GryRTV

Recenzja Evercade Retro Handheld Console: Portable Gaming Joy

To dobra mieszanka klasyków i niejasnych gier, które działały na szerokiej gamie konsol, w tym NES, SNES, Sega Genesis (Mega Drive) i Mattel Intellivision. Tęsknisz za wrażeniem i układem oryginalnych kontrolerów, ale aktualizacja oprogramowania układowego umożliwia teraz zmianę przypisania przycisków w niektórych tytułach; Nie napotkałem żadnych problemów z niestandardowymi układami.

Jest tutaj kilka starych 8-bitowych tytułów na Atari, o których prawdopodobnie najlepiej zapomnieć, ale wyselekcjonowane podejście zachęca do wypróbowania każdej gry. Przeszukiwanie w celu znalezienia znajomych ulubionych jest częścią zabawy, ale jest kilka tytułów, których nie rozpoznałem, dopóki ekran ładowania i muzyka nie wywołały dawki nostalgii.

Przeważnie nie brakuje mi fizycznych nośników, ale wsuwanie wkładów Evercade na miejsce jest niezaprzeczalnie satysfakcjonujące. Szczególnie podoba mi się to, że każda kolekcja gier ma własne etui, grafikę i małą kolorową książeczkę wypełnioną krótką historią każdej gry. Czasami posiadanie niekończącej się listy gier, jak zwykle robisz z emulatorami, może prowadzić do pomijania nieznanych tytułów lub zamrożenia w paraliżu wyboru. Łatwiej tego uniknąć, wymieniając wkłady z Evercade.

Moje ulubione to Galaga i Pac-Man– moje dzieciaki godzinami próbowały pobić mój najlepszy wynik. Odnaleziony, ale nie zapomniany gatunek beat-’em-up jest dobrze reprezentowany przez Podwójny smok seria, Iron Commando, Splatterhouse 3i przezabawnie złe Dwóch surowych kolesi. I jest mnóstwo zabawy platformowej Dżdżownica Jim, ścigając się z Flaga w szachownicęi przygodę z Oszołomiony seria.

: Evercade

Największym minusem jest brak wsparcia dla wielu graczy, a szkoda, gdy są takie gry Clayfighter i Podwójny smok II. Firma może wkrótce się tym zająć; niedawno drażnił Evercade VS, sposób na potencjalne granie w gry wieloosobowe w systemie, na 23 kwietnia.

Czy ktoś chce cię obserwować? Udostępnianie ekranu jest trudne, ponieważ jeśli zbyt mocno pochylisz Evercade, ekran może być trudny do zobaczenia. Największą frajdę bawiliśmy się, gdy podłączyłem go do telewizora, ale musiałem kupić kabel HDMI-to-mini HDMI, aby to zrobić (upewnij się, że mam długi). Konsola zmienia się wtedy po prostu w kontroler. Wiele gier wygląda zaskakująco dobrze na 65-calowym ekranie, ale kilka takich jak Electro Cop wywołują ból głowy.

Dla wszystkich graczy

Evercade jest lepszy niż większość mini konsol retro i obsługuje znacznie bardziej eklektyczną kolekcję gier. Jest dopracowany, zapewnia duży ekran i jest stosunkowo niedrogi, nawet biorąc pod uwagę cenę kabla HDMI i dodatkowych wkładów. Jak udowodniło moje gospodarstwo domowe, gracze w każdym wieku mogą się tu bawić.

To nie tylko zysk z nostalgii. Projekt został wykonany z prawdziwą troską i uwagą, z miłością i szacunkiem dla gier retro, które są widoczne.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook