Różności i nowinki technologia

Recenzja DJI Osmo Mobile 4: Vlogger Extraordinaire

Nowoczesne smartfony to naprawdę niezwykłe urządzenia. Ich procesory są mocniejsze niż te, które wylądowały na Księżycu, a wbudowane kamery mają wyższą rozdzielczość niż te używane do tworzenia kinowych arcydzieł. Dlaczego więc nie lecimy w kosmos i nie kręcimy klasyków inspirowanych Bergmanem?

Nie mogę pomóc ci dostać się na księżyc. Ale jeśli chcesz poważnie podnieść swoje umiejętności filmowania, nie potrzebujesz lepszego aparatu, ale lepszego sposobu na trzymanie aparatu, który już masz w kieszeni. Tutaj właśnie pojawia się DJI Osmo Mobile 4. To gimbal – trójosiowe urządzenie, które owija się wokół telefonu, które przechyla się, pochyla i pochyla, aby skompensować ruchy ciała, nierówności na drodze, a nawet drżenie dłoni.

To jest to, co Twoje GoPro próbuje symulować za pomocą oprogramowania. I chociaż oprogramowanie GoPro staje się coraz lepsze z każdym rokiem, nic nie przebije fizycznego gimbala, który wygładza twoje ujęcia i chroni cię przed przesłaniem następnego Blair Witch Project.

Magnetyczne odwołanie

: DJI

Osmo Mobile 4 wygląda bardzo podobnie do zeszłorocznego Osmo Mobile 3 (9/10, WIRED poleca), z wyjątkiem jednej dużej zmiany: nowego uchwytu magnetycznego. Istnieją dwa sposoby użycia tego uchwytu. Pierwszym jest użycie znacznie odchudzonego systemu zacisków, który chwyta boki telefonu, a następnie mocuje się do gimbala za pomocą magnesu.

Jednak w zależności od umiejscowienia przycisków urządzenia może to nie być idealne. Dlatego jest drugi sposób. Przyklej uchwyt w kształcie pierścienia (wygląda jak PopSocket) z tyłu telefonu, a zatrzaśnie się w magnetycznym systemie mocowania. Nie tylko pozostawia to nieobciążone krawędzie telefonu, ale także znacznie przyspiesza i ułatwia wkładanie i wyjmowanie telefonu z Osmo. Mój telefon nigdy nie odpadł przy użyciu tej drugiej metody.

System bez zacisków ma jeszcze jedną zaletę – mniejszą liczbę kalibracji. Za każdym razem, gdy umieszczasz telefon w zacisku, gimbal musi wiedzieć, gdzie jest poziom i wymaga ponownej kalibracji. Magnetyczne mocowanie pierścieniowe eliminuje ten problem, zapewniając, że telefon jest zawsze dokładnie tam, gdzie był. Kalibrację wystarczy przeprowadzić tylko raz, a pod warunkiem, że nie usuniesz lepkiego uchwytu z telefonu, nie będziesz musiał wykonywać ponownej kalibracji podczas tej sesji.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu, składany gimbal DJI jest nadal najlepszy i najbardziej kompaktowy, jakiego używałem. Jednoczęściowy gimbal rozciąga się i składa tak prosto, jak transformator, a nawet z nowym magnetycznym mocowaniem nadal można go złożyć, gdy urządzenie jest nadal podłączone. Waży około 1 funta, jest o kilka uncji cięższy niż poprzedni, ale jest nieco mniejszy, po złożeniu pakuje się do opakowania o wymiarach 7 na 4 cali.

1 komentarz

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook