Różności i nowinki technologia

Recenzja Grado GT220: Doskonały dźwięk

To nie jest rzadkie zalogować się do WIRED Zoom i znaleźć dwie lub trzy pary słuchawek nausznych Grado wpatrujących się w Ciebie. W końcu nazwaliśmy je „najlepszymi słuchawkami na świecie”. Nie tylko jakość dźwięku jest na najwyższym poziomie, ale są również piękne i mają bogatą historię. Grado Labs to rodzinna firma, która od 1953 roku produkuje wszystkie swoje słuchawki ręcznie w tej samej fabryce na Brooklynie.

Byłem podekscytowany testowaniem pierwszej pary bez drutu, ale też trochę się denerwowałem. Przetestowaliśmy wiele bezprzewodowych wkładek dousznych i ogólnie powiedziałbym, że wybierasz tego rodzaju wkładki głównie ze względu na wygodę, a nie jakość dźwięku. Są małe i łatwe do zgubienia, a połączenie Bluetooth może być szarpane. Jest powód, dla którego nasz najlepszy wybór to tylko około 100 USD.

Nie powinnam się martwić. Grado GT220 są drogie – a za tę cenę mogą nie mieć wielu funkcji, które pokochałem w wielu bezprzewodowych pączkach. Ale brzmią cudownie, są piękne i czują się bezpieczniej niż jakikolwiek pączek, którego wypróbowałem, który nie ma opcjonalnej płetwy usznej lub skrzydełka. Jeśli kochasz wspaniały dźwięk i ogólnie rozczarowałeś się wypróbowanymi bezprzewodowymi wkładkami dousznymi, prawdopodobnie będą one działać dla Ciebie.

Oko obserwatora

Słuchawki douszne Grado GT220.

: Grado

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz w GT220, jest obudowa. Jest nieco wyższy i dłuższy niż etui AirPods Pro lub Samsung Galaxy Buds Live, ale jest piękny, gładki matowy czarny, który sprawia, że ​​małe, nadmiernie błyszczące etui wyglądają krzykliwie. Wewnątrz pąki wyglądają dość standardowo. Są również matowo czarne, płaskie i nie mają widocznych przycisków – tylko świecące logo Grado, które włącza się po otwarciu etui.

Dopasowywanie wkładek dousznych to dość uciążliwy obowiązek. Mam małe, płytkie uszy, więc zwykle spędzam dużo czasu na eksperymentowaniu z różnymi rozmiarami i materiałami końcówek słuchawek, aby znaleźć takie, które będą dobrze czuły się w zagłębieniu mojego ucha i będą dobrze uszczelniać kanał słuchowy. I oczywiście dopasowanie może wpłynąć na jakość dźwięku.

Z Grado GT220 najmniejsza końcówka słuchawki pasuje idealnie. Wchodził głębiej w moje ucho i idealnie przylegał do kanału słuchowego, kiedy delikatnie go przekręciłem. Pąki mogą nie mieć aktywnych właściwości redukcji szumów, ale pasywna redukcja szumów działa całkiem dobrze, gdy dopasowanie jest tak dobre. Para piankowych zatyczek do uszu również nie wymaga żadnego zaawansowanego oprogramowania. Redukcja szumów działała na tyle dobrze, że osoba zajmująca się naprawami mogła mnie zaskoczyć, gdy pracowałem (zamaskowany) przy biurku.

Wcześniej skarżyłem się również, że potrzebuję pełnej instrukcji i dnia na zapamiętanie wszystkich różnych sposobów trzymania i dotykania przycisków, aby manipulować bezprzewodowymi wkładkami dousznymi, tak jak stukasz kod Morse’a, aby komunikować się z producentem. „Och, to proste!” instrukcje zawsze mówią. „Po prostu przytrzymaj i stuknij trzy razy, aby uzyskać przejrzystość, stuknij dwukrotnie, aby zwiększyć głośność, przytrzymaj, aby odebrać połączenie!” Recytuję je sobie, spacerując po okolicy, razem z ciągłą litanią: „Nie! Ack! Cholera, przepraszam, że się rozłączyłem!”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook