RTVTelefony

Recenzja HP ​​Pavilion x360: LTE ma inny koszt

HP 2020 Pavilion x360 nie jest tak potężny ani przystojny jak Envy x360. Brzmi to jak ogromne uderzenie w Pavilion, ale jako maszyna 2 w 1 HP z dolnego szczebla, właśnie to jest zaprojektowane do tego. I chociaż nie ma tego samego rodzaju atrakcyjności ani prawie takiego samego wyglądu, konkretny model, który testowałem, ma obsługę LTE, cechę rzadko spotykaną w tym przedziale cenowym.

Ta konfiguracja za 699 USD obejmuje możliwość łączenia się z AT&T, T-Mobile (iw tym celu z Google Fi) lub Verizon LTE tower jako dodatek obok standardowych specyfikacji średniej klasy. Należą do nich czterordzeniowy procesor Intel Core i5-1035G1, 8 GB pamięci RAM, 256 GB NVMe SSD, 250-nitowy, 14-calowy ekran dotykowy 1080p i zdrowy wybór portów.

HP tworzy kilka innych wersji Pavilion x360, z poprawkami w rozmiarze ekranu, kolorze obudowy, liczbie pamięci RAM, wbudowanej pamięci masowej i jasności ekranu, ale myślę, że ten model z obsługą LTE (14-dw0097nr) jest najbardziej atrakcyjny dostępna opcja, nawet biorąc pod uwagę jej kompromisy. Ten laptop jest gotowy do pracy, jeśli chcesz być mobilny w jednej chwili, a za tę cenę jest to naprawdę atrakcyjne. Ale to nie znaczy, że żadne rogi nie zostały obcięte.

Pomimo lepszych specyfikacji niż jakikolwiek laptop z systemem Windows 10 z obsługą LTE w tym przedziale cenowym, Pavilion x360 działa wolno nawet pod umiarkowanym ciśnieniem. Otwieranie menu i przełączanie aplikacji było zwykle powolne, a przesyłanie dużych plików przez port USB-C trwało wieczność. Stało się oczywiste, że ten laptop został stworzony do wykonywania podstawowych zadań, a do tego jest to solidna opcja. Ale jeśli moc jest ważniejsza niż szersza łączność, droższy Envy x360 2020 będzie mądrzejszą inwestycją.

HP Pavilion x360

Pavilion x360 to przystojna maszyna z dużym gładzikiem i klawiaturą, na której przyjemnie się pisze.

Pavilion x360 to przykład kilku małych, ale ważnych sposobów, w jakie laptopy HP zmieniały się na lepsze. Ma duży (4,5 x 3 cale) gładzik Windows Precision, który jest responsywny i umożliwia wykonywanie zwykłego zestawu dostosowywanych gestów. A jak na tak kompaktową maszynę jestem pod wrażeniem tego, jak obszerna jest klawiatura i jak nie wydaje się, że klawisze były wciskane tam, gdzie nie pasowały. Wszystko jest w zasięgu ręki, a opanowanie układu nie zajęło dużo czasu.

Różnorodność portów jest tutaj użyteczna, biorąc pod uwagę ich cenę, ale oczywiście zawsze przyjmuję więcej. Posiada dwa porty USB-A 3.2 Gen 1 SuperSpeed, port HDMI 2.0, jeden port USB-C 3.2 Gen 2 SuperSpeed ​​do ładowania lub podłączania do monitora przez DisplayPort 1.4, gniazdo słuchawkowe i pełnowymiarowe gniazdo kart SD. Jeśli potrzebujesz ładowania, ale chcesz również podłączyć coś innego do portu USB-C, jest port beczki dla dołączonej ładowarki 45 W. Myślę, że inny port USB-C, port Thunderbolt 3 i port Ethernet byłyby fajne. Ale jest tu wystarczająca wszechstronność, aby sobie poradzić, z którą trudno dyskutować, biorąc pod uwagę cenę.

HP Pavilion x360

Większość portów znajduje się po prawej stronie laptopa. Możesz go ładować przez port lufy lub przez USB-C.

Po lewej stronie niewiele się dzieje. Większość miejsca zajmuje wyrzutnia wentylatora.

Jednym z obszarów, w którym HP nadal może uczyć się od takich osób jak Surface Laptop 3 firmy Microsoft lub nowy Acer Chromebook Spin 713, jest dział ekranu. Nie chodzi o gęstość pikseli, z którą mam problem; Co więcej, chciałbym, żeby przyjął współczynnik proporcji 3: 2, który pozwala widzieć więcej na ekranie naraz. Podobnie jak wiele innych laptopów HP, wyświetlacz ma wyświetlacz o proporcjach 16: 9, który świetnie nadaje się do oglądania filmów, mniej do wszystkiego innego. W tym modelu nie jest tak rażący, jak, powiedzmy, Spectre x360, ponieważ ma większy 14-calowy wyświetlacz, co sprawia, że ​​wydaje się nieco bardziej przestronny. To mała pociecha, ale nie rozwiązanie. Być może gdyby HP mógł dowiedzieć się, jak pozbyć się monstrualnej dolnej ramki w następnej iteracji, byłby na dobrej drodze do wdrożenia rzeczywistego ekranu o współczynniku kształtu 3: 2.

Z drugiej strony z wyświetlaczem jest to ekran dotykowy IPS z obsługą aktywnego rysika HP o wartości 90 USD (brak w zestawie z tym urządzeniem), który obsługuje protokół Windows Pen Protocol 2.0. Podobnie jak wszystkie maszyny 2 w 1, ten wyświetlacz można złożyć o prawie 360 ​​stopni, aby zamienić się w tablet lub umieścić w trybie namiotu, aby obejrzeć film. Kiedy użyłem go w środku, kolory wyświetlacza wyglądały dobrze pod różnymi kątami, chociaż jasność ucierpiała, patrząc na niego z boku. Niestety na zewnątrz wcale nie wytrzymuje. Błyszczący ekran i maksymalna jasność 250 nitów utrudniają dostrzeżenie, chyba że jesteś w cieniu.

HP Pavilion x360

Wielu producentów psuje układ tego konkretnego zestawu kluczy. Dobra robota, nie robienie tego, HP.

W większości scenariuszy Pavilion ma wystarczającą moc, aby nadążyć za moimi najbardziej podstawowymi codziennymi zadaniami, w tym utrzymywaniem otwartych ponad 10 kart Microsoft Edge, a także Slack, Spotify i Affinity Photo do sporadycznej edycji zdjęć. Czas rozruchu i ogólna wydajność były wolniejsze, niż się spodziewałem po maszynie z dyskiem SSD NVMe (z którego część cennego 256 GB miejsca jest wykorzystywana przez preinstalowane oprogramowanie typu bloatware, takie jak McAfee Personal Security, aplikacje Amazon i Booking.com na Windows 10, Dropbox, i ExpressVPN). Kiedy używałem go na baterii, czasami zauważyłem spowolnienie, gdy próbowałem szybko przełączać się między aplikacjami lub otwierać menu systemowe. W żadnym wypadku nie jest to jeden z tych komputerów, które są po prostu płynne w użyciu. I niestety, ani pamięć, ani pamięć RAM nie mogą być aktualizowane przez użytkownika, więc utkniesz z tym, co otrzymasz. W przypadku tej konfiguracji obsługującej LTE jedyne opcje to mały dysk SSD 256 GB i 8 GB pamięci RAM.

Podłączenie go z włączonym trybem wydajności rozwiązało większość tych problemów, chociaż nie miało to wpływu na szybkość zadań wymagających dużej ilości zasobów. Na przykład proces przenoszenia dużego (98 GB) pliku z dysku Samsung T7 USB-C NVMe na dysk Pavilion x360 był zawsze boleśnie powolny, a przesyłanie go przez port USB-C 3.2 Gen 2 laptopa zajmowało prawie godzinę, co powinno być dużo szybsze. Jeśli chcesz edytować i eksportować wideo, stanowczo sugeruję, abyś nie kupował tego laptopa. Wyrenderowanie 5-minutowego, 33-sekundowego wideo 4K w programie Adobe Premiere Pro zajęło nieco ponad 30 minut – i to było po prawie 10 minutach otwarcia projektu i przygotowania go do eksportu.

Pavilion x360 ma trzy-ogniwową baterię 43 Wh i przyznam, że spodziewałem się dłuższej żywotności od tej maszyny, gdy jest na uwięzi przez Wi-Fi. Przy ustawieniach zużycia baterii ustawionych na „oszczędzanie baterii” i przyciemnionym ekranie zaledwie o kilka stopni poniżej maksymalnych 250 nitów, trwało to nieco ponad cztery godziny, zgodnie z zadaniami, o których wspomniałem powyżej. HP twierdzi, że ten laptop powinien mieć osiem godzin pracy na baterii, jeśli oglądasz tylko Netflix lub około sześciu godzin, jeśli tylko przeglądasz Internet.

W przypadku LTE wypadło mniej więcej tak samo jak moje wyniki Wi-Fi. To prawda, przetestowałem funkcjonalność LTE z moją kartą SIM Verizon w zaciszu domowym i nie jest nierozsądne zakładanie, że żywotność baterii może faktycznie wyglądać nieco gorzej w prawdziwym świecie, jeśli laptop ciągle szuka nowej wieży LTE do pingowania. Wydaje się sprzeczne, aby zapewnić mu solidną łączność bez pakowania w solidną baterię.

HP Pavilion x360 to dobry stosunek jakości do ceny, ale najwyraźniej nie został stworzony do dużych obciążeń lub długich odstępów od gniazdka. Ale jeśli masz podstawowe potrzeby związane z laptopem i chcesz zintegrowanej łączności, Pavilion x360 spełni swoje zadanie. Wybór portów jest dobry, a obudowa 2 w 1 zapewnia więcej rodzajów przepływu pracy niż standardowy laptop. Te cechy i niska cena pomagają nawet przyćmić niektóre drobne wady, takie jak wyświetlacz o współczynniku proporcji 16: 9 i nadużywanie.

HP Pavilion x360

Pavilion x360 dobrze radzi sobie z odpychaniem odcisków palców, chociaż ta błyszcząca część zawsze je przyciąga.

Jeśli kupujesz laptopa tylko do LTE, nie jest to jedyna opcja. Microsoft Surface Go 2 i Surface Pro X mogą to zapewnić, wśród innych droższych opcji, takich jak Lenovo Flex 5G, ale każdy z nich jest droższy niż HP Pavilion x360. HP pokonał konkurencję dzięki bardziej przystępnemu cenowo laptopowi z obsługą LTE, chociaż ta dodatkowa łączność jest naprawdę jedyną rzeczą, jaką ma do tego.

Fotografia: Cameron Faulkner / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook