GryRTV

Recenzja EP-01 firmy DropLabs: fantastyczna do VR, nie do codziennego noszenia

Dobry zestaw słuchawek to klucz do lepszego zanurzenia się w grze VR. Nie zdawałem sobie sprawy, że ładna para butów może to jeszcze wzmocnić.

Pamiętaj, że nie tylko buty. Testowałem EP-01 DropLabs za 300 $, parę butów inspirowanych Yeezy z głośnikami basowymi osadzonymi w podeszwach. Kiedy naprawdę podskakują, wydaje mi się, że to tak, jakbym sobie wyobrażał, jak stać na nagłośnieniu koncertu, gdy wydobywa dźwięk. Możesz dostroić intensywność basu za pomocą aplikacji na iOS lub Androida, której i tak będziesz potrzebować, aby zainicjować buty. Czy kiedykolwiek zainicjowałeś buty?

DropLabs zamierza nosić EP-01 w życiu codziennym, bezprzewodowo zapewniając rytm dowolnej muzyce, której słuchasz w słuchawkach. Z pewnością są na tyle stylowe, że nie zdradzają, że chowają w sobie głośniki, a ich napakowana technologią podeszwa daje mi pewność siebie. Ale prawdę mówiąc, myślę, że prawdziwym powołaniem EP-01 jest stacjonarne granie w domu z zestawem słuchawkowym wirtualnej rzeczywistości przymocowanym do głowy.

Zastosowane w VR zapewniają składnik, o którym nie zdawałem sobie sprawy, że go brakuje. Ambientowe dźwięki świata, uderzenia muzyki, strzały z broni palnej i praktycznie wszystko inne, co emituje dźwięk w niskich i średnich strefach częstotliwości, pozwoli EP-01 wepchnąć podmuch basu w twoje golenie. Mogą to zrobić w przypadku standardowych gier innych niż VR, w które możesz grać na komputerze lub konsoli, ale jest coś specjalnego w używaniu ich w wirtualnej rzeczywistości.

Konfiguracja EP-01 do VR lub innego rodzaju gier jest dość prosta, ale o wiele bardziej niezgrabna i restrykcyjna niż podczas spaceru, słuchając muzyki przez Bluetooth. Oprócz zakupu butów będziesz potrzebować zastrzeżonego kabla do gier DropLabs o niskiej latencji 25 USD, który umożliwia podłączenie zestawu słuchawek przewodowych i EP-01 do źródła dźwięku, takiego jak komputer, kontroler konsoli lub naprawdę dowolny urządzenie z gniazdem 3,5 mm. Te buty mają magnetyczne porty ładowania na tyłach, do których przyczepia się kabel o niskim opóźnieniu (DropLabs zawiera ładowarkę ścienną do każdego zakupu buta, która łączy się z nimi w ten sam sposób).

Kabel wykonuje swoją pracę bez problemu i nie trzeba instalować żadnych sterowników, zanim będzie można wskoczyć, ale niestety ten kabel jest zbyt krótki, aby był przydatny w niestacjonarnej VR. Jeśli chcesz wstać i chodzić, aby poczuć się jak w pokoju, ludzie, którzy są wyżsi niż około pięć stóp, pięć cali, prawdopodobnie przypadkowo zerwą jeden lub oba magnetycznie przymocowane kable łączące buty z zestawem słuchawkowym. punkt. W moim przypadku mam około pięciu stóp i dziewięciu cali, więc nie jestem zbyt wysoki, i musiałem niezdarnie garbić się podczas korzystania z Oculus Quest 2, aby upewnić się, że wszystko pozostało podłączone.

Moje doświadczenie noszenia EP-01 z VR w skali pokoju było znacznie bardziej wciągające niż gdy siedziałem z nimi na nogach. Mógłbym tańczyć do rytmu Efekt Tetrisa kiedy organizowałem opadające tetromino lub gdy strzelałem do wszystkich celów Rez: Nieskończony. Wydaje mi się, że krzyczałem, kiedy byłem zaskoczony intensywnym doznaniem sensorycznym spowodowanym, gdy wielki, niosący tarczę żołnierz Kombinatu otoczył mnie Okres półtrwania: Alyx. Uczucie dźwięków przypominających kroki dochodzące ze światów gry sprawiło, że poczułem że znacznie więcej w grze. To powiedziawszy, jeśli pozostaniesz na siedząco lepiej dla ciebie, myślę, że nadal będziesz mieć wspaniałe, multisensoryczne doznania.

Pamiętaj tylko, aby od czasu do czasu ładować buty i wyłączać je po zakończeniu, aby oszczędzać baterię. DropLabs twierdzi, że mają one sześciogodzinną żywotność baterii, a ja musiałem je naładować tylko raz, co przy okazji, gdy używam ich głównie w dopasowaniach i zaczyna się w domu. Ale jeśli zapomnisz je wyłączyć, buty głośników w końcu umrą i staną się zwykłymi – ale bardzo ciężkimi – butami.

Kiedy kilka miesięcy temu po raz pierwszy pisałem o butach głośnikowych DropLabs, wiedziałem, że muszę je wypróbować. Musiałem wiedzieć, jak by to było mieć buty połączone Bluetooth za 300 dolarów, które wibrują w parze z muzyką, której słucham z telefonu. A ponieważ zwykle gram w gry na PC, musiałem również wypróbować opcjonalne akcesorium, które pozwala podłączyć te buty do komputera za pomocą przewodu, aby zsynchronizować dźwięk z gry przechodzący przez mój zestaw słuchawkowy z butami, co wydawało się uciążliwe moja głowa i moje stopy były jednocześnie podłączone do komputera.

Mogę teraz zgłosić, że dziwacznie brzmiące doświadczenie jest dokładnie tym, co myślałem, że będzie lepsze lub gorsze. To najlepiej brzmiące buty, jakie kiedykolwiek nosiłem, a także najwygodniejsze buty głośnikowe, które zdobią moje stopy.

Żarty na bok, te są najbardziej warte Twoich pieniędzy, jeśli naprawdę interesujesz się VR. Jednak nadal będziesz podlegać ich niezdarnej, przewodowej konfiguracji, która wymaga wydania dodatkowych 25 USD oprócz 300 USD. Nie mogę inaczej polecać ich do noszenia na co dzień, chyba że naprawdę chcesz symulować noszenie dwóch obciążników kostek połączonych Bluetooth, które są przypięte do twoich stóp podczas chodzenia.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook