GryTelefony

Recenzja Asus ROG Phone 5: świetny telefon do gier (tak, naprawdę!)

Nie biorę pod uwagę jestem graczem mobilnym. Granie w gry na szklanej płycie nigdy nie było tak wygodne przez długi czas. To było zajęcie dla dojazdów metrem w Before Times, ale większość wolnego czasu spędzam na graniu w gry na moim komputerze i Nintendo Switch w domu. Wiele gier mobilnych jest… złych. Istnieją ciekawe tytuły, ale niełatwo je znaleźć, a jeśli się na nie natknę, nadal nie lubię grać w gry na telefonie przez tak długi czas.

Nowy smartfon Asusa, ROG Phone 5, sprawia, że ​​gry mobilne są bardziej dotykowe i przyjemniejsze. Dwa wbudowane, czułe na dotyk przyciski z boku telefonu poprawiają jakość obsługi, podobnie jak pomocne oprogramowanie, które sprawia, że ​​kontrolery fizyczne są kompatybilne z każdą grą – oraz niestandardowe akcesoria, takie jak przypinany wentylator, aby wszystko było w porządku.

Aby było jasne, nie potrzebujesz telefonu do gier, aby grać w gry mobilne. Większość działa dobrze na tanich lub drogich telefonach. Ale surowa moc ROG i pomocne dodatki mają wiele zalet, takich jak dodatkowy port ładowania, aby zapobiec przerwaniu uchwytu przez niezręczny kabel lub gniazdo słuchawkowe. Mogę spędzać godziny grając na tym telefonie i to jest pierwsze.

Kontrola na poziomie Boga

: Asus

Wiele gier mobilnych nie obsługuje kontrolera, w tym popularne tytuły, takie jak Genshin Impact, The Elder Scrolls: Blades, i PUBG Mobile. Istnieją niewygodne metody, które możesz wypróbować, aby to zadziałało, ale to właśnie wyróżnia ROG Phone 5. Oprogramowanie Game Genie firmy Asus sprawia, że ​​mapowanie elementów sterujących ekranu dotykowego w grze na kontroler jest niezwykle łatwe.

Możesz to zrobić za pomocą kontrolera Xbox, PlayStation lub Google Stadia, jeśli masz jeden leżący w pobliżu, ale wolę własny ROG Kunai 3 GamePad Asus. Działa jak tradycyjny kontroler Bluetooth lub przewodowy lub może być przymocowany do krawędzi wokół telefonu, jak Nintendo Switch Joy-Cons.

Aby go użyć, uruchamiasz grę, otwierasz zakładkę Game Genie w grze i spędzasz kilka minut na umieszczaniu przycisków na elementach sterujących na ekranie dotykowym, aby kontroler mógł je uruchomić. Możesz symulować przeciągnięcia i stuknięcia, a nawet nagrać gest i aktywować go za pomocą fizycznego przycisku, co pozwala uzyskać kontrolę nad prawie każdą czynnością. Zaufaj mi, takie gry Genshin Impact i Oddmar zasługują na grę z kontrolerem. Wrażenie dotykowe jest o wiele bardziej satysfakcjonujące, a Twoje ręce nie będą tak napięte.

Jeśli nie masz kontrolera, to w porządku. Prawe ramiona ROG Phone 5 są wyposażone w AirTriggers, dwa czułe na dotyk przyciski ultradźwiękowe, które można skonfigurować w prawie każdej grze. Nadal wolę używać fizycznego kontrolera, ale są one pomocne w tytułach, w których często zdarza się, że palce blokują ekran. AirTriggers nie działają idealnie (miałem problemy z grą Viking Oddmar), ale będziesz się zastanawiać, dlaczego więcej telefonów ich nie ma.

Game Genie może wykonywać wiele innych przydatnych sztuczek, takich jak wyłączanie połączeń i alertów podczas gry, utrzymywanie jasności na stabilnym poziomie i zapobieganie przypadkowemu zamknięciu gry. Możesz go również użyć do monitorowania temperatury telefonu, liczby klatek na sekundę (fps), nagrywania klipów z rozgrywki lub ciągłego wyświetlania wyników wyszukiwania Google (na wypadek, gdybyś utknął na łamigłówce).

Kolejnym ważnym elementem oprogramowania jest tryb X, który pozwala dostosować sposób działania telefonu w grach. Czy chcesz uzyskać najlepszą możliwą wydajność? Włącz tryb X +, aby wydobyć jak najwięcej mocy z procesora, karty graficznej i pamięci RAM, a nawet ograniczy użycie procesora w tle przez inne aplikacje. Chcesz zamiast tego mieć pewność, że bateria będzie działać dłużej? Możesz dostosować profil, aby tak było.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook