Różności i nowinki technologia

Recenzja kontrowersyjnego kontraktu za 10 miliardów dolarów przez Pentagon była fikcją, twierdzi Amazon

Rozległy betonowy budynek otoczony ogromnym parkingiem.
Powiększać / Pentagon w swoim naturalnym środowisku – Arlington w Wirginii – w 2018 roku.

Amazon nadal walczy z Departamentem Obrony o kontrakt o wartości 10 miliardów dolarów, ponieważ Pentagon zakończył przegląd umowy i po raz kolejny stwierdził, że słuszne było powierzenie całego projektu Microsoftowi.

DOD rozpoczęło przetarg na projekt Joint Enterprise Defense Infrastructure (JEDI), ogromny kontrakt na przetwarzanie w chmurze, w 2019 roku. Do kwietnia tego roku na liście finalistów znalazło się dwóch finalistów: Amazon AWS i Microsoft Azure. Amazon był powszechnie uważany za faworyta, a wielu obserwatorów branży wyraziło zdziwienie, gdy Microsoft ostatecznie podpisał umowę w październiku 2019 r.

Amazon złożył pozew, twierdząc, że decyzja była motywowana politycznie i cytując rzekomy zamiar prezydenta Donalda Trumpa, by „pieprzyć Amazon”. W lutym tego roku sędzia federalny zgodził się wydać nakaz w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie sprawy.

Departament Obrony rozpoczął własne wstępne badanie procesu kontraktowego. Przegląd, który zakończył się w kwietniu, wykazał, że Departament Obrony nie zrobił nic złego, udzielając zamówienia firmie Microsoft – mimo że Biały Dom ukrył śledczych i odmówił dostarczenia świadków śledztwa.

Agencja tej wiosny rozpoczęła również ponowne rozpatrzenie poszczególnych części umowy. Przegląd ten zakończył się tuż przed weekendem świątecznym, a Pentagon potwierdził, że „propozycja Microsoftu nadal stanowi najlepszą umowę dla rządu”. Prace nad umową nie mogą się jednak rozpocząć, dopóki obowiązuje nakaz.

Microsoft pochwalił decyzję Departamentu Obrony. „Doceniamy to, że po dokładnej analizie Departament Obrony potwierdził, że oferujemy odpowiednią technologię i najlepszą wartość” – podała firma w oświadczeniu. „Jesteśmy gotowi do pracy i upewnienia się, że ci, którzy służą naszemu krajowi, mają dostęp do tak bardzo potrzebnej technologii”.

Amazon w zjadliwym wpisie na blogu korporacyjnym zdecydowanie odrzucił ustalenia agencji.

„Podjęcie działań naprawczych powinno było dać Departamentowi Obrony okazję do zajęcia się licznymi błędami w ocenie materiałów przedstawionych w naszym proteście, zapewnić uczciwe i równe szanse, a ostatecznie przyspieszyć zakończenie sporu” – napisał Amazon. „Niestety Departament Obrony odrzucił tę możliwość”.

Oferta Amazon na JEDI była o „dziesiątki milionów dolarów” niższa niż oferta Microsoftu, jak twierdzi firma, a „recenzja” była właściwie tylko na pokaz. Czemu? Z powodu prezydenta Trumpa Amazon mówi:

Istnieje powtarzający się wzorzec w sposobie, w jaki prezydent Trump zachowuje się, gdy wzywa go do zrobienia czegoś rażącego: najpierw zaprzecza, a następnie szuka sposobów, aby odepchnąć to na bok, odwrócić od niego uwagę i opóźnić wysiłki w celu zbadania tego. (żeby ludzie się nudzili i zapominali o tym). A potem i tak kończy się podwojeniem tego skandalicznego aktu. W sprawie JEDI prezydent Trump podobno nakazał byłemu sekretarzowi [of Defense James] Mattis, by „pieprzyć” Amazon, rażąco ingerował w czynny przetarg, nakazał swojemu podwładnemu przeprowadzenie niekonwencjonalnego „przeglądu” przed ogłoszeniem udzielenia zamówienia, a następnie udaremnił śledztwo w sprawie własnej ingerencji politycznej. „Działanie naprawcze” zostało użyte jako sposób na zatrzymanie naszego postępowania sądowego, opóźnienie dalszych dochodzeń i niewłaściwe pokazanie, że tylko jeden problem wymaga naprawy, dając wrażenie, że Departament Obrony rzeczywiście coś naprawił … To działanie naprawcze uległo zmianie nic, zmarnowane pięć miesięcy, które można było spędzić na docieraniu do sedna tych poważnych obaw, i zostało zaprojektowane wyłącznie po to, aby odwrócić naszą uwagę od naszych szerszych obaw i potwierdzić decyzję, która została zepsuta przez własny interes Prezydenta.

Firma dodała, że ​​Amazon zamierza kontynuować działania prawne przeciwko Departamentowi Obrony.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook