Gry

Recenzja Apple HomePod Mini: spada jako inteligentny głośnik

Byłem absurdalnie podekscytowany recenzją HomePod mini, najnowszego małego inteligentnego głośnika Apple. Przez tygodnie męczyłem się o to moich kolegów, w całkowicie nonszalancki i wcale nie denerwujący sposób. Tak jak trudno jest uczciwie zrecenzować produkt dla dzieci bez posiadania dziecka lub dwojga do przetestowania go, tak samo trudno jest przejrzeć produkt Apple, jeśli nie jesteś jeszcze fanem Apple jeździć lub umrzeć. Na szczęście jestem jeden.

Jak zauważył starszy redaktor Michael Calore w swojej recenzji pierwszego HomePod, produkty Apple nie są po prostu przeznaczone dla wszystkich. Są przeznaczone nas, oddani członkowie klanu Apple, którzy piszą recenzje naszych MacBooków Pro i sprawdzają Slack na naszych iPhone’ach, rejestrują liczbę kroków na naszych Apple Watch podczas słuchania Apple Music na AirPods, przed włączeniem Psi patrol na Apple TV.

Jestem fanem Apple, a także prowadziłem długą i przygnębiającą bitwę z aplikacją Sonos, która kontroluje moje starożytne głośniki Sonos. HomePod mini wydawał się najłatwiejszym sposobem na przejście na konfigurację strumieniową w całości Apple, a także najbardziej naturalnym dodatkiem do mojego inteligentnego domu. W pewnym sensie. Za 99 USD jest z pewnością bardziej dostępny niż inne produkty Apple premium i jest przydatny nie tylko do słuchania muzyki, ale także do rozmów z Siri i do interakcji z innymi moimi urządzeniami. Ale… ach!… To po prostu nie brzmi zbyt dobrze. Panie, pomóż mi, chciałbym, żeby tak było.

Satelita w moich oczach

W animowanym wyświetlaczu na górze znajdują się przyciski dotykowe.

: Apple

HomePod mini ma 3,3 cala wysokości, a na górze znajduje się płaski ekran dotykowy, który migocze i świeci, gdy go dotykasz lub wypowiadasz słowa budzenia Siri. Głośnik nie jest przenośny – w środku nie ma baterii i jest wyposażony w przewód USB-C o długości sześciu stóp. Uważam, że ta długość jest odpowiednia, ale trochę denerwuje to, że przewodu nie można odłączyć ani wymienić, więc nie można go zmienić na dłuższe lub krótsze kable w zależności od tego, gdzie chcesz go umieścić. Dzieje się tak, ponieważ nie ma być Twoim głównym elementem w domu. Do tego służy wcześniejszy i droższy HomePod.

Podobnie jak nowy Amazon Echo Dot, HomePod mini to wygodna mała piłka do softballu, którą można ustawić prawie wszędzie. Projekt audio w zasadzie naśladuje ten z HomePod, ale w nieco mniejszej skali – w środku ukryty jest głośnik niskotonowy, para pasywnych radiatorów i cztery mikrofony. W HomePod mini wprowadzono wiele inżynierii dźwięku, ale nawet z charakterystycznym dla Apple szarej siatkowej owijki z tkaniny nie jest to oczywiste z zewnątrz. W rzeczywistości, ze swoim w dużej mierze kulistym kształtem i niewielkimi rozmiarami, wygląda prawie dokładnie jak Echo Dot dla dzieci czwartej generacji w pokoju moich dzieci, tylko bez twarzy tygrysa tej kuli. I chociaż HomePod ma procesor A8, którego Apple używał w iPhone’ach, HomePod Mini wykorzystuje ten sam układ S5, który można znaleźć w Apple Watch Series 5 i SE.

Z tych czterech mikrofonów w środku jeden jest skierowany do wewnątrz, aby odizolować dźwięki z wnętrza głośnika i pomóc HomePod słuchać poleceń, gdy coś gra. Mikrofony mierzą również fale dźwiękowe odbijające się wokół niego, dzięki czemu HomePod mini może zachować czystość i precyzję dźwięku bez względu na to, gdzie go umieścisz. To przydatna cecha, biorąc pod uwagę, że tak mały głośnik może skończyć na stoliku nocnym lub kuchennym blacie, gdzie nieuchronnie gromadzą się wokół niego książki lub okulary przeciwsłoneczne.

Dwa stają się jednym

Apple wysłało mi dwa testery HomePod mini. Naturalnie położyłem jedną na stoliku nocnym, a drugą na kuchennym blacie. Możesz odtwarzać różne utwory na różnych głośnikach, ale dwa głośniki HomePod można również umieścić w jednym pomieszczeniu i działać jako para stereo. Możesz także podłączyć dwa z nich do Apple TV, aby zapewnić ścieżkę dźwiękową stereo do wszystkiego, co oglądasz.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook