RTVTelefony

Recenzja Apple iPad Air (2020): potężna, ale z pewnymi dziwactwami

Dużo czasu zajęło mi docenienie iPada firmy Apple. We wczesnych latach wyglądał jak łupek, który był przede wszystkim dobry w byciu łupkiem, niezależnie od tego, czy był używany jako rekwizyt, jak techno-futurystyczna wizja tabletów w filmach, czy jako przenośny ekran dla pracowników terenowych, czy jako przedmiot na który nabazgrał bzdurny podpis w kawiarni. To nie było jak komputer. Wbiłem obcasy na tradycyjnym laptopie z klapką. (Cóż, nie dosłownie; to z pewnością złamałoby klawiaturę.)

IPad bardzo się zmienił w ciągu ostatnich kilku lat. Jego forma fizyczna jest prawie taka sama. Ale jego oprogramowanie ewoluowało, aby obsługiwać więcej funkcji przypominających komputery stacjonarne. Działa na niesamowicie mocnych chipach. Działa z klawiaturą i myszą.

Te rzeczy nadal nie sprawiają, że jest to świetne narzędzie pracy, ale przynajmniej jest w nim coraz lepiej. Przez lata zabierałem ze sobą laptopa na wakacje z obawy, że będę musiał zgłosić coś pilnego do pracy; latem 2019 roku nosiłem tylko iPada. (Wszystko było w porządku!) W tym roku inny pisarz techniczny posunął się nawet do nazwania iPada „gadżetem pandemii”. Kiedy wieczorem noszę ze sobą iPada do łóżka, żeby napisać e-maile i wiadomości z napisem „Przepraszam za opóźnienie”, a także przesyłać strumieniowo niektóre serie Netflix, które tymczasowo usuwają wiadomości dnia, w większości się z nim zgadzam.

Więc jeśli ktoś zapyta mnie teraz: „Czy powinienem kupić iPada?” Powiedziałbym tak. Pytanie brzmi, który z nich, ponieważ jest ich dużo, a jeśli chcesz zaszaleć na modelu z wyższej półki, różnice między iPadem Air 2020 i iPadem Pro 2020 są tak cienkie, jak same tablety. Używam nowego iPada Air od ponad miesiąca i jeśli chcesz poświęcić kilka specyfikacji dotyczących jakości głośników i aparatu, to nie widzę żadnego powodu, dla którego nie kupowałbyś Air over the Zawodowiec.

Wariacje na temat

Nowy iPad Air pojawił się w zeszłym miesiącu. Zaczyna się od 599 USD za model z 64 gigabajtami pamięci wewnętrznej i 749 USD za 256 GB. Jeśli zdecydujesz się kupić iPada Air z funkcjami Wi-Fi i komórkowymi, będzie to kosztować 130 USD więcej za każdą konfigurację pamięci.

Air ma 10,9-calowy wyświetlacz „Liquid Retina”, który jest nazwą Apple dla wyświetlacza ciekłokrystalicznego o super wysokiej rozdzielczości. Jest sprzedawany jako wyświetlacz od krawędzi do krawędzi, ponieważ ramki iPada skurczyły się przez lata, chociaż nadal mają co najmniej pół cala szerokości. Korpus iPada Air jest wykonany w 100% z aluminium pochodzącego z recyklingu, a Apple dodał kilka nowych kolorów do swojej oferty. Pożyczony iPad, którego używałem, to zielony, który w rzeczywistości ma odcień morskiej piany.

10,9-calowy iPad Air nie różni się zbytnio od 11-calowego iPada Pro – ani zupełnie nowego iPada Pro, ani iPada Pro z 2018 roku. Air jest tylko kilka gramów lżejszy niż Pro, chociaż musiałbyś trzymać je obie w dłoni, aby to zauważyć, a nawet wtedy możesz nie. Z tyłu iPada Air znajdują się te same trzy małe kropki, które ma iPad Pro, co oznacza, że ​​tablet ma technologię „inteligentnego złącza” firmy Apple i będzie współpracował z klawiaturami firmy.

IPad Air współpracuje z najnowszymi akcesoriami Apple.

: Apple

Jednak te dwie tabletki różnią się pod wieloma względami. Po pierwsze, cena: iPad Air zaczyna się od 599 USD, a iPad Pro od 799 USD. Po drugie, nowy iPad Air ma Touch ID zintegrowany z górnym przyciskiem usypiania / wybudzania zamiast opartego na aparacie systemu Face ID w iPadzie Pro.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook