GryNowościOprogramowanie

Recenzja BackBone One: najlepszy jak dotąd kontroler do gier mobilnych

Ponieważ głośne spory o zawartość, którą można odtwarzać na swoim iPhonie, szaleją między Apple, Epic Games, Google i Microsoft, firma BackBone skupia się zamiast tego na zapewnieniu maksymalnego wykorzystania aktualnie dostępnych gier. . Podobnie jak Razer zrobił to ze swoim kontrolerem Kishi dla iOS i jak inne firmy mają własne kontrolery snap-on, BackBone wprowadza jeden za 100 dolarów, który nazywa BackBone One. Aby ją kupić, musisz najpierw pobrać aplikację i stamtąd dokonać zakupu.

Po całkowitym rozłożeniu kontrolera pasuje do każdego iPhone’a z systemem iOS 13 lub nowszym, począwszy od iPhone’a 6S, a skończywszy na nowej linii iPhone’a 12. Świetnie nadaje się do gier Apple Arcade, które obsługują kontrolery. Sky: Children of the Light i Call of Duty: Mobile baw się cudownie z Jedynym. W przypadku popularnych gier, takich jak COD: telefon komórkowy które nie mają włączonej obsługi kontrolera od samego początku, BackBone wybiera wizualne samouczki, które pojawiają się przed uruchomieniem, aby przejść przez kroki, aby włączyć je w ustawieniach gry.

Nie mogę się doczekać, jestem podekscytowany, że w końcu wskoczę Genshin Impact z tym, gdy gra otrzyma wsparcie dla gamepada. Nawet grając w gry takie jak Hades przez aplikację Steam Link (z moim komputerem połączonym przez Wi-Fi) było zaskakująco naturalnie.

BackBone One

Analogowy drążek ma podobne rozmiary do tych wbudowanych w Joy-Con na Nintendo Switch.

BackBone One

Wyzwalacze są również podobne do tych w Joy-Con, ale mają bardziej satysfakcjonującą podróż.

W przeciwieństwie do większości dotychczas produkowanych akcesoriów do kontrolerów, BackBone One jest hybrydą ściśle zintegrowanego sprzętu i oprogramowania. Jeśli patrzymy na sprzęt, to prawdopodobnie najlepszy w swoim rodzaju. Obie strony tego kontrolera mają zaokrąglone krawędzie, które naturalnie pasują do mojej dłoni. Pochwaliłem projekt Razer Kishi, ale ma bardziej subtelny wygląd, który nie zakrywa tak dużej części krawędzi telefonu. Każdy przycisk ma bardziej czułe, dotykowe kliknięcie, a drążki analogowe wydają się mniej więcej tego samego rozmiaru co Joy-Con Nintendo dla Switcha. Mówiąc o Joy-Conie, tylne wyzwalacze One naprawdę się czują lepszy.

One ma funkcję przejściowego ładowania Lightning, z obsługą słuchawek Lightning, jeśli masz zestaw. Ma również gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, co zapewnia inny sposób słuchania dźwięku – nawet jeśli Twój iPhone nie ma samego portu. Jeśli chodzi o zużycie energii, BackBone twierdzi, że sam One wymaga mniej energii od twojego iPhone’a niż wiele przewodowych słuchawek dousznych Lightning. Nie zauważyłem większego zużycia baterii podczas gry z podłączonym One niż normalnie bez niego.

BackBone One

Cudem, One dodaje port 3,5 mm, więc usuń te przewodowe słuchawki.

BackBone One

Port Lightning obsługuje ładowanie przejściowe, a także dźwięk dla słuchawek Lightning EarPods.

Sam sprzęt może sprawić, że warto go kupić, ale oprogramowanie jest tym, co naprawdę czyni go wyjątkowym. The One nie wymaga, aby jego aplikacja towarzysząca działała z dowolną grą na iOS obsługującą kontroler, ale korzystanie z aplikacji zamienia iPhone’a w konsolę do gier.

Naciśnięcie pomarańczowego przycisku BackBone kontrolera, gdy urządzenie One jest połączone z telefonem, otworzy aplikację BackBone, która wygląda jak system operacyjny. Znajdziesz tam wszystkie zainstalowane gry, uporządkowane w interfejsie prawie tvOS. Aplikacja pokazuje również nowe gry dostępne do pobrania w App Store, które obsługują kontrolery. Aby dodać gry do interfejsu BackBone, wystarczy dotknąć pomarańczowego przycisku przy pierwszym uruchomieniu każdej nowej gry. Ta aplikacja wykorzystuje doskonałą haptykę iPhone’a do brzęczenia podczas przewracania menu, a firma stworzyła własny, satysfakcjonująco subtelny efekt wibracji, który poczujesz, szybko przelatując przez kilka kafelków w interfejsie z ramieniem L1 i R1 guziki.

BackBone One

Pełne spojrzenie na to, co zobaczysz po naciśnięciu pomarańczowego przycisku BackBone.

Przewiń w dół nieco bardziej w aplikacji, a znajdziesz zapisane zdjęcia i klipy wideo oraz te od znajomych. Ten kontroler ma dedykowany przycisk, który umożliwia robienie zrzutu ekranu w grze, a nawet nagrywanie klipu wideo, które to funkcje powinny być znane każdemu, kto używa nowoczesnej konsoli do gier. Warto jednak zauważyć, że możesz nacisnąć i przytrzymać ten przycisk przez chwilę, aby dodać do zakładek kluczowe momenty w locie. Przycisk BackBone podświetla czerwoną diodę LED podczas nagrywania, dzięki czemu można go łatwo zobaczyć, gdy jesteś na żywo. BackBone obsługuje nagrywanie i dostęp do klipów znacznie bardziej elegancko niż Xbox One, PS4, PC lub Switch.

Po zapisaniu klipu wideo możesz go przyciąć i udostępnić w aplikacji BackBone, a także za pośrednictwem iMessage lub dowolnej używanej aplikacji społecznościowej. Należy zauważyć, że BackBone twierdzi, że może nagrywać klipy 1080p z szybkością 30 klatek na sekundę w kodeku HEVC / H.265 (obsługiwanym na iPhonie 7 i nowszych), dzięki czemu będziesz mieć wideo o wyższej jakości bez poświęcania aż tyle przestrzeń dyskowa, jakiej wymagają inne kodeki.

BackBone One

Przycisk BackBone pulsuje na czerwono, wskazując, kiedy nagrywasz ekran.

Kolejną funkcją oprogramowania, którą otrzymasz wraz z kontrolerem, jest możliwość tworzenia imprez i rozmów głosowych ze znajomymi w aplikacji. Te strony działają niezależnie od gry, w którą grasz (nie musisz nawet grać w grę), więc jest to dobry sposób na połączenie, nawet jeśli nie wszyscy grasz Call of Duty: Mobile, na przykład. Jeśli lubisz nagrywać klipy ze znajomymi, funkcja nagrywania wideo odbierze Twój głos w miksie, a także głos wszystkich innych uczestników imprezy (wskazywany przez małe pomarańczowe światło w pobliżu górnej ramki iPhone’a w iOS 14). Każdy uczestnik może wyciszyć swój mikrofon, naciskając dwukrotnie skrajny lewy przycisk z trzema poziomymi kropkami.

BackBone One

Możesz rozpocząć lub dołączyć do grupy, aby porozmawiać z innymi użytkownikami za pośrednictwem aplikacji BackBone za darmo.

Migawki, nagrywanie wideo i organizowanie imprez na czacie głosowym to tylko kilka sposobów, w jakie BackBone przejmuje stery w iOS, aby stworzyć ciekawsze wrażenia niż samo Apple oferuje graczom. Oferuje również bogate powiadomienia o obecności, wysyłając powiadomienia – niezależnie od tego, czy jesteś w aplikacji BackBone, czy nie – aby poinformować Cię, kiedy znajomy się zalogował, lub z zaproszeniem, które możesz kliknąć, aby dołączyć do imprezy.

Z pozoru BackBone One to tylko kontroler – i to bardzo dobry. Ale dzięki ulepszeniom oprogramowania, które w sprytny sposób wykorzystują iOS, BackBone sprawia, że ​​iPhone czuje się jak prawdziwa platforma do gier, której chcę pozostać częścią. Kiedy sprzęt i oprogramowanie współpracują ze sobą, z możliwością łatwego łączenia się ze znajomymi i nagrywania klipów, One wydaje się być grą, która w jakiś sposób bije Apple’a do uderzenia w spełnienie własnych ambicji w grach. To już nie jest jak telefon przypięty do kilku kawałków plastiku, ale początek czegoś wyjątkowego. A za 100 USD, bez miesięcznych opłat za korzystanie z oprogramowania i narzędzi imprezowych, jest to atrakcyjna cena, jeśli dużo grasz na urządzeniach mobilnych.

BackBone One

Kontroler BackBone One obsługuje aż do iPhone’a 6S.

Choć działa na iOS, BackBone One wydaje się jeszcze lepiej przystosowany do uruchomienia na Androidzie, biorąc to pod uwagę Fortnite nie jest dostępny w Apple App Store – ani Google Stadia ani usługami strumieniowania gier Microsoft xCloud. BackBone nie komentował, gdy pytałem o wersję One dla Androida. Podczas gdy wrażenia byłyby niewątpliwie lepsze z większą zawartością do grania, kontroler BackBone dla iOS jest już wart kosztów wstępu, jeśli jesteś subskrybentem Apple Arcade lub po prostu ciesz się kilkoma jednorazowymi grami.

Fotografia: Cameron Faulkner / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook