Różności i nowinki technologia

Recenzja Brava: ten inteligentny piekarnik nadal wydaje się niedopracowany

Osobliwy piekarnik na blacie zadebiutował z pluskiem w 2018 roku, przyciągając takich maniaków gotowania jak ja twierdzeniami o ogrzewaniu „czystym światłem” i używaniu gotowania połączonego do usprawnienia przygotowywania obiadów. Marka miała nawet efektowny salon w California Bay Area. Ale tak szybko, jak pojawił się ten salon, zniknął, zamykając go w maju 2019 r., Pozostawiając wielu zastanawiających się, czy firma Brava pójdzie w jego ślady. Jednak tej jesieni firma Brava została przejęta, dając życie (i pieniądze) producentowi i pomagając, hm, utrzymać przy życiu światło.

Czysty czy nieczysty, drogi piekarnik Brava – 1095 USD plus zestawy patelni, które mogą dodać do 400 USD do karty – jest wyjątkowy. To duże, przyjemnie solidne, srebrne pudełko bez okienka w drzwiach i tylko mały dotykowy ekran wideo na górze, dzięki czemu możesz obserwować, co dzieje się w środku. Znajduje się obok przycisku start, a reszta góry to duża silikonowa podkładka, na której można bezpiecznie odstawić gorące tace.

„Gotowanie ze światłem” to nowatorskie podejście, w którym zestawy lamp halogenowych sterowanych komputerowo podgrzewane są od góry i od dołu, co umożliwia gotowanie różnych rodzajów żywności z różnymi ilościami ciepła na tej samej blasze.

: Brava

W Brava można zrobić bekon, hamburgery i brukselkę lub żeberka, ryż i pieczone warzywa, Brava czasami zaciera granicę między tym, co zwykle robisz w piekarniku i na patelni. Możesz także tworzyć „kombinacje”, takie jak łosoś i fasolka szparagowa, co jest bardziej technicznie wymagającym wyczynem, a każdy rodzaj żywności jest traktowany nieco inaczej. Pozwala również na gotowanie większej ilości jedzenia. Aby to zadziałało, dwie tace, które są z nim dostarczone, szkło i metal, są podzielone na trzy strefy. Ten łosoś trafia do strefy pierwszej, fasolka szparagowa do strefy drugiej i trzeciej. Góra i dół, przód i tył, elementy zapalają się niezależnie w zależności od tego, co gotujesz, podgrzewając na przykład filety z łososia od dołu, aby uzyskać chrupiącą skórkę. Czasami, gdy gotujesz, nabiera ona w zwolnionym tempie dyskotekowego klimatu w stosunkowo obszernym – 6,5 cala wysokości, 13 cali szerokości i 12,5 cala głębokości – wnętrzu.

Podobnie jak wiele inteligentnych urządzeń kuchennych, Brava oferuje gotowanie z przewodnikiem: przeglądasz przepisy na telefonie lub komputerze, przesyłasz je do piekarnika (obecnie funkcja dostępna tylko w telefonie), a następnie gotujesz.

Czy to brzmi, jakbym coś sprzedawał, kiedy mówię „Gotuj z mocą światła w trzech strefach”? Ucisz tę sarkastyczną myśl, przyjacielu, przynajmniej na chwilę.

Decydując, co ugotować, poprosiłem zespół Brava o ich najpopularniejsze dania, a oni przesłali 20 najczęściej gotowanych przepisów z ostatnich dwóch lat. Lista mogłaby mieć podtytuł „Podstawy, ze stroną zabawy”, z jedzeniem, takim jak jajka sadzone, bekon, mrożona pizza, grillowany ser, łosoś ze skórką, mini muffinki naleśnikowe, skrzydełka z kurczaka i tym podobne rzeczy. Zakończyłbym test kilkoma klasykami.

: Brava

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook