FotoMedia

Recenzja Motorola Moto G Play (2021)

Moto G Play to najtańszy z czterech telefonów, które Motorola wprowadziła na rynek amerykański na początku tego roku. Wprowadzony za 169 USD, już cieszy się pozornie trwałym obniżeniem o 10 USD, co mocno plasuje go w budżecie.

Większość tego, co znajdziesz na liście specyfikacji G Play, ma sens, biorąc pod uwagę tę cenę: 6,5-calowy wyświetlacz LCD 720p ze standardową częstotliwością odświeżania, procesor Snapdragon 460 z 3 GB pamięci RAM i pojemna bateria o pojemności 5000 mAh.

Jest jeszcze jeden czynnik, który może skłonić niektórych kupujących do G Play: ponieważ LG opuszcza budżetową przestrzeń telefoniczną, a pozostały towar zniknie z półek sprzedawców detalicznych, niedrogi telefon Motoroli będzie jedną z mniejszej liczby opcji. W Stanach Zjednoczonych. nie widzieliśmy urządzeń Motoroli poniżej 150 USD, które firma wprowadziła na inne rynki w tym roku, więc na razie G Play jest prawdopodobnie kandydatem do rozważenia przez zorientowanych na budżet kupujących telefon.

Istnieje kilka aspektów zestawu funkcji telefonu, które wydają się rozczarowujące, nawet biorąc pod uwagę cenę: a mianowicie marne 32 GB pamięci (choć można ją później rozszerzyć) i 13-megapikselowy aparat główny, gdy jest bardziej zaawansowany, o wysokiej rozdzielczości Na przykład czujniki łączenia pikseli stają się normą w każdym przedziale cenowym. Krótko mówiąc, G Play działa dobrze jak na swoją cenę. Po prostu wiedz, że musisz wykazać się cierpliwością i akceptacją kilku niedociągnięć, a wydanie dodatkowych 50 do 100 USD, jeśli pozwala na to budżet, zapewni Ci znaczące ulepszenia.

6,5-calowy wyświetlacz G Play ma nieco niską rozdzielczość jak na swój rozmiar i jest trudny do zobaczenia w jasnym świetle zewnętrznym.

Wydajność i ekran Moto G Play

G Play wykorzystuje chipset Snapdragon 460, który został wprowadzony ponad rok temu i jest podstawowym procesorem Qualcomm. W połączeniu z 3 GB pamięci RAM udaje mu się nadążyć za rutynowymi zadaniami, takimi jak przeskakiwanie między aplikacjami i przewijanie mediów społecznościowych, aczkolwiek z subtelnymi, ale zauważalnymi jąkaniami po drodze. Cięższe zadania, takie jak uruchamianie i zatrzymywanie nawigacji w Mapach Google, wymagają kilku dodatkowych uderzeń. To nie jest tak frustrujące, jak moje doświadczenie z LG Stylo 6, ale jest to krok w dół w stosunku do rodzaju wydajności, jakiego można oczekiwać od telefonu droższego o 50-100 USD, w tym telefonu z własnej serii G firmy Motorola.

Ekran również wykonuje swoją pracę, ale nie świeci szczególnie. Jego rozdzielczość 720p jest rozciągnięta na 6,5-calowy wyświetlacz, a obrazy są zauważalnie pikselizowane. Kolory są chłodniejsze, a ekran jest nieco przyciemniony, chyba że maksymalizujesz jasność. Nawet przy mocno podkręconej jasności, trudno mi było zobaczyć to na zewnątrz. Spędzamy tyle godzin na oglądaniu naszych urządzeń, że jest to obszar, w którym warto je ulepszyć. To powiedziawszy, nie ma nic złego w wyświetlaczu – po prostu nie jest zbyt ładny.

Lepsze wiadomości są na froncie baterii. G Play zawiera baterię 5000 mAh, która jest znacznie większa niż typowe 4000 lub 4500 mAh, które można znaleźć w innych porównywalnych telefonach z Androidem. Motorola twierdzi, że dostanie trzy dni pracy na baterii, co prawdopodobnie jest prawdą, jeśli jesteś lekkim użytkownikiem i zachowujesz jasność ekranu. Nie miałem problemu z uzyskaniem dwóch dni na ładowaniu z kilkoma godzinami każdego dnia na ekranie. Cały dzień, a następnie intensywne użytkowanie jest zdecydowanie rozsądne, aby się spodziewać.

Moto G Play zawiera zaledwie 32 GB pamięci – mniej więcej tak mało, jak będzie w 2021 r. Biorąc pod uwagę, że mniej więcej połowa z tego zostanie zajęta przez pliki systemu operacyjnego, to po prostu za mało. Pamięć można rozszerzyć za pomocą karty microSD, więc zaplanuj dodatkowe 10-15 USD jako niezbędną część zakupu, jeśli jeszcze go nie masz.

G Play jest dostarczany z zainstalowanym systemem Android 10. Chociaż Motorola znajduje się na liście, która ma otrzymać aktualizację Androida 11, czas jest niejasny i biorąc pod uwagę osiągnięcia firmy, może potrwać wiele miesięcy. Telefon będzie otrzymywał aktualizacje zabezpieczeń do stycznia 2023 r. To niestety krótki okres użytkowania, więc po kilku latach możesz liczyć na jego wymianę lub spieniężenie uaktualnienia u swojego operatora.

Na tylnym panelu Moto G Play jest tylko jeden aparat – plus czujnik głębokości i lampa błyskowa.

Aparat Moto G Play

G Play ma tylko jeden 13-megapikselowy aparat skierowany do tyłu (w towarzystwie 2-megapikselowego czujnika głębi) i 5-megapikselowy aparat do selfie. Otóż ​​to. Nawet w klasie budżetowej to niewiele aparatów w 2021 roku. Nie sądzę, aby ktokolwiek (łącznie ze mną) nie mógł przegapić niskiej jakości aparatu makro, który producenci umieszczają obecnie w swoich urządzeniach, ale brak ultraszerokiego to kłopot. biorąc pod uwagę, że nie jest trudno znaleźć telefon, który oferuje taki w tej cenie.

Co więcej, oferta aparatów G Play jest bardzo prosta. W natywnej aplikacji aparatu są tylko dwa główne tryby fotografowania: zdjęcia i wideo. Tryb portretowy i kilka innych dodatków jest dostępnych w menu fotografowania, ale nie ma tutaj trybu nocnego.

Na zewnątrz, przy dobrym oświetleniu, ten 13-megapikselowy aparat radzi sobie dobrze. Ogólnie ekspozycje są zbalansowane, a aparat nie stara się robić za dużo HDR, co doceniam, ale nie musisz patrzeć zbyt blisko, aby zauważyć, że szczegóły w trawie i liściach są wygładzone. W gorszym świetle sytuacja szybko się pogarsza – G Play po prostu nie nadaje się do fotografowania w słabym świetle. Aparat selfie jest również winny agresywnego wygładzania przy domyślnym ustawieniu „Face Beauty Auto”, które sprawiało, że moja twarz wyglądała jak oszklony pączek. Na szczęście możesz to wyłączyć.

G Play jest dobrze wyceniony jak na to, co oferuje, ale wydanie nieco więcej oznaczałoby kilka cennych ulepszeń.

Najwyraźniej G Play ma swoje wady – przy 160 USD musi. Pytanie brzmi, czy są to kompromisy, z którymi można żyć przez kilka lat. Jeśli lubisz bardzo swobodny kontakt z telefonem, G Play zrobi wszystko, czego potrzebujesz.

Wystarczające jest codzienne wykonywanie podstawowych zadań – proste przeglądanie stron internetowych, media społecznościowe, poczta e-mail, muzyka. Jeśli po prostu używasz aparatu telefonu do szybkich zdjęć i nie oczekujesz od tego zbyt wiele, G Play poradzi sobie dobrze.

Jeśli podejrzewasz, że potrzebujesz trochę więcej od telefonu lub chcesz, aby korzystanie z telefonu było trochę przyjemniejsze, zdecydowanie zachęcam do wydania nieco więcej na coś takiego jak Moto G Power firmy Motorola na lepszy aparat. Samsung i OnePlus mają niedawne wpisy w klasie poniżej 200 dolarów, którym również warto się przyjrzeć; Nie testowałem ich, ale są określone jako konkurencyjne.

Jeśli twój związek z technologią jest mniej skomplikowany niż ci z nas, którzy spędzają godziny każdego dnia naszego cennego czasu na tej Ziemi, wpatrując się w mały świecący ekran w naszych rękach, przeskakując między aplikacjami mediów społecznościowych i wykorzystując nasze aparaty telefoniczne do granic swoich możliwości, to dobrze dogadujesz się z Moto G Play. Pomyśl tylko o reszcie z nas, proszę?

Zdjęcia: Allison Johnson / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook