GryNowości

Recenzja LG Wing: dowód na to, że telefony znów mogą być zabawne

Nie chciałbym nazwałam ostatni telefon LG, który recenzowałem, „zbyt nijaki”, gdybym wiedział kilka miesięcy później, używałbym telefonu LG z rozszerzeniem obrotowy ekran.

The Wing to pierwszy telefon z projektu Explorer Project firmy LG, inicjatywy mającej na celu stworzenie dziwnie wyglądających telefonów (moje słowa), które próbują zmienić sposób, w jaki używamy tych prostokątnych płyt. Na początku wygląda jak zwykły, choć wysoki telefon (nawet wyższy niż iPhone 12 Pro Max). Ale kciukiem i niewielkim naciskiem można łatwo obrócić wyświetlacz w lewo i do góry do orientacji poziomej, odsłaniając mniejszy ekran dodatkowy.

W nowym kształcie litery T (cross? Wing?) LG Wing z zaskakującym sukcesem osiąga swój cel – zmienił sposób, w jaki korzystam z telefonu w niewielki, ale znaczący sposób. Jest kilka wad, ale to OK. Jest to telefon pierwszej generacji, wcześnie wprowadzający na rynek (to również 1000 USD), którego większość z nas nie powinna kupować. LG wie, że nie sprzedaje milionów – to oczekiwanie jest zarezerwowane dla jej „Universal Line”, która obejmuje tradycyjne smartfony, takie jak „nijakie” LG Velvet.

: LG

Ale podobnie jak drugi monitor dodaje niewielką korzyść do konfiguracji komputera stacjonarnego, LG Wing zapewnia nam nowe wrażenia, które sprawiają, że korzystanie z telefonu w określonych sytuacjach jest bardziej wydajne. To ciekawe, a co ważniejsze, zabawne podejście do smartfona.

Fulcrum

Zazwyczaj Wing obraca się w około jednej trzeciej przypadków – prawie wyłącznie wtedy, gdy oglądam film, program telewizyjny lub gram w grę. Przydaje się mały 3,9-calowy ekran na dole do jednoczesnego monitorowania lub korzystania z innej aplikacji. Alternatywnie możesz zablokować dolny ekran i używać go jako chwalebnego uchwytu, aby zapobiec przypadkowym dotknięciom, lub przekształcić go w gładzik do użytku w witrynach internetowych, które nie są przeznaczone do obsługi dotykowej.

Lubię go używać do oglądania Biuro po raz zylionowy na obracanym ekranie podczas przeglądania na dole Twittera, Instagrama czy Reddita. Lubię też grać w gry na górnym ekranie i zostawiać otwarte aplikacje do obsługi wiadomości poniżej, dzięki czemu łatwo jest zanurzyć się w rozmowie i z niej wyjść. Pewnego razu przeszedłem nawet w tryb obracania podczas rozmowy z obsługą klienta i użyłem dolnego ekranu, aby znaleźć numer zamówienia w Gmailu. Nie ma potrzeby przełączania aplikacji!

Jego prawdziwa użyteczność pojawiła się, gdy zdałem sobie sprawę, że mogę włożyć obrotowy telefon do uchwytu rowerowego. Umieściłem Mapy Google na bardzo szerokim ekranie górnym, a YouTube Music na dole. To było pocałunek szefa kuchni-niesamowity. Tam jeździłem na rowerze po ulicach Brooklynu (z maską na twarz), zerkając na górny ekran, aby zobaczyć, kiedy muszę skręcić, jednocześnie z łatwością kontrolując swoją muzykę. Zatrzymałem się na światłach i użyłem dolnego ekranu, aby zadzwonić do rodziców – wszystko bez martwienia się o zamknięcie aplikacji Mapy od góry.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook