Gry

Recenzja EPOS GTW 270 Hybrid: lekkie funkcje w cenie

Hybrydowe wkładki douszne GTW 270 Hybrid za 199 USD firmy audio EPOS to, według mojej wiedzy, pierwsze prawdziwie bezprzewodowe wkładki douszne do gier – ale same słuchawki nie są największym punktem sprzedaży. Odbiornik Bluetooth USB-C, który jest dostarczany z wkładkami dousznymi, ma to wyróżnienie.

Jest znacznie bardziej kompaktowy niż standardowe klucze USB wielkości pendrive’a dołączone do wielu zestawów słuchawkowych. Jest również bardziej zdolny do pracy z kodekiem aptX low latency (aptX LL), który zapewnia dobrze brzmiący dźwięk bez zauważalnego opóźnienia. Używając odbiornika, GTW 270 Hybrid może być szczególnie przydatny w szybkich grach, w których wskazówki dźwiękowe liczą się do sukcesu; ale naprawdę fajnie jest mieć dla każdego tytułu.

Jest jednak jeden problem: mikrofony nie działają, gdy słuchasz dźwięku przez odbiornik USB-C. (Wbudowane mikrofony słuchawek działają jednak po sparowaniu z urządzeniem przez Bluetooth).

EPOS GTW 270 Hybrid

Oto gwiazda serialu.

Dotyczy to bardziej technicznych ograniczeń aptX niż procesu decyzyjnego EPOS. Aby nadać priorytet przepustowości w celu zapewnienia jakości dźwięku i szybkości reakcji, podczas słuchania za pomocą klucza USB-C aktywny jest tylko kanał odtwarzania. To potencjalne zerwanie umowy dla niektórych graczy, którzy mogą chcieć wskoczyć do czatu głosowego ze znajomymi na ich konsolach. Ale ku uznaniu EPOS, opóźnienie między kluczem sprzętowym a słuchawkami naprawdę wydaje się nie istnieje.

Te pąki w kolorze brązu mają prosty, dyskretny design, dzięki czemu nie odstają zbytnio od ucha. Nie są zbyt ciężkie, a dopasowanie jest wygodne dzięki wymiennym silikonowym końcówkom dousznym, które pomagają dobrze przylegać do ucha. Jeśli chodzi o sterowanie, mają tylko jeden przycisk wielofunkcyjny, który obsługuje wstrzymywanie i wznawianie muzyki, zmianę utworów, a także odbieranie połączeń telefonicznych. Innymi słowy, bez klucza USB-C nie są one aż tak wyjątkowe. (EPOS robi wersję za 169 USD bez klucza). Do użytku ogólnego – takiego jak rozmowy telefoniczne lub muzyka – możesz uzyskać więcej, wydając mniej, jeśli sprawdzisz niektóre opcje w niedrogim przewodniku po zakupie bezprzewodowych wkładek dousznych mojego kolegi Chrisa Welcha.

Poza grą te słuchawki douszne mogą być używane jak każdy inny zestaw bezprzewodowy do łączenia się z telefonem, tabletem lub laptopem przez Bluetooth. Obsługują Bluetooth 5.1 (z kodekiem SBC lub aptX, w zależności od urządzenia, z którym się łączysz) dla muzyki, filmów, gier i rozmów telefonicznych, a EPOS mówi, że możesz sparować je z maksymalnie ośmioma urządzeniami. Parowanie odbywa się poprzez przytrzymanie przycisku na etui ładującym.

EPOS GTW 270 Hybrid

Jedyny przycisk modelu GTW 270 Hybrid znajduje się na lewej słuchawce.

Mówiąc o etui ładującym: ma całkowicie metalową konstrukcję, którą niestety bardzo łatwo zarysować. Ładuje się przez USB-C; EPOS twierdzi, że przy pełnym naładowaniu może zapewnić do 15 godzin dodatkowej pracy na baterii. W okresie przeglądu wkładki douszne GTW 270 Hybrid osiągnęły pięciogodzinny okres żywotności baterii, co jest zgodne z twierdzeniem firmy. A jeśli jesteś kimś, kto okazjonalnie idzie spocony jogging lub po prostu nie chce dać się złapać w deszczu, są one wodoodporne IPX5.

Przez ostatnie kilka tygodni korzystałem ze słuchawek do grania w gry na przemian na moim PS5, Switchu i laptopie roboczym kilka razy dziennie. (Jeśli jesteś ciekawy, dołączony jest adapter, który umożliwia podłączenie klucza sprzętowego do urządzenia wyposażonego w porty USB typu A). GTW 270 Hybrid działa jak każdy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do gier, ale prawdziwie bezprzewodowa konstrukcja ma pewne oczywiste Zalety. Podoba mi się, że pozwalają mi poruszać się bez przeszkód przez przewody, a używanie ich nie izoluje mnie (ani nie psuje włosów) tak bardzo, jak nieporęczne puszki nauszne. Odbiornik jest wstępnie sparowany z pączkami i łączą się one niemal natychmiast.

EPOS GTW 270 Hybrid

Każda wkładka douszna ładuje się przez punkty kontaktowe, a diody LED wskazują pozostały czas pracy baterii.

Uwielbiam też wygodę używania tylko prawej słuchawki (prawa kontroluje transmisję Bluetooth, więc słuchanie tylko przez lewą słuchawkę nie działa), więc mogę mieć ucho dostępne do nasłuchiwania upuszczanych paczek . To oczywiście nic nowego dla osób, które już używają prawdziwie bezprzewodowych wkładek dousznych. Doświadczenie tej wolności z zestawem słuchawkowym do gier jest po prostu czymś nowym.

Próbowałem Dusze Demona remake, 2018 rok God of War, Ring Fit Adventure, i Duch Tsushimywraz z kilkoma innymi grami w okresie przeglądu. Chociaż nie mają najszerszej sceny dźwiękowej ani najczystszej separacji częstotliwości, jaką słyszałem do słuchania muzyki, błyszczą dźwiękiem z gry – w szczególności z efektami dźwięku przestrzennego i dostarczaniem basów. Ogólna jakość dźwięku nie jest wyjątkowo mocna, a efekty dźwięku przestrzennego mogą być ograniczone, biorąc pod uwagę małe przetworniki słuchawek. Ale dźwięk nie jest zbyt zagrożony. Jeśli nie jesteś zapalonym graczem, który potrzebuje usłyszeć każdy szczegół w krystalicznie czystej prezentacji, prawdopodobnie będą Ci odpowiadać.

EPOS GTW 270 Hybrid

Działają one wspaniale zarówno z PS5, jak i Switch. W celu rozszerzenia kompatybilności dołączona jest przejściówka z USB-C na USB typu A.

GTW 270 Hybrid byłby bardzo bliski ideału, gdyby mikrofony działały podczas połączenia za pomocą klucza USB-C. Niestety, nie robią tego, więc używanie klucza będzie prawie bezużyteczne dla tych, którzy często grają w gry wieloosobowe ze znajomymi. (To trochę inna historia, jeśli grasz w wiele gier dla jednego gracza i nie masz nic przeciwko temu, że nie masz mikrofonu do grania). Ponieważ słuchawki douszne nie są tak przydatne do grania bez klucza, oznacza to, że robisz duże kompromisu i jest to jeden z najlepszych zestawów słuchawkowych do gier, które testowałem (z których większość jest tańsza od tego). To Twój wybór.

Fotografia: Cameron Faulkner / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook