NowościOprogramowanie

Recenzja Bose QuietComfort Earbuds: mistrz redukcji szumów

Oryginalne prawdziwie bezprzewodowe słuchawki Bose, SoundSport Free, brzmiały fantastycznie, ale zostały udaremnione przez problemy z łącznością i problemy z synchronizacją audio / wideo, których firma nigdy w pełni nie rozwiązała. Brakowało im również aktywnej redukcji szumów, która jest cechą, wokół której Bose zbudował całą swoją markę. Pozwoliło to Apple, Sony i innym firmom na przejęcie rynku dzięki produktom takim jak słuchawki douszne AirPods Pro i WF-1000XM3.

Jednak firma Bose jest zmęczona oddawaniem ziemi swoim konkurentom i wraca z wkładkami dousznymi QuietComfort. Dzięki całkowicie przeprojektowanej konstrukcji, słuchawki QuietComfort są wolne od frustracji, które towarzyszyły słuchawkom SoundSport Free. Nadal brzmią świetnie – a teraz mają ANC. Dotarcie tutaj zajęło Bose trochę czasu, ale słuchawki douszne QuietComfort zapewniają najlepszą redukcję szumów, jaką można teraz uzyskać w prawdziwych bezprzewodowych słuchawkach dousznych.

Najważniejsze pytanie brzmi, ile to jest dla Ciebie warte. Koszt 279 USD, QuietComfort Earbuds to 30 USD więcej niż AirPods Pro i odległość uderzenia 300 USD Momentum True Wireless 2 firmy Sennheiser. I chociaż Bose uniknęło wszelkich nieodłącznych wad samych słuchawek, nadal występują drobne irytacje, takie jak niezręcznie duży futerał. i ograniczone elementy sterujące na pokładzie, które nie są w dużym stopniu dostosowywane.

Każdy z 8,5 gramów (0,3 uncji) sprawia, że ​​wkładki douszne QuietComfort ważą mniej więcej tyle samo, co wkładki Sony 1000XM3 w uchu, ale słuchawki AirPods Pro (0,19 uncji, 5,4 grama) zapewniają komfort przez cały dzień. Słuchawki douszne Bose są również większe niż AirPods Pro w każdym wymiarze i odstają dalej od ucha – choć nie w takim samym głupim stopniu jak SoundSport Free.

Słuchawki douszne QuietComfort firmy Bose obok Apple AirPods Pro.

Apple AirPods Pro są mniejsze i lżejsze niż słuchawki douszne QuietComfort, ale ich redukcja szumów nie jest tak dobra.

Ale nawet jeśli nie są najbardziej dyskretne lub smukłe, słuchawki douszne QuietComfort nadal dobrze czują się w moich uszach, dzięki końcówkom dousznym StayHear Max firmy Bose, które mają zintegrowane, elastyczne silikonowe skrzydełko, które wsuwa się w krawędź ucha, aby zwiększyć stabilność. Zarówno średnie, jak i duże końcówki douszne działały dla mnie i tworzyły szczelne uszczelnienie, ale ostatecznie stwierdziłem, że połączenie tych dwóch prowadzi do najlepszego przedłużonego komfortu. (Jest powód, dla którego producenci sugerują wypróbowanie tego!)

Kiedy już są na miejscu, wkładki douszne QuietComfort nigdzie się nie wybierają i byłbym pewny, że zabiorę je na bieg lub intensywny trening na siłowni. Mają stopień ochrony IPX4 pod względem odporności na wodę i pot, więc pot i sporadyczne pluski wody powinny być w porządku, ale unikaj burz. Warto wspomnieć o efekcie okluzji; ponieważ Bose nie zdecydował się na konstrukcję wentylowaną, taką jak AirPods Pro lub Pixel Buds z naturalnym przepływem powietrza, jeśli masz bardzo przy szczelnym zamknięciu ze słuchawkami QuietComfort, Twój wewnętrzny głos może brzmieć głośniej niż normalnie, aw cichym otoczeniu możesz usłyszeć swój oddech. Zauważyłem to, kiedy zacząłem ich używać, ale od tego czasu zniknęło – albo dlatego, że dopasowanie nieznacznie się zmieniło, albo przyzwyczaiłem się do tego. Niektórzy ludzie są na to bardziej wrażliwi niż inni.

Etui Bose QuietComfort Earbuds obok etui na AirPods, Pixel Buds, Powerbeats Pro i Sennheiser Momentum True Wireless 2.

Etui Bose jest znacznie grubsze niż etui do ładowania wielu innych prawdziwych bezprzewodowych słuchawek dousznych.

Etui ładujące do wkładek dousznych QuietComfort to… dużo. Nie jest tak kompaktowy, jak etui AirPods Pro lub etui do Samsung Galaxy Buds Plus lub Google Pixel Buds. (Wspomniani Sennheisery również tutaj wygrywają.) Zdaję sobie sprawę, że jest to głównie spowodowane większym rozmiarem wkładek dousznych Bose, ale nadal powoduje to niezręczne wybrzuszenie w kieszeni spodni, w której je włożysz. -Łamacz dla mnie, ponieważ zawsze mam ze sobą plecak do przechowywania go. Ale przy grubości dwukrotnie większej niż obudowa AirPods może to być dla niektórych.

Otwieranie etui jest bardziej procesem niż zwykle, ponieważ Bose umieścił zatrzask, który musisz zwolnić, naciskając przycisk z przodu. Wymaga to silniejszego nacisku niż oczekiwano i czasami może być denerwujące. Z drugiej strony nie będziesz musiał się martwić, że Twoje drogie wkładki douszne potykają się po podłodze, jeśli upuścisz etui. Przód obudowy posiada pięć diod LED wskazujących poziom naładowania baterii; Firma Bose szacuje do sześciu godzin ciągłego słuchania dla samych słuchawek plus dwa dodatkowe opłaty za etui. Te liczby są bardzo równe dla kursu. Etui obsługuje ładowanie bezprzewodowe i ma port USB-C, jeśli wolisz podłączyć, aby przyspieszyć doładowanie. (Piętnaście minut ładowania zapewnia dwie godziny odtwarzania).

Bose ponownie pobiera koronę redukującą szumy

Jakość dźwięku i redukcja szumów wkładek dousznych QuietComfort z łatwością przewyższają bóle głowy związane z ich niewygodnym etui. Bose przejął zauważalną przewagę nad konkurentami i jest bliski skuteczności redukcji szumów pełnowymiarowych słuchawek. Zamiast prostego włączania / wyłączania, takiego jak AirPods Pro, Bose pozwala wybrać jeden z 10 poziomów redukcji szumów. W wieku 10 lat te słuchawki douszne wykonują zadziwiającą robotę, wyciszając świat wokół ciebie – lepiej niż Apple, Sony i inni konkurenci. Hałas uliczny po prostu cichnie; ciągły szum klimatyzatora lub warkot wentylatora prawie znika. W tej chwili nie podróżuję dużo samolotem, ale jestem pewien, że te słuchawki lepiej wyciszyłyby hałas w kabinie niż inne słuchawki. Możesz nawet używać wkładek dousznych QuietComfort w trybie redukcji szumów, nawet jeśli nie słychać dźwięku, jeśli szukasz tylko ciszy i spokoju.

Słuchawki douszne Bose QuietComfort na stole obok futerału.

Końcówki douszne mają zintegrowaną silikonową płetwę dla dodatkowej stabilności.

Z drugiej strony obniżenie do zera powoduje przełączenie słuchawek w tryb pełnej przezroczystości / otoczenia. Bose zdołał powiązać Apple’a z jego zrobieniem prawie czujesz, że w ogóle nie nosisz słuchawek. Tryb przezroczystości w słuchawkach QuietComfort brzmi niewiarygodnie naturalnie i spodoba się osobom, które chcą lepiej poznać otoczenie na zewnątrz. Po wyjęciu jednej ze słuchawek, ta w drugim uchu automatycznie przechodzi w pełną przejrzystość – ponieważ Bose szacuje, że prawdopodobnie próbujesz coś usłyszeć. (Muzyka jest również automatycznie wstrzymywana po wyjęciu wkładki dousznej).

Możesz dwukrotnie dotknąć lewej słuchawki, aby przełączyć się między trzema „ulubionymi” poziomami redukcji szumów. Wartości domyślne to 10, 5 i zero. Nie widziałem potrzeby ich przełączania, ale możesz ustawić je na dowolne w aplikacji Bose Music. Bose umożliwia również wybranie preferowanej akcji przez długie naciśnięcie lewego pączka: może ogłosić stan baterii lub przejść do następnego utworu. Niestety na tym kończy się dostosowywanie elementów sterujących. Oto elementy sterujące, które Ci pozostały:

  • Kliknij dwukrotnie prawą słuchawkę, aby odtworzyć lub wstrzymać dźwięk / odebrać połączenie telefoniczne
  • Dotknij i przytrzymaj prawą słuchawkę, aby aktywować Siri lub Asystenta Google / odrzucić połączenie telefoniczne
  • Kliknij dwukrotnie lewą słuchawkę, aby przełączyć się między ustawieniami redukcji szumów
  • Naciśnij i przytrzymaj lewą słuchawkę, aby sprawdzić poziom naładowania baterii lub przejść do następnego utworu

I to wszystko. Nie ma możliwości powrotu do ostatniego utworu za pomocą wbudowanych elementów sterujących, a bardziej frustrujące jest całkowity brak regulacji głośności. Eagle-eyed Redditors zauważyli regulację głośności opartą na przesuwaniu we wczesnej wersji instrukcji obsługi słuchawek QuietComfort, ale firma Bose wyciągnęła ją z dostarczonego produktu. Firma twierdzi, że nadal szuka możliwości dostosowania głośności poprzez aktualizację oprogramowania układowego, ale nie podjęto żadnych decyzji. Nie jestem pewien, co jest tak trudne, gdy inne firmy robią to dobrze w słuchawkach dousznych, które kosztują znacznie mniej. Ale jeśli je kupisz, zrób to z założeniem, że nic się nie zmieni. Jeśli okaże się, że tak jest, mogę żyć ze zmianą głośności w moim telefonie (lub przez Siri).

Na zdjęciu wkładki douszne QuietComfort firmy Bose noszone w prawym uchu.

Słuchawki douszne QuietComfort nie odstają od ucha tak daleko, jak poprzedni SoundSport Free firmy Bose.

Podczas moich testów wkładek dousznych QuietComfort stabilność połączenia między słuchawkami a moim telefonem była w większości bezbłędna. Może to wynik aktualizacji do Bluetooth 5.1 lub innych wewnętrznych zmian, ale tak czy inaczej, jest to znacząca poprawa w stosunku do SoundSport Free, który cierpiał na częste przerwy w dźwięku. Tym razem to nie jest problem. Nie zauważyłem również żadnych niedopasowań synchronizacji audio / wideo podczas oglądania treści z YouTube, Netflix lub Prime Video na moim telefonie i laptopie. Firma Bose z powodzeniem rozwiązała główne wady swoich oryginalnych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek dousznych.

Jakość dźwięku jest nadal na najwyższym poziomie. Bose nie wstydzi się kształtować dźwięku; Firmowy Active EQ wzmacnia niskie i wysokie częstotliwości przy niższych głośnościach, dzięki czemu muzyka jest nadal dynamiczna, nawet gdy jej nie kręcisz. Słuchawki douszne QuietComfort są bardzo basowe i zapewniają moc dla utworów hip-hopowych i EDM. Ale potężny niski koniec dobrze przekłada się również na inne gatunki. Dla mnie mają one szerszą, bogatszą scenę dźwiękową niż konkurencja (może poza Sennheiserem).

Zbliżenie końcówek dousznych do słuchawek Bose QuietComfort.

W zestawie trzy rozmiary końcówek dousznych.

Zbliżenie mikrofonów słuchawek Bose QuietComfort Earbuds.

Szereg mikrofonów pomaga słuchawkom QuietComfort w wyciszaniu szumów.

Niezależnie od gatunku, w którym grasz, wzloty są szczegółowe, nigdy nie są ostre ani piskliwe. Niestety aplikacja Bose nie oferuje żadnego sposobu na dostosowanie EQ dla osób, które nie kochają domyślnej sygnatury dźwiękowej. Niestandardowy korektor to opcja nausznych słuchawek z redukcją szumów 700, więc nie można go zobaczyć w tych wysokiej jakości słuchawkach dousznych.

Słuchawki QuietComfort Buds dobrze radzą sobie również z połączeniami głosowymi. Mają funkcję „własnego głosu”, która pozwala dostosować, ile słychać własny głos podczas połączenia, aby nie mówić zbyt głośno, i wykonują niezłą robotę, wychwytując Twój głos i redukując hałas w tle, więc że inni mogą Cię wyraźnie słyszeć. Tylko prawy wkładka douszna może być używana samodzielnie do połączeń i audio.

Etui zapewnia dwa dodatkowe ładunki (12 godzin) żywotności baterii.

Niestety Bose nie zawierał wielopunktowych słuchawek, więc można je sparować tylko z jednym urządzeniem naraz. Jednoczesne parowanie jest nadal rzadkością w przypadku wkładek dousznych – i wyjątkową mocą dla Jabra – ale jeśli weźmiesz pod uwagę, że Apple AirPods Pro może teraz automatycznie i natychmiast przełączać się między urządzeniami Apple, wkładki douszne QuietComfort zdecydowanie zyskują na użyteczności. Multipoint to od dawna funkcja w słuchawkach Bose, ale z jakiegoś powodu inżynierowie firmy nie mogli sprawić, by tutaj działało.

A więc tak, nowe, warte prawie 300 USD wkładki douszne QuietComfort firmy Bose wciąż mają wady. Wkładki douszne są po większej stronie, a ich obudowa jest absolutną jednostką. Sterowanie na pokładzie wymaga ulepszenia. Brakuje im wielu punktów. Ale jest też wiele dobrego: Bose przeskoczył wszystkich w zakresie redukcji szumów (ponownie zyskując pozycję lidera) i opracował świetnie brzmiące słuchawki douszne, które działają niezawodnie. Gdy świat wróci do życia biurowego i regularnego wchodzenia na pokład samolotów, myślę, że będzie to fascynująca kombinacja – zakładając, że nie nosisz już pary AirPods Pro lub Sony 1000XM3s.

Zdjęcia: Chris Welch / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook