NowościOprogramowanie

Recenzja głośników Ikea i Sonos: ściana dźwięku

Ikea i Sonos powracają z najnowszym produktem ze wspólnej serii Symfonisk. Celem tej linii jest sprawienie, by technologia — w tym przypadku głośniki bezprzewodowe — lepiej pasowała do wystroju i wyposażenia domu. Po wypuszczeniu lampy stołowej i głośnika półkowego dwa lata temu, firmy wymyśliły trzeci akt, który w ogóle nie wymaga żadnego stołu, półki ani miejsca na podłodze — ponieważ wisi na ścianie. Nowa „ramka na zdjęcia z głośnikiem Wi-Fi” Symfonisk za 200 dolarów będzie dostępna w sklepach Ikea 15 lipca.

Nazwa jest trochę myląca, ponieważ w tej ramce nie można umieścić żadnych własnych zdjęć ani plakatów. „Głośnik ścienny” byłby dokładniejszy, ale efektem końcowym jest kolejna próba zakamuflowania gadżetów o przyjemniejszym wyglądzie, który wtapia się w resztę domu.

Ramka na zdjęcia jest przeznaczona do montażu i jest dostarczana z całym niezbędnym do tego sprzętem (wspornik, śruby itp.). Ale możesz też po prostu oprzeć go o ścianę i użyć w ten sposób; W tym celu Ikea zawiera silikonowe nóżki, a także fabrycznie zainstalowane podkładki filcowe, które zapobiegają uszkodzeniom ściany. Niezależnie od tego, czy powiesisz go, czy po prostu postawisz na półce, można go ustawić poziomo lub pionowo. Większość produktu wykonana jest z plastiku, ale przedni panel z grafiką to tkanina poliestrowa. Trzy fizyczne przyciski do odtwarzania / pauzy i sterowania utworami znajdują się za lewą krawędzią ramki; branding Ikea i Sonos jest wizualną wskazówką, dokąd sięgnąć, i łatwo je wyczuć po pewnym czasie.

Domyślny projekt graficzny Ikei na siatkowej tkaninie nie będzie dla wszystkich. Artystka Jennifer Idrizi powiedziała, że ​​jest inspirowana „strukturą” muzyki – pojawianiem się i zanikaniem. Ale na Twitterze wygląd został wyszydzony jako coś, co byłoby w domu w sieciowym hotelu, gabinecie dentystycznym lub kiczowatym Airbnb. Nie zazdroszczę wyzwania, jakim jest tworzenie sztuki, która przemawia do szerokiego grona odbiorców.

Jeśli nie podoba Ci się domyślna grafika, możesz kupić inne wydruki, aby ją zastąpić.

Ikea planuje sprzedać szereg różnych odbitek artystycznych po 20 USD za sztukę; zamiana między nimi jest tak prosta, jak wypchnięcie panelu przez osiem wycięć w tylnych rogach ramy. Niektórzy ludzie nie pokochają każdy selekcji i naprawdę chciałbym, abyś mógł zamówić niestandardowe projekty własnych zdjęć. Niestety, nie jest to coś, co oferuje Ikea, ale firma twierdzi, że będzie regularnie wypuszczać nowe konstrukcje. Jeśli rama Symfonisk okaże się popularna, być może na Etsy pojawi się rynek wtórny wydruków.

Innym aspektem głośnika ramki obrazu, o który ludzie się kłócili, jest przewód zasilający. Dzieło sztuki z kablem biegnącym po ścianie?! Mogę mówić tylko za siebie, ale tak naprawdę nie przeszkadza mi to w najmniejszym stopniu. Pokryty tkaniną biały przewód – nawet czarna ramka jest dostarczana z białym kablem – ma długość 11,5 stopy, więc masz dużo luzu, aby dotrzeć do najbliższego gniazdka. Jeśli nie potrzebujesz całej długości, z tyłu ramy znajduje się mały kącik do przechowywania, w którym możesz zawinąć i schować niepotrzebny kabel (z paskiem na rzep, aby wszystko było uporządkowane).

Widoczny przewód zasilający niektórym przeszkadza, ale nie przeszkadzało mi to.

Ikea i Sonos wiele uwagi poświęciły projektowi ramy, a jednym z moich ulubionych drobiazgów jest to, że istnieje kilka różnych ścieżek prowadzenia przewodów, które wychodzą z ramy, dzięki czemu kabel zasilający może schodzić z lewej lub prawa strona, jeśli martwy środek nie działa dla ciebie. Możliwe jest również połączenie łańcuchowe dwóch głośników ściennych razem z kablem (sprzedawanym osobno), jeśli chcesz, aby wszystko wyglądało czyściej i oszczędzić drugie gniazdko.

Elementy sterujące znajdują się za lewą krawędzią ramy i są łatwe do wyczucia.

Tył ramki ma wbudowane zarządzanie przewodami.

Ponieważ kosztują tyle samo, możesz się zastanawiać, jak głośnik z ramką do zdjęć wypada w porównaniu z głośnikiem Sonos One pod względem jakości dźwięku. W rzeczywistości są one niezwykle zbliżone pod względem wydajności. Wygląda na to, że jest to miarka, której Sonos używa do linii Symfonisk. Głośnik półkowy był tam w 80 procentach (za znacznie mniejsze pieniądze), ale głośnik ramowy jest w zasadzie na równi z głośnikiem One — mimo że ten ostatni ma większą głębię do pracy. Jest wystarczająco dużo basu, aby nadać muzyce potrzebnego rozmachu, ale ściany nie będą grzechotać przy normalnym poziomie głośności.

Jeśli nie masz dużo wolnego miejsca na biurku, obsługa AirPlay 2 sprawia, że ​​rama Symfonisk jest dobrym głośnikiem dla każdego Maca.

Podobnie jak ten, głośnik ramki obrazu jest szczebel lub dwa wyższe od przeciętnego inteligentnego głośnika (takiego jak Amazon Echo lub Apple HomePod Mini) pod względem jakości dźwięku. Sonos umieścił falowód przed głośnikiem wysokotonowym, aby pomóc równomiernie rozprowadzić dźwięki o wysokiej częstotliwości w całym pomieszczeniu, a ogólnie rzecz biorąc, sprzęt tutaj jest wystarczający do wypełnienia większości średniej wielkości przestrzeni. Możesz także użyć funkcji Trueplay Sonos w aplikacji na iOS, aby dostroić wyjście głośnika do akustyki konkretnego pomieszczenia. Głośnik ramy obrazu nie ma wbudowanych mikrofonów, co jest zgodne z poprzednimi produktami Symfonisk.

Konfiguracja odbywa się za pomocą aplikacji Sonos.

Jeśli kupisz dwa głośniki ścienne Symfonisk, można ich używać jako głośników przestrzennych dla soundbara Sonos Arc lub Beam. Ikea wysłała mi parę, żebym mógł sprawdzić, jak sprawują się w kinie domowym, i odszedłem pod wrażeniem. Po skonfigurowaniu drugiego głośnika aplikacja Sonos automatycznie zapyta, czy chcesz ich używać do celów przestrzennych z dowolnym Arc lub Beam, który jest już częścią twojego systemu. Dotknij przycisku, a trzy urządzenia zostaną zgrupowane dla dźwięku z telewizora i muzyki. (W przypadku muzyki w tej konfiguracji możesz wybrać, czy ramki obrazu mają tworzyć subtelną mieszankę — pozwalając listwie dźwiękowej przejąć prowadzenie — czy coś bardziej pełnego i treściwego).

Trochę odstaje od ściany, ale przynajmniej dostajesz w zamian dobry dźwięk.

Sonos dodał falowód do głośnika wysokotonowego, aby bardziej równomiernie wypełnić pomieszczenie dźwiękiem.

Ikea zawiera przewód o długości 11,5 stóp, który powinien wystarczyć, aby dotrzeć do gniazdka.

Dźwięk przestrzenny głośnika z ramką na zdjęcia jest zupełnie inny niż w przypadku Sonos One; ten ostatni można umieścić praktycznie w dowolnym miejscu w pokoju telewizyjnym na półce lub stojaku, aby zapewnić idealne zanurzenie. Jeśli masz odpowiednią sytuację na ścianie dla dwóch ram Symfonisk za kanapą, prawdopodobnie wszystko jest w porządku; inne układy mogą wymagać eksperymentowania z rozmieszczeniem i objętością. Brzmiały świetnie w mojej sypialni w połączeniu z Arc i moim LG CX OLED. W aplikacji Sonos znajdują się ustawienia, w których można wprowadzić odległość od głośników dźwięku przestrzennego, a także można podkręcić dźwięk (oddzielony od głośności listwy dźwiękowej), jeśli znajdują się dalej w pomieszczeniu niż zwykle. Jakość dźwięku nie zawodzi, ale być może będziesz musiał majstrować przy ustawieniach, aby uzyskać najbardziej satysfakcjonujące wyniki.

Pod względem dźwięku głośnik ramki obrazu jest bardzo zbliżony do Sonos One.

Ramka na zdjęcia Symfonisk to zasadniczo głośnik Sonos; możesz odtwarzać na nim praktycznie każdą usługę strumieniowego przesyłania muzyki za pośrednictwem aplikacji Sonos. Obsługuje również AirPlay 2 i Spotify Connect — chociaż nie ma Bluetooth ani żadnego dodatkowego wejścia 3.5. Możesz zgrupować go z innymi głośnikami Sonos i odtwarzać inną muzykę w każdym pokoju lub sprawić, by cały system odtwarzał to samo w tandemie.

Pod względem funkcjonalności i co to jest robi, nic w najnowszym wspólnym wysiłku Ikei i Sonos nie jest ani nowe, ani wyjątkowe. I w przeciwieństwie do poprzednich dwóch produktów Symfonisk, ten nie jest szczególnie tanim sposobem na wejście do ekosystemu Sonos. Chodzi wyłącznie o formę i estetykę. Jeśli jest część twojego domu, w której normalny głośnik po prostu nie działa – lub jeśli mieszkasz z kimś, kto nie lubi mieć bardzo oczywistych gadżetów w każdym pokoju, może to załatwi sprawę. Jeśli od razu wpadłeś na pomysł głośników ściennych do dźwięku przestrzennego kina domowego, głośnik z ramką na zdjęcia nie zawiedzie. Miej tylko nadzieję, że ty i Ikea macie podobny gust artystyczny.

Podstawowym celem jest to, aby wtapiał się w Twój dom tak, jak rzadko robi to technologia.

Fotografia: Chris Welch / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook