Różności i nowinki technologia

Recenzja Garmin Venu 2: sport i styl

W wielkim panteonie gadżetów, które przyczepiamy do naszych nadgarstków, do przodu wyskoczyły dwie kategorie: smartwatche i zegarki sportowe. Smartwatche są eleganckie i bardziej na co dzień, ale zazwyczaj mają straszną żywotność baterii. Zegarki sportowe są mocniejsze, trwalsze i, cóż, bardziej sportowe, ale zwykle są duże, nieporęczne i brzydkie. Garmin Venu 2 to próba wypełnienia luki między tymi dwiema kategoriami produktów – i chociaż nie jest idealna, jest najbliżej, jakakolwiek ktokolwiek jeszcze do niej dotarł.

Zacznijmy od ciała. Do wyboru są dwa rozmiary. Standardowa Venu 2 ma 45 mm (1,77 cala), a Venu 2S ma 40 mm (1,58 cala). Oba zegarki kosztują tyle samo 400 USD i są praktycznie identyczne, ale 2S ma nieco mniejszy ekran (1,1 cala w porównaniu do 1,3 cala) i nominalnie krótszą żywotność baterii. Myślałem, że zwykły Venu 2 wygląda dobrze na mnie, ale osoby o mniejszych nadgarstkach powinny wybrać S. Z przodu zegarki mają jasny i kolorowy ekran dotykowy OLED. Jest ostry i wyraźny, a podczas biegania mogłem go wyraźnie odczytać nawet w jasnym, bezpośrednim świetle słonecznym.

Są tylko dwa fizyczne przyciski, oba po prawej stronie zegarka. Górny przycisk to przycisk rozpoczęcia/zatrzymania aktywności, a długie naciśnięcie spowoduje wyświetlenie kręgu skrótów do ustawień i aplikacji. Dolny przycisk to przycisk wstecz, ale może również służyć jako ręczny wyzwalacz okrążenia/ustawienia, a długie naciśnięcie spowoduje przejście do ustawień.

Reszta interfejsu jest obsługiwana za pomocą dotyku i tak naprawdę nie jest do bani! Może to brzmieć jak niski pasek do wyczyszczenia, ale zdecydowana większość interfejsów użytkownika smartwatcha jest obiektywnie okropna. Natomiast Garmin jest prosty i intuicyjny. Pożycza dużo ze swoich zegarków sportowych, takich jak Fenix ​​6 i Enduro – w tym doskonałe widżety, które dostarczają wystarczającej ilości informacji – po prostu nawigujesz po nim teraz za pomocą ekranu dotykowego.

Venu 2 jest smuklejszy i bardziej dyskretny niż inne zegarki Garmina, takie jak Fenix ​​6 widoczny po prawej stronie.

Sam zegarek jest dyskretny i atrakcyjny. Jest na tyle niskoprofilowy, że nie zahacza o rękawy, a noszenie go może nawet ujść na sucho na oficjalne okazje. Zmiana pasków jest szybka i łatwa; istnieje wiele klasycznych opcji typu skórzanego oprócz typowych pasków skoncentrowanych na treningu.

Na szczęście jest bardziej na zewnątrz, niż się wydaje. Oprócz tego, że jest wodoodporny do 5 atmosfer (około 164 stóp), ma w zasadzie każdy czujnik, jaki możesz chcieć, w tym: GPS i GLONASS do pozycjonowania satelitarnego, wysokościomierz barometryczny do wysokości, kompas do pozycjonowania, żyroskop i akcelerometr do śledzenia ruchu , termometr, czujnik światła otoczenia, czujnik tętna i pulsoksymetr. Wszystko to działa bardzo dobrze. Czujnik tętna i pulsoksymetr to pierwsze zastosowanie nowego zestawu czujników Elevate V4 firmy Garmin, w którym zmodernizowano czujniki podczerwieni (a także więcej czujników) w celu uzyskania lepszej dokładności. Dokładnie śledził moje biegi i wędrówki, a czujnik tętna był prawie tak dokładny, jak pasek na klatkę piersiową, który nosiłem (Wahoo Tickr, który również był doskonały w moich testach).

Po stronie smartwatcha Venu 2 sprawdza większość pudełek, choć nie ma w tym nic szczególnie rewolucyjnego. Wyświetla powiadomienia ze smartfona, czy to Androida czy iOS. Jeśli używasz Androida (testowałem na moim zaufanym Google Pixel 5), możesz szybko odpowiadać na SMS-y i inne powiadomienia (możesz zaprogramować własne szybkie odpowiedzi przez aplikację), co jest przydatne, gdy Tak / Nie / „Oddzwonię za chwilę”. Działa to dobrze z tekstami, ale kiedy próbowałem tego z wiadomościami Gmail, odpowiedzi nigdy nie przeszły, mimo że zostały wysłane na ekranie zegarka. Za to, co jest warte, Apple wolałby, abyś kupił Apple Watch, więc nie pozwala ci odpowiadać na wiadomości tekstowe za pomocą zegarka innej firmy, co jest denerwujące.

Możesz odpowiadać na wiadomości przychodzące z Venu 2 — jeśli używasz telefonu z systemem Android.

Venu 2 ma radio NFC i Garmin Pay, które umożliwiają przechowywanie informacji o karcie kredytowej na zegarku i dotknij, aby zapłacić, gdy nie masz telefonu / portfela. Może również przechowywać muzykę (jest wystarczająco dużo miejsca na maksymalnie 650 utworów) i sparować bezpośrednio ze słuchawkami Bluetooth. Skonfigurowanie zegarka za pomocą Spotify było trochę uciążliwe, ale kiedy to zostało zrobione, mogłem szybko pobrać całą listę odtwarzania i uruchomić telefon bez telefonu.

Podczas gdy większość smartwatchy osiąga żywotność baterii około jednego dnia (może dwa, jeśli jesteś konserwatywny), Venu 2 może pochwalić się 11-dniową żywotnością baterii w trybie smartwatch (10 dni dla Venu 2S), co jest doskonałe. Oczywiście, korzystanie z GPS do śledzenia aktywności odbierze z tego dobry kęs, a ja zawsze robiłem mieszankę obu, ale nawet przy rejestrowaniu wszystkich moich treningów GPS, bateria nigdy nie działała krócej niż osiem dni między ładowaniami. To kończy się dużym problemem dla wskaźników monitorowania kondycji przez całą dobę. Venu 2 ma bardzo szczegółowe śledzenie snu, a także tętno, częstość oddechów i wiele innych, i naprawdę fajnie jest uzyskać ponad tydzień nieprzerwanych pomiarów, nie martwiąc się o zdjęcie go do ładowania.

Warto zauważyć, że istnieje kilka funkcji smartwatcha, których nie ma Venu 2, które byłyby dostępne w czymś takim jak Apple Watche lub Google Wear OS. Nie ma wbudowanego żadnego asystenta głosowego. W rzeczywistości nie ma nawet mikrofonu ani głośnika, więc nie ma połączeń głosowych ani poleceń głosowych. Istnieje wiele konfigurowalnych tarcz zegarka do wyboru i może wyświetlać nadchodzące wydarzenia z kalendarza, ale nie możesz dodawać ani edytować wydarzeń z zegarka. Zasadniczo jest sprytny, ale są poświęcenia.

Venu 2 może prowadzić Cię przez szereg treningów.

Po stronie zegarków sportowych dostępnych jest około 30 aktywności, w tym bieganie, spacery, wędrówki, pływanie w basenie, trening siłowy, jazda na snowboardzie, narciarstwo i inne, ale nie zbliżają się one do ofert najbardziej oddanych zegarki sportowe, w tym Garmin Enduro czy Fenix ​​6. Na przykład nie ma opcji do biegania w terenie, pływania na otwartej wodzie czy surfingu (które są jednymi z moich najczęstszych treningów) i nie ma ku temu dobrego powodu. Venu 2 ma wszystkie niezbędne czujniki i ma dużo miejsca na te małe aplikacje.

Venu 2 nie ma również nie tylko map, ale nawet prostej funkcji śledzenia trasy dla biegów i wędrówek, która pomoże Ci znaleźć drogę powrotną do punktu wyjścia, coś, czego bardzo brakowało, gdy zgubiłem się podczas biegu i skończyło się na tym, że nadwyrężyłem kolano. znaleźć drogę powrotną. Ma funkcję “Powrót do startu”, ale informuje ona tylko o odległości z powrotem do miejsca początkowego i ma strzałkę wskazującą (rzekomo) właściwy kierunek. W praktyce jest to w zasadzie bezużyteczne. Ponieważ nie pokazuje ścieżki, którą wybrałeś, strzałka często prowadziła mnie w ślepe zaułki. Często wskazywał dokładnie przeciwny kierunek, w którym zacząłem, mimo że odległość była stała. To sprawia, że ​​grasz chłodniej / goręcej, gdy próbujesz znaleźć drogę powrotną. To po prostu złe.

Venu 2 nie ma wbudowanych map, a funkcja „Powrót do startu” nie działa dobrze.

To kilka dużych pominięć w mojej książce i wydaje się, że Garmin dokonał tych wyborów tylko dlatego, że nie chce kanibalizować sprzedaży swoich zegarków sportowych z wyższej półki, co jest bardzo rozczarowujące. Ten zegarek mógłby przyciągnąć znacznie więcej osób, gdyby zawierał więcej aplikacji. Dla mnie brak moich ulubionych treningów byłby przełomem, ale nasuwa się pytanie: dla kogo tak naprawdę jest przeznaczony ten zegarek? Obejmuje takie rzeczy jak bieżnia, wioślarstwo, joga, pilates, stepper i wspinaczka w pomieszczeniach, ale nie kajaki czy kolarstwo górskie. Zegarek ma również do pobrania treningi HIIT i treningi siłowe z mapą mięśni, aby pokazać, co masz zamiar pracować, sprytne animacje, które Cię poprowadzą i automatyczne liczenie powtórzeń, ale nie ma próby wyszukiwania trasy na świeżym powietrzu lub nawigacji.

Wygląda na to, że ten zegarek jest bardziej skierowany do ludzi z miasta niż do tych, którzy chcą wyjść na brud. Garmin skutecznie to potwierdził, mówiąc, że Venu 2 został zaprojektowany z myślą o bardziej „aktywnym stylu życia” niż o kliencie przygodowym / outdoorowym.

Jeśli spojrzysz na listę aktywności i zobaczysz, że wszystkie Twoje ulubione są objęte ochroną, to ten zegarek może być dla Ciebie doskonałym towarzyszem treningu. Inteligentne funkcje są ładne, żywotność baterii jest fantastyczna, a śledzenie aktywności jest bardzo dokładne.

Ale jeśli tak jak ja wolisz ćwiczyć na łonie natury, to warto wyłożyć dodatkowe pieniądze na Fenixa 6. Szkoda, bo ten zegarek mógłby być świetny dla obu i byłby lepiej dopasowany dla znacznie większej liczby osób, gdyby po prostu miał więcej opcji aktywności. Zaktualizujemy tę recenzję, jeśli Garmin zmieni zdanie i naprawi to za pomocą aktualizacji oprogramowania, ale nie wstrzymywałbym twojego skrupulatnie śledzonego oddechu.

Brent Rose dla The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook