NowościRTVTelefony

Recenzja Brydge 12.3 Pro Plus i 10.5 Go Plus: zamień swój Surface w laptopa

Brydge, producent akcesoriów klawiaturowych do iPadów i innych tabletów, ma linię nowych akcesoriów dla urządzeń z systemem Windows 10, która obejmuje dwie nowe klawiatury do Surface Pro i Surface Go: 149,99 USD Brydge 12.3 Pro Plus i 139,99 USD Brydge 10.5 Go Plus. Obie klawiatury są zaprojektowane do tego samego: zmień urządzenie Surface w tradycyjnego laptopa z klapką. Po kilku tygodniach testowania obu modeli z Surface Pro 5 i Surface Go 2 mogę potwierdzić, że robią dokładnie to.

Klawiatury działają podobnie do modeli, które Brydge ma dla iPada Apple: łączą się z twoim urządzeniem przez Bluetooth i mają zaciski zawiasów, w które wsuwa się tablet. Zawiasy są sztywne, więc tablet nie porusza się, gdy go dotykasz lub używasz go na niestabilnej platformie, takiej jak kolano, i pozwalają ci to wszystko zamknąć, tak jak w przypadku standardowego laptopa i wrzucić go do torba. Jeśli chcesz używać swojego urządzenia jako tabletu, po prostu wyciągnij je z zawiasu i idź dalej.

Brydge od jakiegoś czasu ma klawiaturę do Surface Pro – ten nowy model ma przeprojektowany zawias, 70 procent większy gładzik, natywne sterowanie wielodotykowe w systemie Windows, zaktualizowaną łączność Bluetooth i plastikową płytę w przeciwieństwie do aluminium. (Spód klawiatury jest nadal metalowy). Waży również 70 gramów mniej. 10.5 Go Plus to pierwszy model Brydge dla Surface Go.

12.3 Pro Plus ma te same klawisze i funkcje, co klawiatura Surface Type Cover firmy Microsoft

W porównaniu z klawiaturą Surface Type Cover firmy Microsoft, modele Brydge sprawiają, że Surface wygląda bardziej jak laptop i zapewnia znacznie bardziej stabilną platformę do pracy. Oba są wykonane z metalowych podstaw z teksturowanymi plastikowymi płytami i grubymi gumowymi nóżkami na spodzie. Mają mniejszy ślad niż klawiatury Microsoftu, ponieważ nie polegają na podpórce Surface, aby podeprzeć tablet. Jest to przydatne, gdy jesteś w ciasnych miejscach, na przykład podczas korzystania ze stolika w samolocie. Dzięki podwyższonej konstrukcji unikają również odbijającego się echem dźwięku, który można uzyskać dzięki klawiaturze Surface Type Cover podczas szybkiego pisania.

Obie klawiatury są podświetlane i mają pełne układy, w tym klawisze funkcyjne do sterowania multimediami, jasności wyświetlacza i podświetlenia klawiatury. Klawisze mają dobre sprzężenie zwrotne i przemieszczają się – oceniłbym je po lepszej stronie większości klawiatur laptopów, których używałem – i chociaż podświetlenie wylewa się nieco z okolic klawiszy, poza tym są równomiernie podświetlone. 12.3 Pro Plus ma porównywalne rozmiary klawiszy do klawiatury Surface Pro, podczas gdy klawisze 10.5 Go Plus są nieco mniejsze niż wersja Microsoftu. Ale każdy z nich jest wygodny do pisania po krótkim okresie przyzwyczajania się do jego rozmiaru.

Ponadto obie klawiatury mają gładziki Windows Precision, które obsługują wszystkie typowe gesty wielozadaniowe. Oba mają dobre śledzenie i gładkie wykończenie, chociaż są małe – nawet mniejsze niż własne, już ciasne trackpady Microsoftu. Ale poza rozmiarem nie mam żadnych zastrzeżeń co do użyteczności czy wydajności trackpadów.

Klawiatury Brydge są grubsze i cięższe niż klawiatury Microsoftu, ale nie wpływają tak bardzo na przenośność Surface

Port USB-C służy do ładowania baterii Brydge

Z klawiaturami Brydge idziesz na kilka innych kompromisów. Najbardziej oczywistym jest to, że łączą się z tabletem przez Bluetooth zamiast pinów pogo, których używa klawiatura Microsoftu. Oznacza to, że należy je ręcznie sparować (stosunkowo bezbolesny proces, który wykonuje się tylko raz) i od czasu do czasu ładować.

Port USB-C z boku klawiatury służy do ładowania, a klawiatura jest dostarczana z kablem, ale nie z kostką ładującą. Możesz go naładować z samego tabletu lub użyć ładowarki ściennej lub standardowej baterii USB. Ładowanie tabletu jest niewygodne, ponieważ między Surface a klawiaturą biegnie kruchy kabel, aw przypadku modelu Go Plus port ładowania znajduje się po przeciwnej stronie portu USB Surface Go. Brydge twierdzi, że bateria wystarcza na trzy miesiące, więc miejmy nadzieję, że ładowanie jest rzadkim problemem.

Innym dużym kompromisem jest rozmiar i waga. Klawiatury Brydge są grubsze i cięższe niż Microsoft. Są w przybliżeniu dwie trzecie grubsze niż tabletki i około dwa razy grubsze niż klawiatura Type Cover firmy Microsoft. Te wskaźniki brzmią bardzo dużo, ale w praktyce klawisze są dość cienkie. Nawet po całkowitym zamknięciu żadne z nich nie jest szczególnie grube.

Klawiatury Brydge dodają jednak zauważalnej wagi. Według mojej skali Surface Go 2 z Brydge 10,5 Go Plus waży 1036 gramów, czyli nieco ponad dwa funty, cztery uncje, w porównaniu do 793 gramów / jeden funt, 12 uncji z Type Cover. Surface Pro 5 z 12,3 Pro Plus przechyla wagę na 1466 gramów lub około trzech funtów, cztery uncje, około 365 gramów lub 13 uncji więcej niż w przypadku klawiatury Type Cover. Oba są znacznie cięższe, ale każdy z nich jest nadal bardzo przenośny, aw codziennym użytkowaniu waga nie stanowi problemu.

Klawisze i gładzik 10.5 Go Plus są mniejsze niż klawiatury Type Cover, ale łatwo się do nich przyzwyczaić

Ponieważ obie klawiatury zostały zaprojektowane we współpracy z firmą Microsoft, działają dokładnie zgodnie z oczekiwaniami w systemie Windows 10, a wszystkie klawisze funkcyjne odzwierciedlają to, co jest dostępne na okładkach Type Cover. Jedynym problemem jest dotknięcie pola tekstowego na ekranie tabletu, co powoduje wyświetlenie klawiatury ekranowej, nawet jeśli masz sparowaną i podłączoną klawiaturę Brydge. Nie dzieje się tak w przypadku klawiatury Type Cover firmy Microsoft i jest to niewielka irytacja.

Wreszcie, klawiatury są drogie i nieco droższe niż te, dla których zwykle można znaleźć typowe osłony Microsoft. Jeśli masz już klawiaturę Type Cover, ponieważ została dostarczona w pakiecie z urządzeniem Surface, sprzedaż jednego z nich za 140 lub 150 USD może być trudna. Jeśli nie masz jeszcze osłony Type Cover, nadal będziesz płacić więcej za modele Brydge: Go Type Cover kosztuje 129,99 USD, ale często można go znaleźć za około 100 USD, podczas gdy Pro Type Cover ma również naklejkę cena 129,99 USD, ale jest regularnie w sprzedaży za mniej niż 100 USD.

Mimo to odkryłem, że klawiatury Brydge są przyjemne w użyciu i mają kilka bólów głowy, i podoba mi się, jak są bardziej stabilne w każdej przypadkowej sytuacji, w której mogę pracować. Podobnie jak większość ludzi, głównym sposobem, w jaki używam Surface, jest laptop, więc mile widziane jest sprawienie, by zachowywał się bardziej jak tradycyjny laptop z klapką, jednocześnie zachowując elastyczność tabletu. Szczególnie podoba mi się model 10.5 Go Plus, który zmienia Surface Go lub Go 2 w nowoczesny netbook, na którym można naprawdę pracować, zachowując jego wyjątkową przenośność. (Piszę cały ten utwór na Go 2 z klawiaturą Go Plus.)

Brydge 12.3 Pro Plus dla Microsoft Surface Go na drewnianym stole

Zawiasy dobrze trzymają tablet, a dotykanie ekranu nie kołysze się ani nie podskakuje.

Brydge 12.3 Pro Plus jest kompatybilny z Surface Pro 4, 5, 6 i 7 i jest dostępny w kolorze czarnym lub srebrnym. 10.5 Go Plus współpracuje z Surface Go lub Go 2 i jest dostępny tylko w kolorze srebrnym. Oba modele są już dostępne na zamówienie w Brydge i będą dostępne pod koniec sierpnia lub na początku września.

Fotografia: Dan Seifert / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook