Telefony

Recenzja Lenovo Smart Clock Essential: nieco inteligentniejszy radiobudzik

Nie brakuje urządzeń, które możesz postawić na stoliku nocnym i używać jako sterowany głosem budzik. Możesz oczywiście po prostu użyć telefonu, ale możesz też umieścić tam mały inteligentny głośnik, taki jak Amazon Echo Dot, Google’s Nest Mini lub nowy HomePod mini firmy Apple i warknąć na niego polecenia, aby ustawić alarm, powiedzieć pogoda lub drzemka na dziesięć minut. Jeśli chcesz czegoś bardziej w pełni funkcjonalnego, urządzenia takie jak Echo Show 5, Lenovo Smart Clock lub Google Nest Hub mają pełnokolorowe ekrany dotykowe, które mogą odtwarzać wideo, pokazywać transmisje z kamery lub być używane jako cyfrowa ramka do zdjęć.

Najnowszy uczestnik Lenovo w tej dziedzinie, 49,95 USD Smart Clock Essential, znajduje się gdzieś pomiędzy tym wszystkim. To sterowany głosem inteligentny głośnik z Asystentem Google z prostym, czarno-białym, segmentowym wyświetlaczem LED. Wyświetla aktualny czas, warunki pogodowe, dzień i aktualnie ustawione alarmy. Wyświetlacz automatycznie dostosuje swoją jasność w zależności od poziomu oświetlenia w pomieszczeniu, dzięki czemu nie oślepi Cię w środku nocy. Ale to nie jest ekran dotykowy, nie wyświetla zdjęć ani wideo i nie może być używany do monitorowania transmisji z kamery. Skutecznie to uzyskasz, jeśli połączysz nowoczesny inteligentny głośnik ze staromodnym radiobudzikiem LED z lat 80.

Ta kombinacja pomysłów przenosi się na wygląd Smart Clock Essential. Z przodu białe cyfry na czarnym tle sprawiają, że wygląda on jak typowy, podstawowy budzik. Przyjrzyj się bliżej, a zobaczysz dwa małe otwory na mikrofony odbierające polecenia głosowe. W górnej części urządzenia w kształcie klina znajdują się cztery przyciski do zarządzania alarmami, odtwarzaniem / wstrzymywaniem i głośnością. Z tyłu znajduje się port USB-A, którego można używać do ładowania telefonu lub smartwatcha, a także przełącznik, który uniemożliwia słuchanie mikrofonów.

Boki Smart Clock Essential są owinięte szarym materiałem, co stało się trendem w przypadku inteligentnych głośników w ostatnich latach. Unikalną cechą jest tutaj pierścieniowe światło LED z tyłu urządzenia, które ma być swego rodzaju lampką nocną. Lenovo twierdzi, że nie powinno to zakłócać snu, ale okazało się, że jest zbyt jasny, by go używać, gdy zegar znajduje się trzydzieści centymetrów od mojej głowy podczas snu. Możesz regulować jasność za pomocą poleceń głosowych, ale chciałbym, żeby był do tego przycisk, albo Lenovo po prostu dostosowało go automatycznie na podstawie ilości światła w pomieszczeniu. Lub nawet lepiej, może stopniowo włączać się jako światło budzące tuż przed ustawieniem budzika.

Z tyłu Smart Clock Essential znajduje się port USB-A do ładowania innych urządzeń, wyłącznik wyciszania i pierścieniowa lampka LED.

Na górze znajdują się przyciski do zarządzania alarmami, odtwarzaniem i głośnością.

Jako budzik, Smart Clock Essential jest dobrze wyposażony. Możesz ustawić wiele alarmów, albo za pomocą przycisków na górze, albo za pomocą poleceń głosowych (o wiele łatwiejsza metoda, jeśli o mnie chodzi). Może odtworzyć standardowy dźwięk alarmu lub po prostu powiedzieć „STOP”, gdy alarm ma zamiar go anulować. Możesz także dwukrotnie dotknąć górnej części zegara, aby go odłożyć. Ten gest stuknięcia wymaga jednak trochę wysiłku, a kiedy jestem na wpół przytomny i oszołomiony, okazuje się, że muszę dość mocno uderzyć w górę, aby go zdrzemnąć. Podobna Echo Dot z zegarem firmy Amazon robi to lepiej od dotknięcia, aby odłożyć.

Jedna uwaga – i dotyczy to każdego inteligentnego budzika z głośnikiem, który testowałem – nie ma tutaj zapasowej baterii, więc jeśli zasilanie wyłączy się w nocy i nie wróci przed ustawieniem alarmu, nie będziesz musiał budzik rano.

Jako inteligentny głośnik, Smart Clock Essential jest w porządku, ale nie oczekuj, że będzie to Twoje główne urządzenie do słuchania muzyki. 3-watowy głośnik robi się zaskakująco głośny, ale jak można się spodziewać, brakuje basu, a dźwięk nie jest zbyt przyjemny przy dużej głośności. Do słuchania prognozy pogody, aktualności lub ulubionej piosenki na przebudzenie jest to z pewnością wystarczające.

Smart Clock Essential można podsumować dwoma słowami: funkcjonalna prostota. Zapewnia więcej funkcji użytkowych i budzika niż bezekranowy Nest Mini lub Echo Dot, ale nie przytłacza Cię funkcjami w pełni inteligentnego wyświetlacza. W swojej normalnej cenie 50 USD zapewnia dobre wrażenia. Ale ostatnio sprzedaje się za połowę tej ceny lub mniej, co sprawia, że ​​jest to jeszcze lepsza oferta, jeśli chcesz ulepszyć swój budzik.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook