Nowości

Recenzja Epos / Sennheiser Adapt 660: na równi z Sony i Bose

Po co jeździć samochodem sportowym na duże odległości, skoro można usiąść z tyłu Rolls Royce’a? Dlatego uważam, że bezprzewodowe słuchawki nauszne z redukcją szumów są najlepszym rozwiązaniem do codziennego słuchania. Podobnie wycenione douszne lub przewodowy nauszne (około 200 do 400 dolarów) mogą brzmieć lepiej lub wyglądać ładniej, ale nie są tak dobrze przystosowane do długotrwałego codziennego użytku.

Sony i Bose w ciągu ostatnich kilku lat wypuszczały na rynek najlepsze bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów dla większości ludzi. Wolisz lepszą jakość dźwięku podczas słuchania? Kup Sony WH-1000XM3 (8/10, WIRED poleca), które mają wyjątkową równowagę i wierność. Chcesz być słyszany głośno i wyraźnie podczas połączeń konferencyjnych? Kup głośnik Bose Noise Canceling 700, który jest wyposażony w mikrofony formujące wiązkę, które wychwytują każdą sylabę.

Ale po przeszukiwaniu wysokich i niskich, z przyjemnością donoszę, że w końcu znalazłem innego kandydata, o którym warto wspomnieć: specjalną, nieco pomijaną współpracę między Sennheiser i Epos Audio o nazwie Adapt 660. Są tańsze niż modele Sony i Bose. , przynajmniej na razie, a są jeszcze wygodniejsze i prostsze w użyciu. Za pieniądze mogą to być jedne z najlepszych wszechstronnych słuchawek, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.

Słuchawki dla przedsiębiorstw

Adapt 660 nie ma tego samego uroku w stylu vintage, co flagowe słuchawki Sennheiser Momentum (które wyglądały tak samo od czasu ich świetnego przeglądu w 2012 roku), ale jest to celowe.

Epos i Sennheiser zaczęli nazywać swoje niepozorne składane słuchawki Enterprise Headphones, aby wskazać, że są one przeznaczone dla poważnych biznesmenów, którzy noszą szare garnitury i jeżdżą późnymi modelami niemieckich sedanów do podmiejskich rezydencji.

Nie jestem żadną z tych rzeczy, ale podobnie jak w przypadku bezpłatnych barów z przekąskami, wysokiej jakości opieki zdrowotnej i darmowego członkostwa na siłowni, świat korporacji i ja po raz kolejny natknęliśmy się na wyrównanie. Jeśli tak zwane słuchawki dla przedsiębiorstw są dla ludzi, którzy lubią świetny dźwięk, ekstremalny komfort, najwyższej klasy redukcję szumów i dobrą jakość połączeń, z radością się zarejestruję. Tylko nie każ mi nosić czerwieni.

All Brains, No-Brainer

: EPOS Audio

Z zaokrąglonymi czarnymi nausznikami, owalnymi nausznikami i subtelnymi srebrnymi akcentami, słuchawki Adapt 660 wyglądają prosto, ale oferują zaskakująco nowe uczucie w Twoich rękach.

To jedne z najlżejszych słuchawek z redukcją szumów, jakie nosiłem. Każdy materiał sprawia wrażenie, jakby został wybrany ze względu na idealne połączenie trwałości i wagi, ze zwróceniem szczególnej uwagi na to, jak miękki i elastyczny może być pałąk i nauszniki. Unoszą się na głowie, z idealną siłą zacisku, aby zachować stabilność, ale nie uszkodzić górnej części czaszki podczas długich sesji odsłuchowych.

Całe doświadczenie użytkownika sprawia wrażenie, jakby zostało zaprojektowane przez dział IT zmęczony cjami. Pobłogosław ich, jestem zmęczony ich robieniem. Naładuj je, włącz, sparuj z telefonem komórkowym i laptopem (sparują z dwoma urządzeniami naraz!) I wybierz jedno z trzech ustawień redukcji szumów za pomocą przełącznika na dole prawego nausznika. Epos zawiera nawet specjalną sztuczną inteligencję, która wycisza hałas z zewnątrz, gdy używasz czterech wbudowanych mikrofonów kształtujących wiązkę podczas korzystania z funkcji Zoom lub rozmów telefonicznych.

Tak, możesz zainstalować aplikację firmy Sennheiser, aby dostosować korektor i przełączać inne zaawansowane ustawienia, ale po wyjęciu z pudełka Adapt 660 robi wszystko, czego oczekujesz, bez zmuszania cię do przeglądania instrukcji. To zaskakująco rzadkie, jeśli chodzi o drogie słuchawki.

Dotykowe elementy sterujące, znajdujące się na zewnątrz prawego nausznika, są również bardzo łatwe w użyciu. Przesuń w górę, aby zwiększyć głośność, w prawo, aby zmienić utwory, i dotknij, aby odtwarzać / wstrzymywać. Dostępna jest również kompatybilność z Alexą, dzięki czemu możesz łatwo przeglądać podcasty, prognozy pogody i nie tylko bez wyjmowania telefonu. Poza tym rzadko będziesz szukać kabla do ładowania USB-C. Adapt 660 zapewnia 30 godzin słuchania między ładowaniami – prawie cały tydzień pracy w moich testach.

Wadą? Nie ma wsparcia dla standardu Bluetooth 5. Zamiast tego słuchawki używają Bluetooth 4.2, co oznacza, że ​​zasięg nie rozciąga się tak daleko od podłączonego urządzenia i nie będzie tak solidny, jak gdyby słuchawki miały Bluetooth 5. Nie jest to taki problem, ale miałby miło było zobaczyć wsparcie dla nowszego standardu.

Inżynieria niemiecka (dźwięk)

Sennheiser produkuje jedne z najlepiej brzmiących słuchawek (i profesjonalny sprzęt audio), więc nie jest szokiem, gdy mówię, że Adapt 660 brzmią fantastycznie.

Największe wrażenie robi na mnie wyczucie czasu i równowaga. Dynamiczne przetworniki są mocne i ciasne, nadając odpowiednią głębię moim ulubionym utworom Kendricka Lamara, ale nie przytłaczają niskim zakresem, gdy oglądam wybuchowy film, taki jak Stara Gwardia w serwisie Netflix.

Jedną rzeczą, jaką zauważyłem w sygnaturze dźwiękowej w porównaniu ze słuchawkami Sony i Bose, jest to, jak bardzo jest otwarty. Tam, gdzie wiele słuchawek z redukcją szumów może czuć się zamkniętych i blisko uszu, Adapt 660 są nieco bardziej swobodne. Może to wynikać ze sposobu ustawienia redukcji szumów, w szczególności w tych słuchawkach.

Sennheiser i Epos celowo zmodyfikowali algorytm redukcji szumów, aby w pewnym stopniu umożliwić ważne powiadomienia, takie jak zapowiedzi pociągów lub osoby rozmawiające z tobą, jednocześnie ograniczając w jak największym stopniu drony HVAC lub inne głośne dźwięki. Nie uzyskasz takiego samego cichego tła, ale prowadzi to do jednego z najbardziej intuicyjnych doświadczeń związanych z redukcją szumów.

Nowe ulubione

Naprawdę kochałem każdą chwilę spędzoną z Adapt 660. Od spotkań roboczych po wysadzanie melodii podczas sprzątania garażu, były one mile widzianymi towarzyszami słuchania, a solidne puszki wytrzymały wszystko, na co rzuciłem im.

Te słuchawki mają wystarczająco dobrą redukcję szumów, aby być doskonałymi we wszystkich sytuacjach oprócz najgłośniejszych, mają doskonałą jakość połączeń, a legendarne strojenie Sennheisera zapewnia wyjątkowy dźwięk. To rzadkie ja to zadowolony z każdego urządzenia.

Ceny wydają się nieco wahać. W momencie publikacji, Adapt 660 kosztuje około 285 USD. Biorąc pod uwagę około 350 USD, które zapłacisz za Sony WH-1000XM3 lub Bose Noise Canceling 700, wybrałbym Epos. Do licha, nawet za oryginalną cenę 439 dolarów ta wyjątkowa współpraca może być tego warta.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook