Gry

Recenzja HyperX Cloud II Wireless: długotrwały komfort

Nowy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy HyperX Cloud II jest przeznaczony dla osób, które chcą prostego sterowania, ledwo dostępnego komfortu i solidnej jakości dźwięku. Ten model to po prostu bezprzewodowa wersja flagowego zestawu słuchawkowego do gier Cloud II za 100 USD. Wykorzystuje bezprzewodowy odbiornik 2,4 GHz, który współpracuje z komputerami PC, PS4 – i prawdopodobnie PS5, kiedy zostanie wydany w listopadzie – i Nintendo Switch (przez jego stację dokującą). Udało mi się również podłączyć go do MacBooka Pro 2019 przez przejściówkę USB-C na USB-A. Zestaw słuchawkowy za 149,99 USD można zamawiać za pośrednictwem HyperX od 10 listopada.

Jeśli szukasz zestawu słuchawkowego, jakość dźwięku i wygoda to jedne z najważniejszych powodów, dla których warto wybrać Cloud II. Ponadto ten model ma port ładowania USB-C, dzięki czemu łatwiej jest go podłączyć do zasilania niż bezprzewodowe zestawy słuchawkowe, powiedzmy SteelSeries i Razer, które nadal używają portów USB-A. HyperX obiecuje 30 godzin pracy na baterii na jednym ładowaniu, a ja jeszcze nie wyczerpałem się w okresie przeglądu.

Powrót do jakości dźwięku: Cloud II zapewnia zrównoważony, mocny dźwięk dzięki 53-milimetrowym przetwornikom. Jako ktoś, kto słucha głównie przez słuchawki Sony WH-1000XM3 z redukcją szumów, bardzo mi się to podoba. Nie jest to rodzaj przekazu, który może zmęczyć słuchacza, ponieważ jego bas nie jest dominujący, a średnie i wysokie tony mają ciepły, lity ton. Jednak Cloud II zdecydowanie nie układa się w stosy, jeśli chodzi o izolację szumów. Jest zamknięty, ale w górnej części są małe szczeliny, które wentylują powietrze i wpuszczają z nim trochę dźwięku. Nie jest to więc rodzaj izolacji, którego możesz szukać, jeśli liczy się każda wskazówka dźwiękowa.

Sterowanie jest łatwe w użyciu. Nie licząc pokrętła głośności na prawym nauszniku, na lewym nauszniku znajdują się tylko dwa przyciski: włącznik i wyciszanie mikrofonu. Dla ułatwienia użytkowania jeden jest wklęsły, a drugi wypukły. Dwukrotne naciśnięcie przycisku zasilania włącza wirtualny tryb dźwięku przestrzennego 7.1. Cloud II otrzymuje kilka dodatkowych punktów za sprytne szczegóły, takie jak posiadanie diody LED w pobliżu mikrofonu, która wskazuje, kiedy jest wyciszony, oraz możliwość włączenia monitorowania mikrofonu, aby usłyszeć siebie, gdy mówisz, przytrzymując przycisk wyciszania – sztuczka, która nie nawet w instrukcji.

Zestaw słuchawkowy ma port 3,5 mm, do którego podłącza się mikrofon, ale nie zapewnia dobrego dźwięku po podłączeniu go kablem 3,5 mm do mojego komputera i po prostu nie odtwarzał żadnego dźwięku, gdy był podłączony do mojego telefonu . Jednak jakość mikrofonu jest wystarczająco dobra, aby można było na niej polegać podczas spotkań lub sesji gier, a dźwięki „p” i „s” są przekazywane w sposób wyraźny.

Jest kilka rzeczy, które nie zmieniły się z przewodowej Cloud II, jak przyciski do regulacji miksu dla czatu i dźwięku z gry (bezprzewodowy HyperX Cloud Flight S zdołał umieścić je bezpośrednio na muszli słuchawkowej) lub zestaw wymiennych nauszników. Chciałbym również, aby ten używał typu bezprzewodowego odbiornika USB-C, który jest dostarczany z nowymi SteelSeries Arctis 7X i 7P zamiast standardowego bezprzewodowego klucza sprzętowego wielkości pendrive’a.

Ponadto, chociaż Cloud II jest jednym z najwygodniejszych zestawów słuchawkowych, jakie do tej pory nosiłem, dzieli ten tytuł z kolorowym G733 firmy Logitech, tańszym modelem, z którego ostatnio korzystałem, który kosztuje 129,99 USD i kosztuje 20 USD mniej. G733 ładuje się również przez USB-C, ma lekką, przytulną konstrukcję, którą można łatwo zostawić na wiele godzin, a jego jakość dźwięku oceniam blisko, choć nie do końca, z Cloud II. G733 to z pewnością bardziej stylowa opcja; jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych i świeci diodami LED oraz przyciągającym wzrok wyglądem.

Dobra jakość dźwięku to raczej niska poprzeczka, której wiele zestawów słuchawkowych nie spełnia, ale mój idealny bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do gier to taki, który ładuje się przez USB-C i może wypompowywać solidny dźwięk, a jednocześnie jest niezwykle wygodny. Bezprzewodowa chmura II jest blisko. Kolorowy zestaw słuchawkowy, taki jak G733, będzie bardziej uderzał w klucz u niektórych osób, ale jeśli chcesz mieć prostszą opcję z podobnymi funkcjami i nieco lepszym dźwiękiem i nie masz nic przeciwko zapłaceniu za niego dodatkowych 20 USD, sprawdź Cloud II Wireless.

Fotografia: Cameron Faulkner

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook