Różności i nowinki technologia

Recenzja ładowarki bezprzewodowej Kew Labs UTS-1: najlepsza dla minimalistów

Bezprzewodowe ładowanie urządzenia mobilnego to fajny pomysł i wszystko, ale jest z tym jeden duży problem: nadal musisz mieć coś na biurku lub stole, aby faktycznie zapewnić moc ładowania.

Ładowarki bezprzewodowe zwykle mają postać małej tacy lub krążka hokejowego, na którym można umieścić urządzenie, i chociaż wiele z nich stało się całkiem stylowych – niedawno wypróbowałem taki wykonany z marmuru – nadal zajmują dużo miejsca Twoje biurko, nic dla ciebie nie robią, gdy nie są aktywnie używane.

: Ugne Pouwell / Kew Labs

Kew Labs oferuje sprytny pomysł, aby rozwiązać ten problem: ukrywa ładowarkę Qi pod spodem Twoje biurko lub stół, aby był funkcjonalnie niewidoczny, sprzątając i minimalizując bałagan. Oczywiście takie podejście wiąże się z wyzwaniami. Najważniejsze (i upraszczam tutaj) jest to, że ładowanie bezprzewodowe wykorzystuje indukcję elektromagnetyczną do generowania prądu wewnątrz cewek drutu w telefonie. Jest to skomplikowany proces, który wymaga nie tylko odpowiedniego wyrównania między cewkami w ładowarce a cewkami w telefonie, ale także odpowiedniej odległości między nimi. Niektóre etui na telefony – mianowicie grube, „pancerne” – są znane z tego, że zakłócają ładowanie bezprzewodowe, ponieważ są po prostu zbyt duże. Teraz wyobraź sobie, jaki wpływ ma grubość Twojego biurka na ten delikatny proces.

Rozwiązanie Kew Labs ma kilka elementów. Po pierwsze, urządzenie ma łączną moc wyjściową 30 watów, czyli trzy lub cztery razy więcej niż typowa ładowarka, dzięki czemu może zasilać tę dębową deskę, którą nazywasz miejscem pracy. Ponadto urządzenie oferuje dwa ustawienia, które dostosowują moc wyjściową w zależności od grubości biurka. Mały przełącznik DIP na urządzeniu pozwala wybrać jeden poziom wyjściowy dla biurek o grubości od 18 do 21 milimetrów, drugi dla biurek o grubości od 22 do 25,4 mm. (Prosta skala z boku opakowania pozwala z grubsza zmierzyć, gdzie stoisz, zanim jeszcze otworzysz pudełko.) Jeśli Twoje biurko nie mieści się w żadnym z tych zakresów, nie możesz używać urządzenia.

Umieszczenie jest najtrudniejszą częścią instalacji UTS-1, ponieważ po odklejeniu i przyklejeniu czterech kawałków taśmy samoprzylepnej do spodu biurka, prawie tam pozostanie. (Małe śruby są również dołączone, jeśli chcesz mieć możliwość późniejszego przeniesienia, ale wiercenie pod biurkiem może być trudne).

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook