpretowania danych biologicznych. W końcu relacje międzyludzkie są zbyt skomplikowane, aby z nich skorzystać, amirite? Ale od razu mnie zaskoczył, ujawniając, że w swojej praktyce używa podobnych urządzeń. „HeartMath ma gadżet zwany falą Emocji” – powiedział Real. „Przypinasz go do ucha lub kładziesz na nim kciuk i zmieniasz światło z czerwonego na niebieskie na zielone, wykonując ćwiczenia centrowania. Kiedy jest zielone, nie jesteś już w stanie reaktywnym. Używam tego od dziesięcioleci z wysoce reaktywnymi partnerami ”.

Jak się okazuje, biofeedback w czasie rzeczywistym jest przydatny – do pewnego stopnia. Te „narzędzia są sposobem śledzenia, kiedy ludzie tracą gówno” – powiedział Real. „Pomaga im uzyskać aktualną wersję w bardziej dorosły sposób. Ale uważaj na to, co nazywam bitwami na obiektywizm, gdzie dane dowodzą, że jesteś taki czy inny. ”

Potrzebujesz doświadczonego terapeuty, aby przełożyć dane na działanie. Ponieważ Real jest jako terapeutka, odkryłem, że dzielę się z nim moimi danymi i, dla kontekstu, mówię mu o źródle konfliktu w moim małżeństwie. Dorastałam poza dużym miastem na wschodnim wybrzeżu, podczas gdy mój mąż pochodzi z małego miasteczka na południu. Ze względu na różne uwarunkowania społeczne, których doświadczyliśmy dorastając w tych odmiennych regionach, czasami znajduje sposób, w jaki mówię – szybkość, ton, samą ilość interesujących faktów lub rzeczy do zapamiętania lub próśb, które wypowiadam w krótkich odstępach czasu. – być agresywnym, przytłaczającym lub konfrontacyjnym.

Podam mu kilka z tych punktów, ale Halo dostarcza również dowodów na to, że ja jestem przeważnie wesoły, pełen energii i rzadko drażliwy lub zły. Nie ma problemu, prawda? Real się nie zgadza.

„Lubię odpowiadać na pytanie, kto ma rację, a kto się myli,„ Kogo to obchodzi? ”- powiedział Real. „Informacja zwrotna jest dobra, o ile nie zahipnotyzuje Cię siła obiektywizmu. Nie chcę, żeby technologia była ważniejsza niż twoje człowieczeństwo. Jeśli twój mąż myśli, że jesteś agresywny, twój mąż wygrywa z aureolą ”.

„Obiektywnie nie jesteś poirytowany. – On to wymyśla – kontynuował Real. – Subiektywnie mówią powoli i delikatnie, skąd jest, a ty nie, więc czy możesz mówić bardziej tak, jak on był przyzwyczajony? Dlaczego nie? Spróbujesz. To idzie tylko tak daleko, a on będzie musiał zaakceptować, jak daleko zajdziesz. Tak działają prawdziwe pary ”.

Aplikacja Halo sparuje się z urządzeniem i wyświetla użytkownikowi pulpit nawigacyjny przedstawiający między innymi jego aktywność i stan psychiczny.

: Amazon

Mówiące głowy

Po miesiącu testów nie mogłem się doczekać, kiedy zdejmę Halo. Z powodu skąpego wyboru funkcji po prostu nie uważałem go za przydatny jako monitor sprawności. Nie motywuje mnie też do ruchu tak bardzo, jak powinien. Halo zachęca użytkownika do zbierania 150 punktów aktywności tygodniowo, ale gromadziłem ich tyle w jeden dzień. A projekt bez wyświetlania nie pomógł mi zdążyć na żadne spotkania; do tego naprawdę potrzebuję rzeczywistej tarczy zegarka.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook