FotoNowościTelefony

Recenzja drugiej generacji Amazon Echo Show 8: wciąż najlepszy inteligentny wyświetlacz Alexa

Średniej wielkości Echo Show 8 firmy Amazon to najlepszy inteligentny wyświetlacz w swojej ofercie. Jest większy i bardziej wydajny niż zdrobnienie Echo Show 5, a jednocześnie kosztuje znacznie mniej niż większy Echo Show 10. Echo Show 8 jest przydatny do oglądania wideo, słuchania muzyki, uzyskiwania raportów o pogodzie, kontrolowania inteligentnych urządzeń domowych, wykonywania połączeń wideo , i więcej.

Nic więc dziwnego, że model drugiej generacji, który kosztuje 129,99 USD i jest dostępny w tym tygodniu, nie kołysze łodzią. Jest to w dużej mierze ten sam inteligentny wyświetlacz, co wcześniej, ale z nieco większą wydajnością i ulepszoną kamerą do rozmów wideo. Ma ten sam wyświetlacz, tę samą konstrukcję, ten sam system głośników i ten sam zestaw funkcji, co jego poprzednik.

Poprawa możliwości połączeń wideo ma sens, biorąc pod uwagę, jak wiele połączeń wideo zostało wykonanych, podczas gdy wszyscy (i w dużej mierze nadal) tkwili w domu podczas pandemii. Nowy Echo Show 8 pożycza 13-megapikselowy aparat z flagowego Echo Show 10, zastępując żałośnie niskiej rozdzielczości, przeciętny 1-megapikselowy aparat, który był w pierwszej generacji. Tak jak poprzednio, istnieje mechaniczna osłona prywatności, którą można przesunąć przed kamerą, aby ją wyłączyć i zablokować jej widok.

Nowy Echo Show 8 ma ten sam aparat, co Echo Show 10: duży, 13-megapikselowy sensor z automatycznym panoramowaniem i kadrowaniem.

Nadal możesz zablokować widok kamery za pomocą fizycznej migawki.

Ulepszenia w rozmowach wideo są natychmiast zauważalne. Możesz użyć Echo Show do połączeń wideo z aplikacją Alexa na telefonach lub innych urządzeniach Echo Show lub możesz dołączyć z niego do połączeń Skype, Zoom lub Amazon’s Chime. W moich testach z wywołaniami Zoom obraz jest znacznie ostrzejszy i przyjemniejszy dla oka, ma lepszą kolorystykę i znacznie więcej szczegółów.

Echo Show 8 nie ma zmotoryzowanej podstawy na większym Echo Show 10, ale nadal może automatycznie oprawić Cię w ramkę i podążać za Tobą podczas ruchu dzięki wysokiej rozdzielczości. Automatyczne kadrowanie nie jest tak dobre, jak funkcja Center Stage nowego iPada Pro, i porusza się znacznie wolniej i ma tendencję do ciągłego zmieniania kadru, jakbyś był gwiazdą filmu dokumentalnego Kena Burnsa. Ale Echo Show to inteligentny wyświetlacz za 130 USD, a nie tablet za 800 USD, więc trudno narzekać, o ile pozostajesz stosunkowo nieruchomo podczas rozmów wideo. Jeśli nie chcesz, aby kamera automatycznie kadrowała, możesz powiedzieć „Alexa follow off”, aby ją wyłączyć.

Możesz użyć Echo Show 8 do połączeń Zoom, ale działa najlepiej w przypadku połączeń jeden na jednego, a nie grup

To powiedziawszy, wciąż jest wiele do zrobienia. Nowy aparat ma znacznie szerszy obiektyw, co pozwala na wykonywanie sztuczek z automatycznym kadrowaniem. Ale może również powodować, że obraz może czasami wyglądać na zniekształcony i nie zawsze jest bardzo pochlebny.

Ośmiocalowy wyświetlacz Echo Show 8 działa dobrze w przypadku rozmów wideo jeden na jednego, ale jest zbyt mały, aby wygodnie używać go do połączeń grupowych. Jeśli prowadzisz rozmowę, w której ktoś udostępnia ekran, trudno jest zobaczyć, co się dzieje, i chociaż możesz wyświetlać wiadomości opublikowane na czacie, nie możesz samodzielnie wpisywać żadnych na wyświetlaczu Echo Show. Dołączanie do połączeń Zoom można wykonać całkowicie głosowo, ale znacznie łatwiej jest wywołać aplikację Zoom w programie Echo Show, mówiąc “Alexa, otwórz Zoom”, a następnie wpisując kod spotkania lub uruchamiając go samodzielnie z ekranu dotykowego.

Zaobserwowałem również echo mojego głosu w kilku połączeniach Zoom, zarówno indywidualnych, jak i grupowych, co utrudniało korzystanie z Echo Show do jakichkolwiek prac związanych z pracą. Inne osoby na linii również powiedziały, że za każdym razem, gdy włączałem mikrofon, słychać było denerwujące echo mojego głosu. Amazon twierdzi, że bada ten problem i zaktualizuję tę recenzję, jeśli zostanie znalezione rozwiązanie.

Nowy procesor w Echo Show 8 drugiej generacji sprawia, że ​​inteligentny wyświetlacz szybciej reaguje na stuknięcia i przeciągnięcia niż jego poprzednik. Nie jest to duża różnica, a oprogramowanie Amazon wciąż ma długą drogę do zrobienia, aby było bardziej przydatne za pomocą dotyku, ale w porównaniu ze sobą nowe otwiera menu i ekrany szybciej.

Konstrukcja w kształcie klina zawiera dwa przetworniki głośnikowe, które zapewniają imponującą głośność jak na swój rozmiar.

Amazon porzucił gniazdo wyjściowe 3,5 mm z tyłu.

Gdzie indziej zmiany są albo nieistniejące, albo bardzo niewielkie. Konstrukcja w kształcie klina jest dokładnie taka sama; nadal możesz go uzyskać w tych samych opcjach koloru białego lub czarnego, co poprzednio. (Irytujące, oba kolory są dostarczane z białym przewodem zasilającym.)

Wyświetlacz ma tę samą rozdzielczość 1280 x 800 pikseli, ale teraz może dostosować swój kolor i balans bieli do oświetlenia w pomieszczeniu. Podobnie jak w przypadku nowego procesora różnica nie jest duża, ale nowy model jest nieco cieplejszy i przyjemniejszy dla oka, gdy włączone jest ustawienie adaptacyjne kolorów. Jestem jeszcze bardziej pod wrażeniem zdolności Nest Hub firmy Google do naśladowania wyglądu wydrukowanego zdjęcia, dostosowując jego kolor do oświetlenia w pomieszczeniu.

System głośników z dwoma głośnikami pozostaje niezmieniony i jest tak samo głośny i pełny dźwięk jak pierwsza generacja. Echo Show 8 potrafi zaskakująco dobrze wypełnić dźwiękiem małe pomieszczenie, a jego odpowiedź basu jest lepsza niż oczekiwano. Czasami może to nawet brzmieć także basowy, ale możesz łatwo dostosować EQ w aplikacji Alexa, aby to zrekompensować. Niestety Amazon upuścił gniazdo wyjściowe 3,5 mm z tyłu nowego modelu, więc nie ma możliwości podłączenia go do większego systemu głośnikowego za pomocą przewodu.

Możesz oglądać Amazon Prime Video, Hulu i Netflix w programie Echo Show, ale Disney Plus, Peacock, HBO Max i wiele innych usług przesyłania strumieniowego nie są dostępne. YouTube jest dostępny za pośrednictwem przeglądarki Silk Echo Show, ale nie jest tak płynny, jak dostępny w Nest Hub Google i nie można łatwo przesyłać filmów z telefonu na ekran programu.

Oprogramowanie Echo Show 8 jest takie samo, jak to, które zadebiutowało na Echo Show 10 na początku tego roku. Amazon zaczyna lepiej wykorzystywać wyświetlacz, z podzielonymi ekranami, które wyświetlają dane pogodowe wraz z wiadomościami, ale nadal wydaje się bardzo przypominać urządzenie głosowe. Chociaż nowe Echo Show 8 jest szybsze, nadal jest udręką, aby przejść przez wszystkie ekrany, aby uzyskać dostęp do inteligentnych elementów sterujących domem, a zarządzanie tym, co pojawia się na obracających się ekranach informacyjnych na wyświetlaczu, wymaga wielu zmian w menu i prób i błąd, aby uzyskać to, czego chcesz. (I nawet wtedy prawdopodobnie nadal będziesz narzekał na nowe umiejętności Alexa lub inne promocje Amazon, na których ci nie zależy.)

Zarządzanie tym, co pojawia się na wyświetlaczach, gdy nie jest używane, jest przykrym obowiązkiem.

Nowy Echo Show 8 jest zauważalnie szybszy, gdy reaguje na dotyk.

Istnieje oczywiście wiele, wiele innych rzeczy, które możesz zrobić z inteligentnym wyświetlaczem Echo Show – zdecydowanie zbyt wiele, aby uwzględnić je w ramach tej recenzji. Najbardziej przydatne są dla mnie raporty pogodowe, zarządzanie listą zakupów spożywczych i oglądanie obrazu wideo z dzwonka do drzwi lub kamery bezpieczeństwa.

Główną konkurencją Echo Show 8 jest Nest Hub drugiej generacji od Google, który ma nieco mniejszy siedmiocalowy ekran i kosztuje 30 USD mniej. Nest Hub obsługuje więcej usług przesyłania strumieniowego wideo, ma bardziej przydatny interfejs dotykowy, może śledzić Twój sen i współpracuje z Asystentem Google zamiast Alexy. Ale nie ma kamery do połączeń wideo, jego pojedynczy głośnik jest zdmuchnięty przez podwójne głośniki Echo Show, a korzystanie z niego jest znacznie wolniejsze i opóźnione. Ostatecznie wybór sprowadza się do sposobu korzystania z inteligentnego wyświetlacza i preferowanego inteligentnego asystenta.

10-calowy portal Facebooka to kolejna opcja, jeśli planujesz używać inteligentnego wyświetlacza przede wszystkim do połączeń wideo, ale przegrywa z Echo Show 8 skutecznie w każdym innym aspekcie.

Jeśli wolisz Alexę, nowy Echo Show 8 pozostaje najlepszym inteligentnym wyświetlaczem, ponieważ ma wystarczająco duży ekran do czytania z drugiego końca pokoju, podwaja się jako świetny głośnik i jest wyposażony w wiele funkcji związanych z kamerą, w tym wyżej wymienione funkcje wideorozmów i kamer bezpieczeństwa. To także ponad 100 USD mniej niż zmotoryzowany Echo Show 10, a jednocześnie zapewnia wiele takich samych funkcji i możliwości. A biorąc pod uwagę częste rabaty Amazona, prawdopodobnie będziesz w stanie znaleźć nowe Echo Show 8 za mniej niż cena naklejki dość często.

Nowy Echo Show 8 nie przedefiniowuje, czym może być inteligentny wyświetlacz, ale wciąż jest bardzo dobrym wirtualnym asystentem z ekranem za atrakcyjną cenę.

Fotografia Dana Seiferta / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook