Oprogramowanie

Recenzja Colgate Hum: Inteligentna szczoteczka do zębów, która pozwala szczotkować paznokcie pod kontrolą aplikacji

Już prawie zrezygnowałem z inteligentnych szczoteczek do zębów, gdy do moich drzwi dotarł wyjątkowo uroczy Colgate Hum.

Wydaje się, że w ciągu ostatnich kilku lat firmy produkujące szczoteczki do zębów zjednoczyły się i zdecydowały, że wszyscy powinniśmy zacząć wydawać kilkaset dolarów na szczoteczki z możliwością połączenia z Internetem. Problem – poza faktem, że można kupić sześciopak ręcznych pędzli za mniej niż 5 USD – polega na tym, że technologia rzadko potwierdza te roszczenia.

Ale mimo że narzekałem na siebie, używając innych inteligentnych pędzli – Oral-B iO, któremu przyznałem ocenę 4/10, miał zbyt grubą główkę szczoteczki i niezgrabną aplikację z problemami z dokładnością – wszystkie moje negatywne problemy z kategorię produktów rozwiązano lekkim i kompaktowym Hum. Najlepsza część? To tylko 70 USD za model z możliwością ładowania (wersja, którą testowałem) lub 50 USD, jeśli wolisz model zasilany baterią AAA. To nie jest drobne, ale chodzi o to, ile wydasz na porządną elektryczną szczoteczkę do zębów bez dowolna łączność z aplikacjami lub inteligentne funkcje. Jeśli spoglądałeś na elektryczne szczoteczki do zębów, to jest ta, którą dostaniesz.

Możesz kupić Hum już teraz na stronie Colgate lub zamówić go w Amazon, jeśli nie masz nic przeciwko czekaniu do połowy września, kiedy to Amazon zacznie je wysyłać. Jeśli zdecydujesz się na to drugie, otrzymasz dodatkową główkę szczoteczki, ale kosztuje to około 5 USD więcej niż zakup szczoteczki i dwóch dodatkowych główek bezpośrednio od Colgate. Bez względu na to, gdzie kupujesz, jest wyposażony w etui podróżne i jest dostępny w trzech atrakcyjnych kolorach: niebieskim, zielonym i fioletowym.

Przewodnia ręka

: Colgate

Starając się poprawić higienę jamy ustnej, inteligentne szczoteczki do zębów śledzą Twoje nawyki związane ze szczotkowaniem – np. Których zębów nie myjesz tak pilnie i jak długo szczotkujesz – i prezentują te dane w aplikacji, która łączy się ze szczoteczką przez Bluetooth. Do tej pory występowały problemy z dokładnym śledzeniem pędzla, a aplikacja towarzysząca musiała być otwarta podczas sesji szczotkowania, aby zapisać jakiekolwiek dane. Podczas testowania innych inteligentnych pędzli spędzałem więcej czasu, próbując przekonać te aplikacje, aby rozpoznały, gdzie szczotkuję, niż na rzeczywistej poprawie sposobu szczotkowania. Colgate Hum jest pierwszym, który wypróbowałem, który spełnił obietnicę poprawy szczotkowania.

Można by pomyśleć, że gdybyśmy doszli do dorosłości z nienaruszonymi zębami, szczotkowalibyśmy profesjonalnie. Ale oczywiście byłbyś w błędzie. Według Colgate większość ludzi nie myje prawidłowo ponad 40 procent zębów w jamie ustnej, a badanie przeprowadzone przez Centers for Disease Control and Prevention z 2015 roku sugeruje, że większość dorosłych nie ma zamiaru sięgać do nauki, a ponad jedna czwarta Amerykanów cierpi na nieleczoną próchnicę. W tym przypadku może pomóc aplikacja, która promuje lepsze nawyki szczotkowania. Kiedy po raz pierwszy połączysz swój Hum z aplikacją, poprosi Cię o wykonanie pędzla testowego, aby ustawić linię bazową dla sposobu, w jaki zwykle szczotkujesz, bez żadnych monitów ani minutników. Mój powiedział mi, że całkowicie wyczyściłem tylko 53 procent ust i chociaż jest to lepsza liczba, niż twierdzi Colgate, jest normą, nadal jest to szokujące. Jak ja nadal nie rozumiesz?

Po ustawieniu linii bazowej możesz zacząć robić pędzle z przewodnikiem, które przeprowadzają Cię przez każdą „strefę” ust, aż wyczyścisz wszystkie zakamarki. Istnieje 16 stref, które Hum może śledzić za pomocą algorytmów inteligencji maszynowej. Dla porównania, testowany przeze mnie Oral-B iO Series 8 za 250 USD śledzi tylko sześć stref; jeśli chcesz mieć 16-strefową wersję Oral-B, będziesz musiał zapłacić 300 USD.

Zauważyłem, że śledzenie Huma jest niezwykle dokładne, w przeciwieństwie do innych szczoteczek, które próbowałem z trudem zarejestrować wszystkie moje ruchy, szczególnie gdy sięgnąłem z powrotem do zębów trzonowych. Aplikacja oferowała również pomocne porady, sugerując, żebym przechylał szczoteczkę o 45 stopni w niektórych obszarach, aby uzyskać lepsze czyszczenie, i ostrzegała mnie, gdy szczotkuję zbyt wolno lub szybko. Te wskazówki pomogą Ci ulepszyć sposób szczotkowania nie są połączony z aplikacją. To tak, jakbyś zaczynał z powrotem na pierwszym miejscu.

Dodatkową zabawą jest zbieranie „punktów uśmiechu” za szczotkowanie, a każde 100 punktów to 1 dolar, który możesz wykorzystać na takie rzeczy, jak wymiana główek szczoteczki. Fajnie być nagrodzonym za coś, co i tak zrobisz, i zaoszczędzić pieniądze na czymś, co już będziesz musiał kupić. Wymienne głowice kosztują 10 USD za dwie lub możesz subskrybować i otrzymywać jedną głowicę automatycznie wysyłaną do Ciebie co trzy miesiące za 5 USD za przesyłkę. Obecnie dostępny jest tylko jeden rodzaj główki szczoteczki i jest to klasyczny prostokątny kształt zwykłej szczoteczki do zębów, a nie okrągłe główki, które można znaleźć w szczoteczkach Oral-B. Wydaje się, że okrągłe główki zakrywają więcej obszarów między zębami, ale nie na tyle, żebym chciał przesunąć szczoteczką po Hum.

Ale najlepszą częścią aplikacji Hum jest to, że nie zawsze musisz jej używać. Otwieranie aplikacji za każdym razem, gdy myjesz zęby, szybko się starzeje i chociaż każda inteligentna szczoteczka może być używana bez aplikacji, jeśli nie możesz uzyskać dostępu do swoich danych, nie ma sensu inwestować w podłączoną szczoteczkę do zębów. Z drugiej strony Hum będzie przechowywać dane przez 10 dni i przesyłać pociągnięcia pędzlem za każdym razem, gdy podłączysz go do telefonu. (I tak, nadal możesz zbierać punkty uśmiechu podczas szczotkowania w trybie offline!) Bez bezpośredniego patrzenia na aplikację tracisz wskazówki dotyczące szczotkowania z przewodnikiem, ale czy jest lepszy sposób, aby sprawdzić, czy faktycznie poprawiasz swoje nawyki szczotkowania niż brak ekran podpowiada Ci, co robić za każdym razem?

Lekki jak piórko

: Medea Giordano

Jeśli używałeś innych elektrycznych szczoteczek do zębów, od razu zauważysz, że szum jest znacznie mniejszy i lżejszy, co zapewnia znacznie przyjemniejsze szczotkowanie dookoła. Ma 8 cali wzrostu i waży zaledwie 1,85 uncji; moja Philips Sonicare ma 10 cali wysokości i 4,95 uncji, a Oral-B iO ma około 9 cali i 4,9 uncji. Hum bardziej przypomina ręczną szczoteczkę do zębów niż nieporęczny model elektryczny.

Część ze włosia główki szczoteczki jest również mniejsza, co początkowo mnie denerwowało. Jak to może być właściwe czyszczenie zębów, pomyślałem. Ale szybko zdałem sobie sprawę, że mały rozmiar pozwolił mi dotrzeć do tylnej części zębów bez uderzania o dziąsła i dalej szczotkować język, nie chcąc się zakrztusić. Skoro o tym mowa, z tyłu główki szczoteczki znajduje się szczoteczka przeznaczona specjalnie do języka.

Model akumulatorowy ma trzy tryby szczotkowania (normalne, czułe i głębokie czyszczenie), natomiast zasilany bateryjnie oferuje tylko dwa pierwsze. To mniej trybów niż większość innych inteligentnych pędzli, chociaż myślę, że zbyt wiele to przesada. Tryb czuły oferuje ruch o niskim poziomie wibracji, normalny zwiększa wibracje, a głębokie czyszczenie ponownie je zwiększa. W innych pędzlach wszystkie tryby działają i brzmią prawie dokładnie tak samo, ale tryby Humu są zauważalnie różne. W trybie głębokiego czyszczenia nie wibruje tak intensywnie, że wydaje się, że trzęsie się czaszka, co doceniam. Poza tym jest zaskakująco cichy, chociaż nie jest cichy – w końcu to urządzenie elektryczne. Firma powiedziała mi, że ładowalna szczotka zapewnia 30 000 uderzeń na minutę, a zasilana bateryjnie 20 000; Nie mogłem tego przetestować pod kątem dokładności.

Akumulator powinien wystarczyć na około 10 dni na jednym ładowaniu przy regularnym użytkowaniu. To dobra ilość czasu, chociaż jest mniejsza niż zapewniają niektóre inne pędzle; Oral-B iO działa przez dwa tygodnie.

Zostaliśmy w jakiś sposób wyszkoleni, aby myśleć, że jeśli chcesz mieć lepsze wrażenia, musisz wydawać więcej pieniędzy. Ale po użyciu Colgate Hum nigdy więcej nie chcę słyszeć, że wysokiej jakości technologia będzie mnie kosztować – przynajmniej w przypadku mojej higieny jamy ustnej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook