Różności i nowinki technologia

Recenzja Logitech MX Anywhere 3: najlepsze staje się mniejsze

Logitech’s MX Anywhere 3 to niedawno wydany następca MX Anywhere 2S z 2017 r. I młodszy brat MX Master 3, jednej z najlepszych myszy na świecie. Jest mniejsza, zaprojektowana do podróży i służy jako prawie idealna kompaktowa mysz dla każdego, kto chce być nieco bardziej produktywny, czy to w domu, czy w podróży.

MX Master 3 firmy Logitech za 99 USD jest najbardziej znany z fantastycznego kółka przewijania, które firma przeprojektowała w zeszłym roku, wprowadzając nowy elektromagnetyczny system przewijania. Prawie rok później 79,99 $ MX Anywhere 3 w końcu wprowadza ten sam system do mniejszej profesjonalnej myszy Logitech.

Dobrą wiadomością jest to, że kółko przewijania umożliwia bezbłędne przejście na mniejszą mysz, z tymi samymi trybami zapadkowego i płynnego przewijania, które zapewniają niezrównaną reakcję dotykową i pozwalają na poruszanie się po stronach lub arkuszach kalkulacyjnych. MX Anywhere 3 pozwala również dostosować opór, jeśli wolisz jeszcze wyraźniejsze sprzężenie dotykowe.

Logitech twierdzi, że bateria wystarcza na 70 dni, co jest wyczynem, którego nie byłem w stanie sprawdzić, biorąc pod uwagę, że mam ją tylko przez kilka tygodni, ale jak na razie tak dobrze. Ładowanie odbywa się przez USB-C, a łączność można wykonać za pomocą bezpośredniego przewodu, Bluetooth lub bezprzewodowego klucza sprzętowego Logitech Unifying USB-A.

Projekt został również poprawiony w nowej myszy, a uchwyt, rozmieszczenie przycisków i kształt zostały nieznacznie zmienione, aby uczynić ją wygodniejszą w trzymaniu. Jest przyjemny w użyciu; boczne przyciski umiejscowione tuż pod moim kciukiem dla łatwego dostępu.

Nowy model oferuje nawet opcję zastąpienia jednego z największych brakujących elementów większej myszy: brak dodatkowego poziomego kółka przewijania. Chociaż nadal nie ma dodatkowego koła, MX Anywhere 3 pozwala w dowolnym momencie przytrzymać jeden z bocznych przycisków, aby przewijać w poziomie za pomocą głównego koła. Istnieje również kilka nowych implementacji oprogramowania specyficznych dla aplikacji w oprogramowaniu Logitech Options, w tym opcja użycia tych dwóch bocznych przycisków jako klawiszy skrótu do wyciszania lub przełączania aparatu w powiększeniu.

W rzeczywistości jedyną prawdziwą wadą, na którą natknąłem się w MX Anywhere 3, jest to, że nie jest to MX Master 3, który nadal oferuje większy, wygodniejszy uchwyt i drugie kółko przewijania za 20 USD więcej. I chociaż MX Anywhere 3 ma przewagę pod względem przenośności, trudno jest polecić przenośną mysz, biorąc pod uwagę brak obecnie możliwości podróżowania.

Mimo to, jeśli wolisz bardziej tradycyjną mysz w kształcie, nie przejmuj się brakującym kółkiem przewijania lub po prostu wolisz mniejszy rozmiar (i cenę), MX Anywhere 3 jest trudny do pokonania.

Fotografia: Chaim Gartenberg / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook