Oprogramowanie

Recenzja Cannondale Quick Neo SL (2020): Szybka, zabawna jazda elektroniczna

Teraz wydaje mi się, że to dobry moment na wyznanie: nie noszę maski podczas biegania ani jazdy na rowerze. Ulice i parki w mojej okolicy są słabo zaludnione. Łatwo jest dać ludziom miejsce do cumowania o wiele więcej niż 10 stóp, kiedy ich widzę.

Brak maski ma jednak konsekwencje. Jeśli ktoś rzuci się na mnie, wpadam w panikę. Jeśli podejdziesz do mnie, gdy biegam lub jeżdżę na rowerze, skręcę prostopadle do szlaku i wskoczę prosto w jakieś krzaki, jak postać Monty Pythona lub nieszczęsna bohaterka komedii romskiej.

Jeśli jest to również Twoja strategia dystansowania się, być może szukasz roweru elektrycznego, który może łatwo przejść od długodystansowych dojazdów do przyjemnych weekendowych przejażdżek, które mogą, ale nie muszą, wiązać się z nieoczekiwanym podskokiem. Polecam Specialized Turbo Vado SL, ale jeśli jest trochę drogi i nie potrzebujesz całkiem tyle mocy, Cannondale Quick Neo SL 1 to także przyjemna, szybka i czasem myląca jazda.

Zabiorę Cię tam

: Cannondale

Jeśli rower hybrydowy to połączenie roweru górskiego i szosowego, to ten ebike Cannondale mieści się gdzieś w spektrum między hybrydowym rowerem fitness a zwykłym krążownikiem, takim jak Electra Townie Path Go.

Podobnie jak zwykły krążownik, Quick Neo SL 1 ma przechodzącą ramę, która ułatwia wskakiwanie nowicjuszom, zwłaszcza niskim. Większe modele SL 1 i SL 2 mają ramy schodowe. SL 1 ma również kilka ulepszeń w stosunku do SL 2, które skutkują nieco wyższą ceną, na przykład jeszcze jeden bieg i przednie światło.

Ale podobieństwo Quick Neo do krążownika jest w większości powierzchowne. Akumulator jest zintegrowany z lekką aluminiową ramą. Wygląda prawie jak zwykły rower, waży zaledwie 34 funty. Ma amortyzujący wstrząsy widelec z włókna węglowego, prostą kierownicę w stylu roweru górskiego i solidne opony Schwalbe. River City Bicycles pożyczyło mi mały tester, który idealnie pasował do mojej ramy 5’2 “. Wygląda i czuje się głównie jak sportowy rower fitness.

Nie dojeżdżam niestety do pracy (teraz ani nigdy), ale jeździłem nim po mieście na posyłki i po polnych i żwirowych szlakach w parkach koło mojego domu. Quick Neo to ebike klasy 1, co oznacza, że ​​zapewnia wspomaganie elektryczne do 20 mil na godzinę. Podkręciłem dziewięciobiegową przekładnię Shimano i podniosłem go łatwo i szczęśliwie do 20 mil na godzinę na płaskiej, czystej drodze obok mojego domu, według mojego zegarka Apple Watch.

Quick Neo ma układ napędowy Mahle Ebikemotion, z silnikiem z piastą tylną, który napędza rower, obracając tylną piastę (piasta jest środkiem szprych tylnej opony). Wielu entuzjastów rowerów elektrycznych woli jeden typ układu napędowego od drugiego. Ogólna zasada jest taka, że ​​system piasty jest bardziej niezawodny i przystępny cenowo, podczas gdy system z napędem pośrednim – taki, który napędza łańcuch – wydaje się znacznie bardziej naturalny, ale czasami jest droższy i wymaga więcej konserwacji.

Jeśli wszystko, co robisz, to dojazdy w sąsiedztwie po drogach, ten rower i jego tylna piasta są w porządku! Jeśli jednak planujesz używać Quick Neo do okazjonalnej przejażdżki po szlakach, warto zauważyć, że podczas wspinaczki po terenowych wzniesieniach może wydawać się niezrównoważony. Nie ma też przepustnicy, więc nie możesz oszukiwać i podkręcać prędkości, gdy poczujesz, że przednie koło zaczyna się chwiać na żwirze.

Migające światła

: Cannondale

Kiedy w zeszłym roku przeglądaliśmy Cannondale Treadwell, zwróciliśmy szczególną uwagę na zastrzeżony czujnik Cannondale, który znajduje się na przednim kole i może dyskretnie i łatwo rejestrować wszystkie dane dotyczące kondycji. Rower jest również wyposażony w zastrzeżony uchwyt, jeśli kupisz odpowiednie etui kompatybilne z SP Connect do telefonu.

Niestety, kierownica Cannondale zmniejsza się w miarę przesuwania się do uchwytów, więc nie mogę użyć mojego zwykłego mocowania zaciskowego. Może to być denerwujące, jeśli tak jak ja naprawdę lubisz swój minimalistyczny futerał na telefon i chciałbyś go nadal używać zamiast kupować specjalny tylko do jazdy na rowerze.

Rower też ma dwa różne aplikacje, z dwoma różnymi sposobami przeglądania i śledzenia danych: jest aplikacja Cannondale, która synchronizuje się z bezpłatną aplikacją Connect firmy Garmin (która przestała działać, gdy miałem rower) i aplikacją Ebikemotion, która jest bardziej atrakcyjna, łatwiejsza w użyciu i pokazuje poziom naładowania akumulatora roweru.

Frustrujące było przełączanie się między aplikacjami, na które nie mogłem nawet spojrzeć podczas jazdy. Nie wydawało się to konieczne, aby po prostu śledzić swoje statystyki, zwłaszcza jeśli nosisz również monitor fitness lub smartwatch, który i tak pokaże Ci statystyki, takie jak prędkość i przebyty dystans. Posiadanie jednej aplikacji byłoby znacznie lepsze niż to.

Zamiast patrzeć na aplikację, możesz po prostu nacisnąć przycisk na dolnej rurze, który będzie migać, informując o wielu rzeczach. Po włączeniu nie migający pierścień świetlny wskazuje poziom naładowania baterii (biały, zielony, pomarańczowy lub czerwony). Jeśli naciśniesz go ponownie w odstępach pół sekundy, zmieni to poziom asysty.

Rower ma trzy oddzielne poziomy wspomagania, które można uruchomić, naciskając przycisk, aby przełączyć się z migającego zielonego na migający pomarańczowy i migający czerwony. Będziesz jednak musiał zrobić zapamiętywanie wielokolorowego migającego światła.

Skończyło się na tym, że byłem zdezorientowany. Miga na czerwono również oznacza, że ​​bateria jest słaba? Jaka jest różnica między miganiem a nagły migający? Spędziłem dużo czasu losowo wciskając ten przycisk. Pewnego smutnego, gorącego dnia u podnóża dużego wzgórza w mojej okolicy (nazwałem to wzgórze zabójcą baterii), wstałem i kilkakrotnie naciskałem przycisk, aby uruchomić więcej pomocy, zanim w końcu wyciągnąłem telefon i sprawdziłem aplikację Ebikemotion . Powiedział mi, że bateria się wyczerpała. Na szczęście jest wystarczająco lekki, aby pedałować do domu bez pomocy, ale w drodze powrotnej narzekałem.

Nieustraszony Flyer

: Cannondale

Wolę rowery elektryczne, które wyglądają jak zwykłe rowery. Używam mojego głównie do jazdy na rowerze po okolicy i mniej się denerwuję, jeśli ebike wygląda jak normalny rower, kiedy zamykam go przed sklepem spożywczym.

Dla mnie jazda na rowerze nieuchronnie przypomina mi moje nastoletnie lata, bawienie się na szlakach i ulicach w mojej podmiejskiej dzielnicy z gangiem przyjaciół. Jazda na rowerze zawsze będzie mi się kojarzyła z wolnością i tak właśnie czuje się w Quick Neo.

Nawet Covid-19 nie może zepsuć mi dnia. Kiedy zjeżdżam ze żwirowego wzgórza na Quick Neo i widzę grupę zdemaskowanych ludzi zbliżających się szybko, a następnie natychmiast szarpię kierownicą w prawo i pędzę przez nierówną, sięgającą do kolan trawę, czuję się, jakbym miał 14 lat znowu stary, nieprzestrzegający godziny policyjnej i unikający strzałów z kartofli na podwórku mojego przyjaciela. To zabawne.

Cannondale powinno sprawić, że elektryczny napęd tego roweru będzie nieco mniej zastrzeżony i zagmatwany – mały wyświetlacz LED lub wyraźnie oznaczone przyciski wspomagania na kierownicy nigdy nikomu nie zaszkodzą! – ale ogólnie rzecz biorąc, Quick Neo nadal jest wspaniałą, przyjemną jazdą dla rowerzysty, który chce dostępny, e-kołczan na jeden rower.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook