RTV

Recenzja Lenovo ThinkPad C13 Yoga Chromebook: piękne małżeństwo

Nowy ThinkPad Lenovo Chromebook C13 Yoga ma wszystko, co uwielbiają fani ThinkPada – jest tam świetna klawiatura, solidna, rozsądna konstrukcja i tak, mały czerwony TrackPoint pośrodku – ale zamiast systemu Windows lub Linux działa na nim system operacyjny Chrome firmy Google.

Nie jest to najtańszy ani najładniejszy Chromebook, ale to najładniejszy, z jakiego korzystałem. Konstrukcja 2 w 1 ma wbudowany rysik, gładzik ma przyciski u góry i jest mnóstwo portów. Jeśli kochasz ThinkPady i rozważasz zanurzenie się w ziemi z systemem operacyjnym Chrome, ten laptop jest dla Ciebie.

Sprzęt ThinkPad

: Lenovo

Lenovo C13 Yoga to pierwszy raz, kiedy Lenovo przenosi nazwę ThinkPad na Chromebooka, więc ciekawie jest zobaczyć, co Lenovo uważa za definiujące cechy ThinkPada.

Wszystko, co uwielbiam w moim ulubionym ThinkPadzie, X270, znajduje się w C13 Yoga – klawiatura jest prawie identyczna jak w każdym innym ThinkPadzie z najnowszą pamięcią (układ jest zgodny z wyglądem Chromebooka), TrackPoint jest obecny, a przyciski gładzika są w szczyt. Znajdziesz także czytnik linii papilarnych i mnóstwo portów, w tym dwa USB-C, dwa USB-A, czytnik kart MicroSD i HDMI. Co ciekawe, ma też rocker głośności w stylu telefonu.

Ciekawsze jest to, że jest to jeden z pierwszych Chromebooków korzystających z najnowszych procesorów AMD z serii 3000C. Istnieje kilka konfiguracji, zaczynając od modelu podstawowego, który wykorzystuje układ Athlon Gold z 4 gigabajtami pamięci RAM. Następnie jest model Ryzen 3, również z 4 gigabajtami pamięci RAM, a następnie model, który testowałem, który ma układ Ryzen 5 i 8 gigabajtów pamięci RAM (dostępny jest również Ryzen 7 wyższego poziomu). Opcje dysków twardych wahają się od marnych 32 gigabajtów do 256 gigabajtów w testowanym przeze mnie modelu. Wszystkie dyski SSD wykorzystują połączenia PCIe NVMe.

Układ Ryzen 5 w mojej jednostce testowej jest bardzo szybki. System operacyjny Chrome nie wymaga zbyt wiele procesora, więc nie jest to zaskakujące. Ale nawet edycja zdjęć w aplikacji na Androida, otwieranie dziesiątek zakładek w Chrome i wpisywanie tego w Vimie przy użyciu funkcji Linuksa wcale go nie spowolniło. Jest tak samo szybki, jak premium Chromebooki, takie jak Samsung Galaxy Chromebook czy Pixelbook Go.

Ekran 1080p jest jasny i ostry, co jest miłą odmianą od tańszych Chromebooków Lenovo, które mają sprane, zabłocone ekrany. Istnieje również opcja uzyskania ekranu 4K OLED z C13 Yoga, ale biorąc pod uwagę żywotność baterii, wahałbym się przed dodaniem energochłonnego ekranu (więcej o tym później).

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook