GryRTV

Recenzja Lenovo IdeaCentre AIO 5i (27-calowy): mnóstwo piękna, za mało sił

Kiedy myslisz awangardowej konstrukcji komputerów stacjonarnych nazwa Lenovo nie przychodzi od razu na myśl. Ale bez względu na to, co myślisz o reszcie IdeaCentre AIO 5i, musisz zgodzić się, że jego przemysłowa konstrukcja czyni go jednym z najbardziej niezwykłych i przyciągających wzrok komputerów typu all-in-one na rynku.

Zacznijmy od spojrzenia na ten projekt. Duża, kwadratowa podstawa zawiera część wnętrzności maszyny, ale służy głównie jako przycisk do papieru do obsługi dużego, 27-calowego ekranu dotykowego 4K (3840 x 2160 pikseli) nad nią. Mechanizm podtrzymujący ten ekran jest całkowicie nieoczekiwany: polerowany pręt miedziany wystaje z boku podstawy, a następnie obraca się po przekątnej do góry, aby przymocować go do tylnej części ekranu. To połączenie jest zawiasowe, co umożliwia przechylanie ekranu do przodu lub do tyłu. Projekt jest naprawdę czymś, co warto zobaczyć i od razu staje się tematem rozmowy, gdy jest po raz pierwszy napotkany, chociaż nadwymiarowa naklejka Lenovo z przodu podstawy nieco osłabia magię.

27-calowy ekran dotykowy 4K jest zawieszony nad podstawą za pomocą bocznego ramienia stabilizującego.

: Lenovo

Podczas gdy ekran IdeaCentre wygląda ładnie – a jasność jest przez dach – tam, gdzie zawodzi, jest wsparcie dla dotyku. Chociaż ekran jest wystarczająco responsywny, to ekskluzywne ramię łączące nie zapewnia prawie wystarczającej stabilizacji. Dotykając ekranu opuszkiem palca, całość zaczyna się trząść i drgać, do tego stopnia, że ​​musiałem zrezygnować z używania przycisków dotykowych z obawy przed chorobą morską. W miarę wydajna klawiatura i mysz, obie bezprzewodowe, są dołączone do innych potrzeb wejściowych, ale byłem jeszcze bardziej rozczarowany, że obsługa tych urządzeń nie jest wbudowana w sam komputer; musisz zaparkować dołączony klucz sprzętowy w jednym z portów USB systemu, aby w ogóle działał.

To trochę kłopotliwe, ale IdeaCentre 5i ma przynajmniej wiele oldschoolowych portów USB do zabawy. Cała oferta (w tym porty z tyłu i po lewej stronie urządzenia) obejmuje tylko jeden port USB-C, cztery porty USB-A (dwa 3.1, dwa 2.0), czytnik kart SD, wyjście i wejście HDMI (tak można podłączyć sprzęt A / V lub urządzenia do gier) oraz Ethernet. System jest zdecydowanie krótki na złączach USB-C, ale poza tym kolekcja jest przyzwoita.

Dobrą wiadomością jest to, że system ma wbudowanych kilka przemyślanych dodatków, w tym wyskakującą 2-megapikselową kamerę internetową i bezprzewodową podkładkę do ładowania telefonu na podstawie. Podobnie jak w przypadku HP Envy 32, stwierdziłem, że umieszczenie telefonu na podstawie wymaga cierpliwości i starannego ustawienia, aby ładował się pomyślnie, ale mimo to jest to wygodny dodatek.

Spójrz na to ramię.

: Lenovo

Wydajność jest tam, gdzie maszyna naprawdę się zacina. Specyfikacje wyglądają wystarczająco solidnie: procesor Core i5 (10.generacja) 3,6 GHz, 8 GB pamięci RAM i podwójne urządzenia magazynujące (256 GB SSD i 1 TB tradycyjny dysk twardy). Jednak ogólna wydajność aplikacji systemu była słaba, a wyniki zorientowane na grafikę były jeszcze gorsze – chociaż ponieważ w systemie brakuje oddzielnego procesora graficznego, nie było to wielkim zaskoczeniem. Przeglądając moją bazę danych porównawczych, stwierdziłem, że mam lepsze wyniki z laptopów low-end wydanych dwa lata temu, niż IdeaCentre był w stanie zebrać dzisiaj.

Z drugiej strony głośniki JBL brzmią dobrze, co jest zachęcające, jeśli planujesz mieć system podwójnie jako centrum rozrywki, a przy 1000 USD za konfigurację cena jest odpowiednia. Jeśli wygląd systemu przemawia do Ciebie, rozważ model o wartości 1150 USD, który zwiększa pamięć RAM do 16 gigabajtów, choć odbywa się to kosztem części przestrzeni dyskowej. Tak czy inaczej, musisz podjąć te decyzje z góry: podobnie jak w przypadku większości komputerów typu AIO, system nie jest oficjalnie aktualizowany po zakupie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook