Oprogramowanie

Recenzja FoodMarble: ten gadżet może ocenić, co daje ci gaz

Gazowy? Nadęty? Cierpienie od bolesnej niestrawności? Leczenie problemów żołądkowych za pomocą tabletek i Pepto jest łatwe. Ustalenie, dlaczego masz problemy z żołądkiem, jest trudniejszym rachunkiem.

FoodMarble to nowa kombinacja technologii i aplikacji, która ma pomóc Ci dotrzeć do sedna tego, co dolega Twojemu układowi jelitowemu – ale nawet z tym gadżetem droga do celu nadal jest długa, bulgocząca.

Sercem produktu jest FoodMarble Aire, kieszonkowy, ładowalny „tester oddechu trawiennego” z obsługą Bluetooth, który działa podobnie jak alkomat, mierząc poziomy fermentacji w systemie GI. (Urządzenie było przedmiotem raportów z badań klinicznych w dwóch czasopismach medycznych). Jak wyjaśnia FoodMarble, żywność, która nie jest w pełni strawiona, przechodzi do jelita grubego, gdzie fermentuje, wytwarzając wodór, który ostatecznie trafia do płuc. Podczas wydechu można zmierzyć ten wodór, co robi urządzenie Aire. Oczywiście ta fermentacja powoduje również wytwarzanie wielu innych gazów, dlatego kilka godzin po zjedzeniu tego cheeseburgera habanero chili czujesz się tak chory.

Drugą stroną FoodMarble jest aplikacja mobilna, której używasz do rejestrowania i śledzenia wszystkiego, co wchodzi i wychodzi z twojego ciała. Aplikacja zawiera sekcję, która rejestruje próbki oddechu (które masz robić do 10 razy dziennie), miejsce, w którym spisujesz wszystko, co jesz, pomiary jakości snu i poziomu stresu, dziennik wszelkich objawów żołądkowo-jelitowych, które spotkanie i – moja ulubiona funkcja – „forma kupy”. Poproszenie kogokolwiek o wejście do aplikacji jest zniechęcającym poziomem danych osobowych, więc jeśli jesteś osobą, która uważa, że ​​Alexa stanowi zagrożenie dla prywatności, to prawdopodobnie nie jest to dla ciebie. (Aplikacja jest bezpłatna, ale sprzęt Aire kosztuje 179 USD).

Podsumowanie dnia

Aplikacja śledzi dane dotyczące oddechu i umożliwia zapisywanie innych informacji o diecie.

: Alan Rowlette

Jeśli poważnie myślisz o dotarciu do sedna jakichkolwiek dolegliwości żołądkowych, których doświadczasz, zaplanuj spędzenie znacznej ilości czasu z systemem FoodMarble. Aplikacja wyświetla przypomnienia o konieczności wykonywania okresowych testów oddechowych, ale w dużej mierze do Ciebie należy rejestrowanie posiłków, objawów i innych informacji. Jeśli kiedykolwiek śledziłeś jedzenie, wiesz, że może to być trochę niedźwiedzia, zwłaszcza jeśli masz tendencję do podjadania w ciągu dnia.

Niestety, rejestrowanie żywności przez FoodMarble jest z pewnością najsłabszym ogniwem w jej arsenale. Na początek interfejs jest skomplikowany i zajęty, a chociaż FoodMarble twierdzi, że ma w swojej bazie danych skatalogowanych ponad 600 produktów spożywczych, szybko okazuje się, że to za mało. Tylko kilka produktów, których brakuje w jego bazie danych, to orzechy nerkowca, orzechy pekan, karmelki, hot dogi, hummus, poczwarki, kurczak parmigiana, makaron jajeczny, salami, farro, żołądź i wszelkiego rodzaju sałatki inne niż „grecka”. tylko niektóre z rozkoszy mojej diety kwarantannowej. FoodMarble ma siedzibę w Dublinie w Irlandii, ale pozycje na liście wydają się być w dużej mierze dostosowane do brytyjskiej diety (z Wensleydale, White Cheshire i dwoma rodzajami Stilton występującymi w kategorii serów), więc możesz mieć więcej szczęścia, jeśli są po drugiej stronie stawu.

Mając na uwadze te ograniczenia, FoodMarble nie tylko śledzi to, co jesz, ale śledzi, co jest w co jesz. Poszukuje tak zwanych FODMAP, czyli ulegających fermentacji oligosacharydów, disacharydów, monosacharydów i polioli – wszystkich substancji, które są słabo wchłaniane przez organizm, chociaż oczywiście wchłanianie różni się znacznie w zależności od osoby. Cała żywność w bazie danych FoodMarble jest podzielona na podstawie zawartości FODMAP, więc z czasem powinieneś być w stanie skorelować niestrawność z niektórymi spożywanymi FODMAP, aby określić, gdzie leżą twoje nietolerancje.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook