GryRTVTelefony

Recenzja laptopa Microsoft Surface Go: problemy z ekranem

Pamiętasz netbooka? Uwielbiałem netbooki. Były to świetne, niskobudżetowe, przyjazne majsterkowiczom maszyny. Nie nazwałbym nowego Surface Laptop Go Microsoftu jako netbook, ponieważ termin ten był kiedyś używany, ale firma celuje w ten sam rynek i używa podobnych sztuczek, aby obniżyć cenę do 550 USD.

Obejmuje to trzymanie się ekranu o niskiej rozdzielczości i ograniczanie wydajności. Mimo to jest to jeden z najładniejszych laptopów, które testowałem w 2020 roku, z lekką konstrukcją i solidną żywotnością baterii. Korzystanie z niego jest przyjemne – o ile nie próbujesz edytować wideo lub w inny sposób nie obciążać jego możliwości.

Zabieg Go

: Microsoft

Linia Surface firmy Microsoft rozpoczęła się od laptopów skupiających się na zaawansowanych funkcjach w cenach premium. Zmieniło się to wraz z Surface Go, który wziął kluczowe elementy flagowców i owinął je mniej wydajnym sprzętem. Wynik nie przewyższa żadnych testów porównawczych, ale jest bardzo przenośny, ma przyzwoitą baterię i nie rozbije banku. Ale obudowa Surface Go – tablet z klawiaturą, która jest sprzedawana oddzielnie – nie jest dla każdego.

Tam jest Surface Laptop Wchodzi Go. Dodaj słowo „Go” do Surface, a otrzymasz okrojoną, mniej wydajną maszynę, która nadal zachowuje niektóre z najlepszych funkcji najwyższej klasy. Mianowicie ekran dotykowy o proporcjach 3: 2; ładna, pełnowymiarowa klawiatura; i doskonały gładzik.

Jak można się spodziewać po każdym urządzeniu Surface, nacisk na projekt pozostaje pomimo niższej ceny. To dobrze wyglądający laptop, który wygląda i wydaje się, że kosztuje 1000 USD. Jest mały i smukły, z czystymi liniami i przyjemnym, solidnym dotykiem, co jest rzadkością w tej cenie. Górna część to aluminium, a spód to żywica poliwęglanowa, czyli ładniejsza niż się wydaje. Jest sztywniejszy i mocniejszy niż typowy plastik do laptopa. Można go też łatwo otworzyć jednym palcem, co moim zdaniem jest ważną cechą.

Rozmiar to kolejny obszar, w którym ta maszyna się wyróżnia. Jest mały i bardzo lekki, dokładnie 2,46 funta. Prawie nie zauważyłem tego w mojej torbie, co w połączeniu z przyzwoitą żywotnością baterii sprawia, że ​​jest to doskonały wybór dla często podróżujących (lub tych z Was, którzy nadal mogą wyjść i pracować w kawiarni).

Istnieją trzy modele Surface Laptop Go, ale wszystkie mają ten sam procesor Intel Core i5. To chip Ice Lake dziesiątej generacji z czterema rdzeniami i grafiką Intel UHD. Chip nie wytrzyma tego, co jest w mocniejszym laptopie Surface, ale zbije spodnie z Core m3, który jest w podstawowym modelu Surface Go. To może sprawić, że Surface Laptop będzie dla niektórych urządzeniem Goldilocks, ale zależy to od tego, co chcesz zrobić z laptopem. Jeśli potrzebujesz maszyny do edycji wideo lub chcesz grać w zaawansowane gry, to oczywiście nie jest to laptop dla Ciebie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook