Telefony

Recenzja Chromecasta z Google TV: powitalne uaktualnienie do przesyłania strumieniowego

Jestem użytkownikiem Roku od lat i przez długi czas nie mogłem zrozumieć, dlaczego kiedykolwiek potrzebowałbym Chromecasta. Dlaczego miałbym używać telefonu do odtwarzania filmów na telewizorze? To niezręczne. Poza tym mój niedrogi Roku działa świetnie, przesyła strumieniowo z niemal każdej usługi i jest łatwiejszy w użyciu. Ale potem Google wypuściło nowego Chromecasta, który oferuje wiele sposobów wyszukiwania i przesyłania strumieniowego treści. Używając go przez jakiś czas, kwestionuję moją lojalność wobec tego Roku.

Za 50 USD – to 15 USD więcej niż oryginalny Chromecast z gołymi kościami – otrzymujesz nowy model z wbudowanym Google TV. Google TV to nowa nazwa Android TV, platformy Smart TV z interfejsem użytkownika, który rywalizuje z użytecznością Roku lub Apple TV. Za te same 50 dolarów otrzymujesz również pilota w pudełku. Chromecast obsługuje Dolby Vision i Dolby Atmos oraz przesyła strumieniowo treści w rozdzielczości do 4K. Rzeczywiste urządzenie też jest ładne, zapakowane w smukły, nowoczesny owalny kształt, który jest dostępny w jednym z trzech delikatnych kolorów, chociaż najprawdopodobniej pozostanie ukryty za telewizorem.

Interfejs dostosowany do Ciebie

Nowy interfejs Google TV wyświetla rekomendacje dotyczące filmów, programów i filmów z YouTube bezpośrednio na ekranie głównym.

: Google

Pomocny interfejs Google TV jest największą zaletą w porównaniu z konkurencyjnymi urządzeniami do przesyłania strumieniowego. Próbuje dostosować swoje sugestie do twoich preferencji, a przewodnik zawiera filmy i programy telewizyjne wszystko platformy na raz. To sprawia, że ​​proces znajdowania czegoś do obejrzenia jest znacznie łatwiejszy, ponieważ zobaczysz opcje z usług takich jak Netflix, Hulu, Prime Video, YouTube TV, Peacock i Tubi bez konieczności przechodzenia do poszczególnych aplikacji. Oczywiście nie zobaczysz pliku Cały Biblioteka każdej usługi, chyba że otworzysz każdą aplikację, ale w tym miejscu przydatne są dostosowane sugestie. Miłym dodatkiem jest to, że w interfejsie nie ma reklam, co po prostu uzupełnia całkowicie przyjemne wrażenia.

Po zalogowaniu się do moich subskrypcji i użyciu Chromecasta jako głównego źródła przesyłania strumieniowego miałem całkiem niezłe wyobrażenie o tym, co może mnie zainteresować. Nie jest doskonały, ale możesz długo nacisnąć środkowy przycisk na pilocie, aby nie lubić tytułu, co ostatecznie usunie go z twoich sugestii. Możesz także użyć tego długiego naciśnięcia, aby dodać coś do swojej listy obserwowanych.

Google TV nadal pokazuje mi również tytuły z usług, których obecnie nie subskrybuję, takich jak HBO Max i YouTube TV, i oczywiście własne wypożyczalnie Google, ale za każdym razem dostaję wystarczająco szeroki zakres opcji, że mi to nie przeszkadza. Ponadto, jeśli nie masz pewności, czy dana usługa przesyłania strumieniowego jest dla Ciebie odpowiednia, może to dostarczyć wystarczających informacji, aby zdecydować, czy chcesz się zarejestrować. Na ekranie głównym znajduje się kilka ostatnich rzeczy, które obecnie oglądałem, więc mogę od razu wrócić do Nawiedzenie Bly Manor. Pokazuje mi również najnowsze filmy z YouTuberów, których często oglądam, oraz te, których kanały subskrybowałem.

Możesz też szukać czegoś w aplikacjach, zamiast tylko przeglądać. Szukaj Praktyczna magia aby dowiedzieć się, gdzie jest przesyłane strumieniowo (Roku również ma tę opcję, chociaż uważam, że nie zawsze jest ona dokładna) lub poprosić o pokazanie przerażających filmów lub komedii we wszystkich usługach. Integracja z Asystentem Google na pilocie umożliwia również korzystanie z wyszukiwania głosowego. Wiecej o tym za chwile.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook