NowościOprogramowanie

Recenzja kurtyny SwitchBot: nie całkiem

Moja żona i dzieci były zdumione moim podekscytowaniem, kiedy zebrałem je przy oknie, aby odsłonić nowy tajemniczy gadżet. Nie odrywając oczu od zasłon, wystukałem polecenie w telefonie. Pokój był ciężki z oczekiwaniem. Po bolesnym, 10-sekundowym opóźnieniu, lewa kurtyna gwałtownie otworzyła się. Kilka sekund później prawa kurtyna próbowała się połączyć, ale przesunęła się o mniej niż cal i wydała bardzo nieprzyjemny, wysoki jęk, który trwał około 30 sekund.

Wszyscy wybuchnęli śmiechem.

Po co ci robot, który i tak automatycznie otwiera twoje zasłony, zapytali. „Potrzeba” jest trochę mocna, ale pokusą SwitchBota jest automatyzacja. Czy nie byłoby miło obudzić się, gdy słońce dotyka twarzy zamiast alarmu (lub w naszym domu kot płaczący na śniadanie)?

Takie jest założenie tego uroczego małego gadżetu. Można go łatwo dopasować do większości typów zasłon w ciągu kilku minut. Kosztujący 99 USD lub 189 USD za dwie osoby (i będziesz potrzebować dwóch do większości zasłon), sprawia, że ​​twoje zmęczone stare zasłony są inteligentne. Możesz zdalnie otwierać i zamykać je z telefonu za pomocą aplikacji SwitchBot lub zaplanować ich otwieranie i zamykanie o ustalonych godzinach.

Ale jak możesz się domyślić z mojej pierwszej próby, SwitchBot ma kilka wad, które mogą sprawić, że będziesz chciał całkowicie zerwać zasłony.

Drobny sprzęt

: Switchbot

Po żałosnej pierwszej próbie otwarcia zasłon spróbowałem ponownie zamontować SwitchBota. Umieściłem jedną na prawej zasłonie, a drugą na lewej. Jest coś w rodzaju ramienia zapadkowego, które przechodzi przez karnisz, z małymi kółkami wewnątrz, i zaciska się je na drążku między pierwszym a drugim pierścieniem zasłony. (Możesz również kupić SwitchBoty, które współpracują z kurtynami U Rail i I Rail.)

Mam lekkie zasłony typu ring-top z jednolitym prętem, więc nie ma powodu, dla którego SwitchBot miałby mieć kłopoty. Niestety, po wielu zabawach nadal nie miałem szczęścia. Skontaktowałem się z firmą i otrzymałem nowe modele do przetestowania iz przyjemnością stwierdzam, że działają znacznie lepiej.

Jednak nawet nowa partia jest daleka od ideału. Na przykład SwitchBoty nie zawsze otwierają zasłony tak szeroko, jak zrobiłbym to ręcznie. Mają również tendencję do pozostawiania szczeliny między zasłonami, gdy się zamykają. I nie mogę sobie wyobrazić, żeby dobrze sobie radzili z ciężkimi zasłonami po tym, jak widzę, jak walczą o pełne otwarcie mojego małego zestawu sypialni.

Sparujesz boty z aplikacją na telefonie przez Bluetooth i kalibrujesz pozycje otwarte i zamknięte. To szybki i łatwy proces. Następnie możesz dotknąć przycisku w aplikacji, aby otworzyć lub zamknąć zasłony, chociaż aplikacja zajmuje kilka sekund, aby się załadować, a następnie kilka sekund, aby SwitchBot zaczął się poruszać. Nie trzeba długo czekać, ale szybciej wstać i zrobić to ręcznie.

Lepszą metodą jest automatyczne zaplanowanie otwierania i zamykania zasłon w preferowanych godzinach. Istnieje również tryb wykrywania światła, który uruchamia automatyczne otwieranie, gdy zidentyfikuje pewien poziom oświetlenia, ale ta funkcja jest nadal w wersji beta i nie działa dobrze dla mnie.

Możesz używać poleceń głosowych, aby sterować zasłonami za pomocą Alexy, Asystenta Google lub Siri, ale musisz kupić i skonfigurować SwitchBot Hub Mini (39 USD). Przetestowałem to z Alexą i Asystentem Google, a Hub wykonał zadanie, ale musiałem poprosić go o otwarcie lub zamknięcie każdej zasłony osobno.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook