Gry

Recenzja Audeze Penrose: radość z słuchania, ból w noszeniu

Audeze Penrose ma prawie wszystko, czego oczekuję od bezprzewodowego zestawu słuchawkowego do gier. Jego wysokiej klasy planarne przetworniki magnetyczne zapewniają bogatą, zrównoważoną jakość dźwięku, która z łatwością przewyższa inne modele, które ostatnio testowałem. Jest też bogaty w funkcje, z indywidualnymi poziomami głośności i mikrofonu, ładowaniem przez USB-C, kilkoma opcjami łączności przewodowej (USB-C lub 3,5 mm), a także obsługą jednoczesnych połączeń audio Bluetooth 5.0. Jako zestaw słuchawkowy do gier jest ułożony w stos – co powinno być za coś, co kosztuje 299 USD.

Po przejrzeniu zestawu słuchawkowego zwykle nie mogę się doczekać powrotu do znajomych, pluszowych, ciepłobrzmiących puszek mojego własnego Sony WH-1000XM3, ale słuchanie Penrose’a jest przyjemnością. Dźwięk z gry brzmi mocnie, ale nie jest nadmiernie dostarczany, nie muszę zwiększać głośności, aby usłyszeć subtelne szczegóły, i chociaż ten zestaw słuchawkowy nie ma aktywnej redukcji szumów, byłem prawie przekonany, że tak się stało dzięki połączonemu wysiłkowi z jego zamknięta konstrukcja i grube nauszniki, które zapewniają lepszą niż przeciętną izolację dźwięku.

Audeze Penrose

Oprócz 2,4 GHz i Bluetooth można łączyć się przez USB-C lub 3,5 mm.

Konkretny model, który Audeze przesłał do recenzji, jest kompatybilny z konsolami PS4 i PS5 oraz z komputerami PC za pośrednictwem bezprzewodowego odbiornika 2,4 GHz. (Działa również z Nintendo Switch, chociaż nie jest to reklamowane). Jest ubrany na czarno z niebieskimi wykończeniami, aby wskazać, dla której rodziny konsol został zaprojektowany. Firma produkuje również wersję Xbox o nazwie Penrose X, która ma zielone wykończenie, a unikalny odbiornik tego modelu ma dwupozycyjny przełącznik, który pozwala mu pracować z zastrzeżoną technologią bezprzewodową Microsoft w jednym trybie, a następnie na PC w drugim. W przeciwnym razie jest to ten sam sprzęt.

Jest jedno zastrzeżenie do całej tej dobroci: nie uważałem Penrose za wygodne w noszeniu nawet podczas krótkich sesji grania. Nigdy nie zapomniałem, że to było na mojej głowie, ponieważ przez cały czas czułem się ściśnięty, a to dla mnie przełom. Powinienem zauważyć, że mam dość dużą głowę, więc jest prawdopodobne, że ludzie z mniejszymi nogginsami nie będą czuli się tak ściśnięci. Ale wyobrażam sobie, że jego waga 320 g byłaby ciężka na prawie każdej łopatki.

Inne ostatnio lubiane przeze mnie zestawy słuchawkowe, takie jak HyperX Cloud II Wireless, również mają 320 g, ale ich waga jest znacznie lepiej rozłożona. Ledwo zauważam ten model na głowie nawet po jakimś czasie, a tego osobiście szukam w zestawie słuchawkowym. To prawda, HyperX Cloud II nie ma mocnych 100-milimetrowych przetworników magnetycznych, takich jak Penrose, co oznacza lepszy dźwięk kosztem cięższych nauszników.

Dałbym Audeze więcej przepustki, gdyby Penrose był oryginalnym projektem, ale jest prawie identyczny z wydanym w 2018 roku Audeze Mobius za 399 USD, który miał ulepszone przetwarzanie dźwięku 3D i śledzenie głowy. (Penrose nie ma obu funkcji.) Wygląda również na wydany w 2019 roku HyperX Cloud Orbit za 299 USD, który zawiera planarne sterowniki magnetyczne Audeze i większość konstrukcji Mobiusa. Jakość wykonania Penrose jest nadal wyjątkowa, ale żałuję, że firma nie położyła większego nacisku na dopracowanie projektu, szczególnie w odniesieniu do komfortu.

Audeze Penrose

Tarcze wyglądają na łatwo dostępne, ale nie są tak łatwe do rozpoznania bez patrzenia.

Jeśli chodzi o elementy sterujące, układ nie jest nieintuicyjny, ale niektóre przyciski nie wyróżniają się wystarczająco, gdy je wyczuwasz – w szczególności pokrętła głośności i poziomu mikrofonu. Są one zintegrowane z tylną częścią lewego nausznika i są podniesione, w przeciwieństwie do wbudowania w muszlę słuchawkową, aby ułatwić ich wyczucie (przynajmniej wydaje się, że jest to cel). Te uniesione kawałki plastiku sprawiają, że cienkie tarcze są trudne do dostrzeżenia i regulacji.

W przeciwnym razie łatwo jest skorzystać z głównych funkcji Penrose, takich jak możliwość wyciszenia mikrofonu za pomocą przełącznika na zewnętrznej skorupie lewego nausznika lub przełączanie trybów bezprzewodowych za pomocą przycisku wielofunkcyjnego w pobliżu miejsca podłączenia odłączanego mikrofonu. Penrose nie jest To jedyny zestaw słuchawkowy, który umożliwia połączenie z telefonem przez Bluetooth, jednocześnie będąc połączonym z konsolą do gier, ale myślę, że tutaj wykonanie jest świetne. Jeśli otrzymasz połączenie podczas gry, dotknięcie przycisku zasilania Penrose’a spowoduje odebranie lub rozłączenie. (Uważaj jednak: Audeze mówi, że Twój głos będzie przesyłany zarówno przez Bluetooth, jak i przez kanały bezprzewodowe).

Żywotność baterii jest słaba. Mam około 10 godzin użytkowania na jednym ładowaniu, podczas gdy niektóre tańsze konkurencyjne modele w naszym przewodniku zakupu zestawu słuchawkowego oferują 30 lub więcej godzin na jednym ładowaniu. Nie jest to wspaniałe, biorąc pod uwagę cenę, ale nie jest to dla mnie duży problem, ponieważ i tak zwykle zostawiam zestaw słuchawkowy na moim komputerze lub PS5 na noc (ułatwiony przez odwracalny port USB-C).

Audeze Penrose

Odbiornik bezprzewodowy ma kształt pendrive’a.

Łatwo jest mi polecić Penrose na podstawie samych jego funkcji i jakości dźwięku, ale równie dużą rolę odgrywa dla mnie wygoda – i tego właśnie tym słuchawkom brakuje najbardziej. Szkoda, że ​​dopasowanie jest tak męczące, ponieważ tak naprawdę jest jedynym rozwiązaniem. W przeciwnym razie Penrose może być idealnym dodatkiem do życia każdego gracza, zwłaszcza tych, którzy chcą zestawu słuchawkowego, który może łączyć się z wieloma urządzeniami jednocześnie. Zwróć tylko uwagę na ostrzeżenie, że w przypadku niektórych kształtów głowy i osób wrażliwych na noszenie mocnych słuchawek może nie pasować do twojej głowy.

Fotografia: Cameron Faulkner / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook