NowościOprogramowanie

Recenzja klimatyzatora okiennego Midea w kształcie litery U (2020)

Klimatyzator okienny w moim mieszkaniu jest głośny. Jego brzęczący szum jest nakrapiany przez szczękanie plastikowych elementów wibrujących, jak zęby w mroźny, zimny dzień. Przegrody – te plastikowe skrzydła, które sięgają do ramy okiennej, aby zamknąć szczeliny – są w strzępach. Zakryłem je taśmą klejącą, ale żadna jej ilość nie jest w stanie powstrzymać przedostawania się dźwięków niekończących się syren Nowego Jorku i głośnych motocykli. Okno musi pozostać na nim zaciśnięte, utrzymując je nieruchomo, ponieważ zbiera kurz w chłodniejszych miesiącach roku, ponieważ mój mały dom nie ma miejsca na przechowywanie klimatyzatora w miesiącach zimowych.

Ten chwiejny stary klimatyzator nadal dobrze chłodzi mój pokój, ale testowałem klimatyzator Midea w kształcie litery U, nowe urządzenie, które obiecuje rozwiązać wszystkie problemy, które miałem z prawie każdym tradycyjnym klimatyzatorem okiennym, oferując to samo ( lub szybsze!). To sprawiło, że to gorące lato stało się o wiele bardziej znośne.

Zrodzona z kampanii Indiegogo, Midea ma nietypowy kształt, który pozwala otwierać i zamykać okno, nawet gdy jednostka jest nadal w ramie. Nie musisz go wyjmować, aby otworzyć okno w chłodnych miesiącach roku, i świetnie radzi sobie z wyciszaniem dźwięków ulicy.

Myląco łatwa konfiguracja

: Midea

Cokolwiek robisz, nie korzystaj z instrukcji konfiguracji dołączonej do klimatyzatora Midea U-Shaped AC. Kroki są niejasne i sprawiają, że cały proces instalacji wydaje się zagmatwany i przytłaczający. W rzeczywistości nie jest to zbyt trudne. Zajmuje to znacznie więcej czasu niż zwykłe jednostki klimatyzacji okiennej, które można po prostu wyłączyć i podłączyć w ciągu kilku minut po rozpakowaniu. Polecam obejrzenie tego filmu na YouTube od Midea. Jest bardziej szczegółowy i łatwiejszy do zrozumienia niż broszura. Udało mi się również zainstalować urządzenie samodzielnie, ale jest ciężkie, więc dobrym pomysłem jest posiadanie kogoś do pomocy przy montażu.

Najpierw sprawdź, czy twoje okno jest kompatybilne. Midea twierdzi, że będzie działać dla okien o szerokości od 22 do 36 cali, a minimalna wysokość otwarcia okna wynosi około 14 cali. Następnie musisz użyć dołączonego wspornika, aby zainstalować to okno AC, więc nie myśl, że możesz go odrzucić na bok; i będziesz potrzebować śrubokręta do zamocowania niektórych elementów na miejscu, ale to wszystko. Firma mówi, żeby przykręcić wspornik do ramy okna, ale moje mieszkanie jest na wynajem, a rama jest wykonana z plastiku, więc … tego nie zrobiłem. Nadal czuje się bardzo bezpiecznie, ale powinieneś go wkręcić dla spokoju (jeśli to możliwe).

To, co wyróżnia ten klimatyzator, to kształt litery U. Rozumiem przez to, że między przodem a tyłem jest duża szczelina. Pozwala na wsunięcie okna do urządzenia – nie do końca – ale na tyle, aby znacznie zminimalizować szczelinę po bokach. Jest mniej otwartej przestrzeni dla wycieku chłodnego powietrza (lub wnikania gorącego powietrza), a to oznacza również lepszą izolację akustyczną niż tradycyjne klimatyzatory okienne.

Pamiętaj, że nadal istnieje niewielka szczelina, ponieważ okno nie przesuwa się całkowicie w dół. Na szczęście Midea zawiera dużo piankowej wyściółki w pudełku. Będziesz musiał zmierzyć i wyciąć kawałki pianki (wystarczy nóż kuchenny) i wcisnąć je w boczne szczeliny. W zestawie znajduje się również wiele innych pianek do skrzydeł, więc rozejrzyj się po urządzeniu pod kątem małych szczelin, użyj nożyczek, aby przeciąć piankę i wcisnąć ją w dowolną z tych przestrzeni, aby uzyskać lepsze uszczelnienie.

Nie dostaniesz takiej pieczęci, jaką miałeś wcześniej przy całkowicie zamkniętym oknie; Nadal słyszę dźwięki otoczenia z ulicy poniżej. Ale jest znacznie lepszy w blokowaniu hałasu z zewnątrz niż jakakolwiek inna jednostka, której próbowałem. Sam mechanizm AC również nie wydaje dużo hałasu – większość głośnych komponentów znajduje się z tyłu. Moje mieszkanie zwykle ma około 38 decybeli (podobnie jak w bibliotece), a przy włączonym Midea AC skacze do około 48 decybeli. To o wiele ciszej niż moje starsze okno AC, które dudniło z 68 decybelami (podobnie jak głośna restauracja lub odkurzacz).

Możesz także otworzyć okno, nie martwiąc się, że klimatyzator wypadnie z okna i zmiażdży jakąś biedną duszę na ulicy. To zasługa wspornika, który zarządza obciążeniem klimatyzatora, opierając się o ścianę zewnętrzną. Rutynowo otwierałem okno w chłodniejsze letnie dni, kiedy nie musiałem włączać klimatyzacji. Dostęp do okna jest szczególnie przydatny, jeśli nie planujesz wyjmowania i przechowywania urządzenia gdzieś w chłodniejsze miesiące, ponieważ brakuje ci miejsca lub jesteś zbyt leniwy. Jestem oboje.

Posiada wbudowane zamki okienne, które chronią również przed potencjalnymi włamywaczami. Łatwo jest zwinąć te zamki, gdy chcesz samodzielnie otworzyć okno – pamiętaj tylko, aby je wyciągnąć, gdy ponownie zamkniesz okno. Jeśli masz paranoję, istnieje oddzielna blokada okna, którą możesz wkręcić, aby zwiększyć bezpieczeństwo, ale wtedy w ogóle nie będziesz w stanie otworzyć okna.

Zręczny wygląd, fajny pokój

: Midea

Midea U-Shaped AC jest dostępny w trzech różnych rozmiarach: 8000 Btu (brytyjskie jednostki termiczne), 10000 Btu i 12000 Btu. Midea wysłała mi model 8000 Btu, który w rzeczywistości nie jest modelem, którego powinienem używać do mojego pokoju o powierzchni 450 stóp kwadratowych. Program Energy Star Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych zawiera przydatne wskazówki dotyczące mierzenia pokoju, aby dowiedzieć się, jaki rozmiar AC należy mieć. Idealnie powinienem używać modelu 10 000 Btu.

Pomimo tego, że jest przeznaczona do pomieszczenia o powierzchni około 300 do 350 stóp kwadratowych, wersja 8000 Btu udaje się utrzymać chłód (około 77 stopni) nawet w upalne, 98-stopniowe dni (również dość szybko się ochładza). mówię większość pomieszczenia, ponieważ obszary najbardziej oddalone od klimatyzacji są oczywiście o kilka stopni cieplejsze.

Otrzymujesz typowy zestaw elementów sterujących na samym urządzeniu nad perforowaną kratką, takich jak różne opcje prędkości wentylatora, timer, tryb uśpienia i tryb ekonomiczny. Przyciski temperatury otaczają zgrabny wyświetlacz LED, który pokazuje ustawiony stopień za pomocą dużych liczb, które są łatwe do odczytania z drugiego końca pokoju. Nad tymi przyciskami znajduje się pojedyncza żaluzja, którą można zmieniać w górę iw dół lub nie ruszać się.

Możesz podłączyć AC do Amazon’s Alexa lub Google Assistant (sparowałem go z tym drugim) i możesz używać swojego głosu do kontrolowania temperatury lub ustawiania różnych trybów. Ta inteligentna funkcja doskonale nadaje się do łączenia jej z innymi procedurami inteligentnego domu. Na przykład dodałem Mideę do mojej rutyny „Dobranoc”, w której Asystent Google wyłącza wszystkie moje inteligentne oświetlenie, telewizor, a teraz klimatyzację. Ale może nawet lepiej, uwielbiam móc włączyć klimatyzację, zanim wrócę do domu ze spaceru, więc nie wchodzę w wilgotny i gorący bałagan. Niestety, nie ma wsparcia Apple HomeKit dla użytkowników Siri.

Jeśli nie chcesz zajmować się asystentem, możesz użyć dołączonego pilota do sterowania prawie wszystkimi tymi samymi funkcjami z drugiego końca pokoju. Możesz także zainstalować aplikację Midea na Androida lub iOS. Jest dobrze zaprojektowany i umożliwia ustalanie harmonogramów, udostępnianie dostępu innym członkom rodziny i włączanie funkcji o nazwie Krzywa uśpienia, która dostosowuje temperaturę w ciągu ośmiu godzin podczas snu. Aplikacja poinformuje Cię nawet, kiedy należy wyczyścić filtr, co również jest łatwym procesem. Aplikacja nie sprawiła mi żadnych problemów, ale nie ma wysokich ocen w App Store ani Google Play Store, więc możesz napotkać błędy.

Słowo ostrzeżenia, jeśli korzystasz z aplikacji: Midea nie oferuje uwierzytelniania dwuskładnikowego. Możesz zalogować się za pomocą Twittera lub Facebooka, ale wtedy nie będziesz w stanie połączyć AC z Alexą lub Google, a uwierzytelnianie dwuskładnikowe z tych serwisów społecznościowych nie jest przenoszone (próbowałem). Jedyne informacje, o które prosi aplikacja, to adres e-mail i hasło, więc możesz chcieć użyć dodatkowego konta e-mail i silnego hasła, którego nie używasz nigdzie indziej. Widzieliśmy, jak niezliczone inteligentne urządzenia domowe padają ofiarą włamań, więc lepiej być bezpiecznym. Ty też nie potrzeba w ogóle korzystać z aplikacji.

Poza tym i dłuższym niż normalnie procesem instalacji, klimatyzator Midea w kształcie litery U to doskonały sposób na schłodzenie domu, unikając typowych pułapek tradycyjnych klimatyzatorów okiennych. Jego cena jest również rozsądna – sprawdź w sklepie takim jak Home Depot inne klimatyzatory okienne 8000 Btu, a zobaczysz ceny od 275 do 400 USD, jeśli nie więcej. Jeśli w Twoim domu jest gorąco i masz kompatybilne okno, to jest AC.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook