Oprogramowanie

Recenzja Apple Fitness +: albo na czas, albo za późno

Witamy w Apple Świat. Tak wygląda rozpoczęcie treningu Apple Fitness +, wejście w świat wyłożonych drewnem ścian, uroczych akcentów i zegarków Apple. Możesz prawie poczuć zapach eukaliptusowych ręczników, z wyjątkiem tego, że nie możesz, ponieważ jest to wirtualna siłownia transmitowana przez jeden z ekranów Apple.

Firma Apple właśnie zadebiutowała w tej nowej subskrypcyjnej usłudze fitness i jest albo na czas, albo o wiele za późno. W tym roku wiele osób zostało zamkniętych w domu, szukając sposobów na pozostanie aktywnym, a może nawet formułując plany fitness na nowy rok (odważne posunięcie, biorąc pod uwagę, jak ułożył się rok 2020). Ale firmy takie jak Peloton, Nike i Strava mają od lat przewagę, a ich aplikacje są lepkie. Oferują również sieci społecznościowe, których Apple nigdy nie był w stanie z powodzeniem zintegrować ze swoimi produktami.

Korzystam z aplikacji Apple Fitness + od jej uruchomienia w zeszłym tygodniu. Udało mi się zrobić osiem treningów w różnych kategoriach (niektóre z nich trwały tylko od 10 do 20 minut). Porównywałem go przede wszystkim do Peletonu, zarówno roweru, jak i aplikacji mobilnej. Moi koledzy z WIRED i ja planujemy w nadchodzących miesiącach dokonać kompleksowego przeglądu popularnych aplikacji fitness i sprzętu do domowej siłowni, ale zajmie to trochę więcej czasu.

Apple Fitness + jest… w porządku? Zapisałem się na trzymiesięczny bezpłatny okres próbny, więc nadal będę go używać naprzemiennie z innymi ćwiczeniami i aplikacjami. To jedna z najlepszych integracji fitnessu i technologii, jakich doświadczyłem – zakładając, że „integracja” jest czymś, czego naprawdę trzeba w fitnessie domowym. Aplikacja nie oferuje zajęć na żywo ani coachingu dla biegów na świeżym powietrzu, które można znaleźć na innych platformach, a ogólnie zajęcia Fitness + nie mają takiej wartości rozrywkowej, jaką ma Peloton. Te rzeczy mogą się z czasem poprawić. Jedna rzecz, która prawdopodobnie się nie zmieni: będziesz potrzebować wielu produktów Apple, aby korzystać z Apple Fitness +.

Wysoki pasek

Po pierwsze: aby korzystać z Apple Fitness +, musisz mieć zegarek Apple Watch. Najtańszą wersją, którą można kupić i nadal mieć dostęp do niezbędnego oprogramowania, jest Apple Watch Series 3 za 169 USD. Oznacza to, że będziesz również potrzebować iPhone’a, ponieważ nie możesz skonfigurować Apple Watch bez iPhone’a. A jeśli planujesz przesyłać strumieniowo zajęcia Apple Fitness + na swój telewizor, potrzebujesz urządzenia Apple TV (149 USD i więcej).

Aplikacja Fitness +.

: Apple

Możesz także pobrać aplikację Fitness + na iPada i uzyskać dostęp do zajęć na tablecie. Jednak nadal będziesz potrzebować kombinacji Apple Watch i iPhone’a, ponieważ nie możesz skonfigurować Apple Watch na iPadzie. I znowu, potrzebujesz Apple Watch, aby uzyskać dostęp do Apple Fitness +. Nie jest trudno zobaczyć, co robi tutaj Apple; bardzo kompleksowy program fitness firmy po prostu wyklucza każdego, kto ma telefon z Androidem lub akcesoria do noszenia innej firmy.

Koszt abonamentu Fitness + to 10 USD miesięcznie, z kilkoma opcjami do rozważenia. Dla każdego, kto kupił Apple Watch w ciągu ostatnich trzech miesięcy, pierwsze trzy miesiące Fitness + są bezpłatne. Możesz także zapłacić 80 USD rocznie, oszczędzając 40 USD rocznie. A jeśli Ty i Twoja rodzina jesteście całkowicie zamknięci w ekosystemie Apple, możesz zdecydować się na kasowanie 30 USD miesięcznie, a wtedy Ty i pięć innych osób możecie uzyskać dostęp do pakietu obejmującego Apple Music, TV +, Fitness +, News + i 2 terabajty pamięci masowej iCloud .

Prawdopodobnie będziesz także potrzebować podstaw do ćwiczeń – dużo miejsca, maty do jogi, ciężarków do rąk, jeśli jesteś jednym z nielicznych szczęśliwców, którzy zdobyli trochę w tym roku – i roweru stacjonarnego, jeśli planujesz oddać się lekcjom rowerowym Apple.

Zamknij swoje pierścienie

To z pewnością problemy pierwszego świata, ale każdy, kto lubi eksperymentować z technologią fitness, wie, że nigdy nie chodzi o wstawanie i wychodzenie. Musisz założyć pasek na smartwatch lub opaskę na ramię, podłączyć go do telefonu, zaprogramować listę odtwarzania, znaleźć odpowiedni film z jogą na YouTube, a następnie przesłać go do telewizora, i tak dalej, i tak dalej. Jeśli używasz roweru Peloton pierwszej generacji (horror!), Będziesz musiał nacisnąć Start zarówno na rowerze, jak i na dowolnym smartwatchu, którego używasz.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook