Gry

Recenzja klawiatury mechanicznej Corsair K70 RGB TKL: świetne gry, dobre pisanie

Corsair’s K70 RGB TKL to bezwstydnie klawiatura skupiona na grach. Po pierwsze, jest dostępny tylko z rodzajami przełączników, które ludzie zwykle zalecają do grania w gry, podczas gdy inne funkcje, takie jak niskie opóźnienie wejścia i dedykowany „przełącznik turniejowy” dla e-sportu, wyraźnie mają na myśli graczy.

W cenie 139,99 USD (139,99 GBP) funkcje te są płatne i są przesadą dla każdego, kto nie planuje konkurować w następnej Dota 2 Międzynarodowy. Ale K70 RGB TKL to kompletny pakiet z wieloma funkcjami zapewniającymi jakość życia dla graczy niebędących graczami. Podłącza się do komputera za pomocą odłączanego kabla USB-C (pierwszego w Corsair) i ma konfigurowalne podświetlenie RGB poszczególnych klawiszy, dedykowane klawisze multimedialne i rolkę do regulacji głośności.

W tej cenie rezultatem jest świetna klawiatura do gier, ale tylko dobra klawiatura ogólnego przeznaczenia.

Na wypadek, gdyby specyfikacja nie dawała Ci żadnych wskazówek, samo spojrzenie na Corsair K70 RGB TKL powinno powiedzieć wszystko, co musisz wiedzieć o docelowej grupie odbiorców. Odważna, kwadratowa czcionka na klawiszach to szczytowy gracz, a sama obudowa ma minimalistyczny, kanciasty wygląd. Jedyne logo, które otrzymujesz, to małe logo Corsair na czole klawiatury, które świeci wraz z resztą podświetlenia klawiatury.

Jego konstrukcja może nie być dla wszystkich, ale jakość wykonania jest tutaj dobra. Klawisze K70 są wykonane z wytrzymałego tworzywa PBT, a ich legendy są podwójne, co oznacza, że ​​pozwalają świecić każdemu z przełączników i nigdy się nie ściera. Corsair używa standardowego układu klawiatury, więc nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem zamiennych klawiszy w odpowiednich rozmiarach.

Jak sama nazwa wskazuje, K70 RGB TKL to tablica bez klawisza dziesięcioklawiszowego (stąd „TKL” w jej nazwie), co oznacza, że ​​po prawej stronie klawiszy strzałek nie ma klawiatury numerycznej. Ma to sens na klawiaturze do gier, na której zazwyczaj spędzasz większość czasu lewą ręką na klawiszach WASD, a prawą na myszy. O ile naprawdę nie potrzebujesz go do wprowadzania danych, klawiatura numeryczna po prostu przeszkadza. Dostępne układy obejmują US ANSI, UK ISO (którego używam) i inne układy europejskie, ale nie ma dostępnych klawiszy specyficznych dla komputerów Mac.

Dyskretny wałek do regulacji głośności znajduje się w prawym górnym rogu tablicy.

Opcje przełączników są ograniczone do liniowych modeli Cherry.

Chociaż nie jest szczególnie szeroka, klawiatura Corsair ma trochę czoła, aby pomieścić klawisze multimedialne i rolkę głośności. Generalnie wolę to proste podejście, zamiast konieczności uzyskiwania dostępu do sterowania multimediami za pomocą kombinacji naciśnięć klawiszy, nawet jeśli dodaje to trochę więcej masy do tablicy. Jakość wykonania jest poza tym solidna; klawiatura nie zginała się, bez względu na to, jak bardzo ją zginałem.

Opcje konfiguracji klawiatury są skierowane wprost do graczy. Nie ma tutaj opcji dotykowych przełączników Cherry MX Browns lub klikalnych przełączników Cherry MX Blue. Zamiast tego masz do wyboru klasyczny gracz Cherry MX Reds, rywalizujący gracz Cherry MX Speed ​​Silvers lub, jeśli jesteś w Korei, rozważny gracz Cherry MX Silent Reds. Moja tablica recenzencka była wyposażona w standardowe czerwone przełączniki. Przełączniki nie są wymienialne na gorąco, więc będziesz musiał użyć narzędzi do rozlutowywania, a następnie lutownicy, jeśli chcesz wypróbować inne typy przełączników.

Zaletą kupowania od uznanej firmy, takiej jak Corsair, jest to, że jej oprogramowanie towarzyszące do konfigurowania układu klawiatury i efektów świetlnych jest zgrabne i dopracowane. iCue jest dostępny dla komputerów Mac i Windows i oferuje naprawdę oszałamiającą kontrolę nad K70 RGB TKL. Możesz dowolnie przypisać klawisze klawiatury i uzyskać dostęp do wielu dodatkowych efektów świetlnych. Sterowanie jest ziarniste i szybko się komplikuje, więc w końcu je zignorowałem i po prostu kontrolowałem podświetlenie klawiatury z samej płytki.

Możesz sterować jego podświetleniem bezpośrednio z samej klawiatury lub za pomocą oprogramowania towarzyszącego.

Oprócz obsługi sterowania oświetleniem, iCue może również obsługiwać zmianę przypisania klawiszy, jeśli chcesz zamienić układ klawiatury. Nie jest to tak niezbędna funkcja na tablicy TKL, jak na mniejszej tablicy z bardziej ograniczonym wyborem kluczy, ale jest to przydatne włączenie, jeśli chcesz majstrować.

Wszystkie te funkcje są przydatne, niezależnie od tego, do czego chcesz używać Corsair K70 RGB TKL. Ale jego bardziej unikalne funkcje są skoncentrowane na grach. Najpierw jest „przełącznik turniejowy” na górze planszy, który wyłącza wszelkie skonfigurowane niestandardowe makra i przełącza podświetlenie na jeden mniej rozpraszający kolor. (Możesz dostosować kolor za pomocą iCue.) Jest to rodzaj funkcji, która może być pomocna, jeśli jednocześnie lubisz gry online i korzystasz z mnóstwa makr. To dość cienki diagram Venna użytkowników, ale na szczęście przełącznik jest całkowicie na uboczu.

Inną funkcją gier jest reklamowana częstotliwość odpytywania 8000 Hz, która jest ośmiokrotnie wyższa niż częstotliwość 1000 Hz używana przez większość klawiatur. Teoretycznie oznacza to, że opóźnienie wejścia klawiatury lub czas między naciśnięciem klawisza a sygnałem przesyłanym do komputera jest tak minimalny, jak to tylko możliwe, prawdopodobnie powodując różnicę w sytuacji w grach z dużą prędkością. Corsair mówi mi, że to obniża medianę latencji do mniej niż ćwierć milisekundy, w porównaniu do 2 milisekund i więcej w przypadku klawiatury 1000 Hz. Częstotliwość odpytywania 8000 Hz jest włączana z poziomu oprogramowania Corsair. Ostrzeże Cię, że wyższy współczynnik odpytywania zużywa więcej zasobów systemowych, ale nie zauważyłem żadnego wpływu na wydajność mojego komputera do gier wyposażonego w Ryzen 5 3600, a Corsair mówi mi, że powinno to być takie samo dla każdego, kto używa automatu do gier zbudowany w ciągu ostatnich trzech lat.

„Przełącznik turniejowy” K70 i odłączany kabel USB-C.

Jego klawisze są dobrej jakości, ale ich standardowy układ oznacza, że ​​znalezienie zamienników powinno być łatwe.

Widzieliśmy podobny trend w przypadku myszy do gier, a firma Linus Tech Tips przeprowadziła świetną analizę tego, co to właściwie oznacza dla wydajności. Ale różnica w świecie rzeczywistym jest niewielka i starałem się wyczuć jakąkolwiek różnicę w responsywności podczas przełączania się między grami Overwatch na Corsair K70 RGB TKL i zwykłej klawiaturze biurowej Filco 1000 Hz podczas gry na monitorze 100 Hz. Nie mam powodu wątpić w twierdzenia Corsaira o niskim opóźnieniu, ale myślę, że jest to rodzaj poprawy, którą tylko niewielka liczba graczy będzie w stanie zauważyć.

Corsair K70 RGB TKL jest sprzedawany przez markę zorientowaną na gry jako klawiatura zorientowana na gry z przełącznikami zorientowanymi na gry, więc nie powinno dziwić, że nie oferuje najlepszych wrażeń podczas pisania. Wrażenie pisania po prostu nie pasuje do wyrazistości tablicy, takiej jak w podobnej cenie Filco Majestouch 2. Zamiast tego, każde naciśnięcie klawisza do dołu wydaje się nieco stępione lub zmiękczone, a ponieważ ta klawiatura jest dostępna tylko z przełącznikami liniowymi, wszystko jest gwarantowane. aby wyciszyć każde naciśnięcie klawisza podczas pisania.

Dam uznanie Corsairowi za stabilizator spacji K70 (mechanizm zainstalowany pod większym klawiszem, aby powstrzymać go przed chybotaniem). Chociaż czasami może to brzmieć szorstko na innych klawiaturach, tutaj nie ma takiego problemu. Ale jeśli posłuchasz powyższej próbki pisania, usłyszysz, że inne ustabilizowane klawisze, takie jak Backspace i Enter, mają więcej grzechotki. Ostatecznie ogólne wrażenia z pisania na K70 RGB TKL są dobre, nigdy świetne.

Nie ma tu klawiatury numerycznej.

W tym momencie Corsair wie, co robi, jeśli chodzi o mechaniczne klawiatury do gier. K70 RGB TKL jest wyposażony we wszystkie funkcje zapewniające jakość życia, których oczekuje się od zwykłej klawiatury: ładne, trwałe nasadki klawiszy, klawisze multimedialne i pokrętło głośności oraz odłączany kabel USB-C. Niektóre z jego bardziej skoncentrowanych na grach funkcji to przesada graniczna, ale nie przeszkadzają.

Jednak w istocie K70 RGB TKL jest klawiaturą zaprojektowaną dla graczy i są tam lepsze klawiatury, jeśli jesteś sporadycznym graczem. Możesz uzyskać lepszy zakres przełączników w innym miejscu, a także ogólnie bardziej satysfakcjonujące wrażenia z pisania. To sprawia, że ​​Corsair K70 RGB TKL jest świetną opcją dla klawiatury do gier, ale ogólnie dobrą klawiaturą.

Fotografia: Jon Porter / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook