GryOprogramowanie

Recenzja Corsair’s HS75 XB Wireless: bardzo solidna wydajność za 150 USD

Wspomniałem w niedawnym przeglądzie HyperX Cloud II Wireless, że mój idealny niedrogi zestaw słuchawkowy musi być wygodny, mieć świetną jakość dźwięku i obsługiwać ładowanie przez USB-C. Najwyraźniej muszę nieco podnieść poprzeczkę, ponieważ więcej zestawów słuchawkowych innych niż HyperX może spełnić te wymagania. Najnowszym rozwiązaniem jest Corsair HS75 XB Wireless, zestaw słuchawkowy do gier o wartości 150 USD, który działa na Xbox Series X / S i Xbox One bez potrzeby używania klucza USB. Działa również na komputerach PC za pośrednictwem bezprzewodowego adaptera USB Microsoft Xbox, tak jak testowałem ten model.

HS75 XB Wireless ma otwarte nauszniki z przetwornikami 50 mm, które emitują piękny, ciepły dźwięk, z basem i wysokimi tonami przechodzącymi bez nadepnięcia na siebie. W porównaniu z konstrukcjami z zamkniętą konstrukcją, ta konstrukcja z otwartą obudową zapewnia pełniejszy, bardziej realistyczny dźwięk, który nie wydaje się być tak skompresowany. Wypróbowanie utworów, takich jak „Jewelry” zespołu Blood Orange, ładnie ukazuje zakres, zapewniając błysk instrumentacji, aby przetestować jego wzloty i duży beat dochodzący w drugiej połowie utworu, aby przetestować bas.

Oczywiście ten zestaw słuchawkowy jest przeznaczony przede wszystkim do gier, a jego kotlety audio są również tam dobrze wykorzystywane. Testowałem to przez kilka godzin Hades, mój ostatni nałóg. Cała akcja przebiegała tak intensywnie, jak chciałem, sprawiając, że każdy bieg był jeszcze bardziej wciągający. Jakość dźwięku była świetna, a bezpłatna aplikacja Dolby Atmos pomaga wypełnić go wirtualnym dźwiękiem przestrzennym.

Widok wnętrza pluszowych nauszników.

W Hades, dźwięk pozycyjny nie jest konieczny, aby działać lepiej lub czerpać większą przyjemność. Ale tam, gdzie w grę wchodzi dźwięk pozycyjny, jest gra VR Okres półtrwania: Alyx, z którym spędzam więcej czasu od czasu wydania Oculus Quest 2. Korzystając z HS75 XB Wireless z włączonym Atmosem, doświadczenie jest bardziej wciągające (i wręcz przerażające, odkąd ostatnio skończyłem w obszarze opanowanym przez krabów głowy). W pewnym momencie stało się to trochę zbyt intensywne – więc uważam to za sukces tego zestawu słuchawkowego.

Poza tym słuchawki HS75 XB Wireless wyglądają i brzmią bardziej jak wysokiej klasy słuchawki niż zestawy słuchawkowe do gier, do których testowania jestem przyzwyczajony. Ten bezprzewodowy zestaw słuchawkowy ma solidną jakość wykonania i nie jest zbyt ciężki ani ciasny na mojej głowie. Regulatory rozmiaru po obu stronach pałąka sztywno zatrzaskują się na miejscu i obsługuje rozmiary głowy o wiele większe niż moja własna, dość duża głowa. Każda z miseczek pokrywa metalowa kratka, otoczona na krawędziach przyczepnym plastikiem. Niestety nauszniki w tym modelu nie obracają się, aby położyć się płasko. Zawsze podoba mi się przenośność, choć rzadko spotyka się w zestawie słuchawkowym do gier.

Corsair zakrywa wnętrze każdego nausznika materiałem skóropodobnym i nie wydaje się, aby były zbyt ciepłe ze względu na otwartą tylną konstrukcję, która wpuszcza trochę powietrza. Jednak dla niektórych będzie to bardziej wada niż profesjonalista graczy, ponieważ ten projekt pozwala również na dużą ilość dźwięku na wejściu i wyjściu. Wydaje się trochę sprzeczne, że skupienie się Corsaira na dźwięku pozycyjnym dotyczy zestawu słuchawkowego, który nie może skutecznie powstrzymać hałasu. Z drugiej strony, o ile nie potrzebujesz ciszy, nie powinno to stanowić większego problemu.

Układ przycisków wygląda tak samo z każdej strony, ale po lewej stronie znajduje się pokrętło głośności i wyciszenie, podczas gdy po prawej stronie znajduje się pokrętło gry / czatu i przycisk zasilania.

Korzystanie z elementów sterujących HS75 XB Wireless jest prostsze niż w przypadku większości zestawów słuchawkowych. Corsair zdecydował się na symetryczny układ każdej muszli. Wizualnie obie strony odzwierciedlają się nawzajem, ale po lewej pokrętło kontroluje głośność, a przycisk pod nim służy do wyciszania lub wyłączania wyciszenia regulowanego (i wyjmowanego) mikrofonu. Po prawej stronie Corsair włączył pokrętło czatu i miksowania dźwięku w grze, umieszczone nad przyciskiem zasilania. To nie pierwszy zestaw słuchawkowy z intuicyjnym sposobem dostosowywania miksu dźwięku czatu / gry, ale zawsze jest doceniany.

Jak wspomniałem wcześniej, ten model obsługuje ładowanie USB-C, ulepszając port Micro USB używany z zestawem słuchawkowym Corsair HS70. Coraz więcej zestawów słuchawkowych przechodzi na USB-C i chociaż może się to wydawać niewielką zmianą, łatwiej jest podłączyć niż Micro USB i zwykle powoduje szybsze ładowanie. Corsair twierdzi, że bateria wystarcza na 20 godzin na jednym ładowaniu, a ja nie byłem jeszcze w stanie jej całkowicie wyczerpać. To nie jest najlepsza w swojej klasie trwałość, ale powinna wystarczyć na kilka sesji bez konieczności doładowania.

Nie ma przytłaczającej liczby bezprzewodowych zestawów słuchawkowych do gier, które współpracują z konsolami Xbox. Ale w porównaniu z niektórymi nowszymi opcjami, takimi jak SteelSeries Arctis 7X za 150 USD i Astro A20 Gen 2 za 120 USD, HS75 XB Wireless jest lepszą opcją, jeśli chodzi o jakość dźwięku, łatwość użytkowania i wygodę. Nie żeby którykolwiek z tych modeli był zły, ale jeśli przykładasz szczególną wagę do dbałości o najdrobniejsze szczegóły, zestaw słuchawkowy Corsair za 150 USD wyróżnia się tylko nieco poza tym, co jest obecnie dostępne.

Fotografia: Cameron Faulkner / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook