FotoGry

Recenzja Motorola Razr (2020): 5G, lepszy zawias i bardzo wysoka cena

Co za różnica jedenaście miesięcy. Tyle czasu zajęło Motorola przeprojektowanie oryginalnego remake’u Razra. W tym czasie Motorola upchnęła 5G i ulepszyła praktycznie każdy aspekt telefonu. Praktycznie każdy aspekt oryginalnego Razra 2019 potrzebne poprawa – to był bałagan.

Ten Razr 2020 jest w porządku. Ale kosztuje 1399 USD, jest również niezwykle drogi w porównaniu z jakimkolwiek innym nieskładanym telefonem o podobnych możliwościach. To, czy ta cena jest w pobliżu, zależy od tego, ile zechcesz poświęcić na fajny, wywołujący nostalgię telefon z klapką i składanym ekranem.

Nowy Razr to fajny telefon, nie ma wątpliwości. A teraz, gdy przekroczył minimalny poziom użyteczności i jakości, najbardziej mi się podobało. Ale nie chciałbym za to płacić.

Po otwarciu Razr wydaje się naprawdę cienki, ale nie jest cieńszy niż standardowy iPhone

Po otwarciu Razr wydaje się naprawdę cienki, ale nie jest cieńszy niż standardowy iPhone.

Projekt Motorola Razr (2020)

Motorola wykonała świetną robotę, zachowując klasyczny wygląd i styl Razr dzięki tej iteracji, aż po zakrzywione krawędzie i wystający podbródek u dołu. Po zamknięciu jest elegancka, ładna. Po otwarciu wydaje się cieńszy niż w rzeczywistości – ma mniej więcej taką samą grubość jak Twój standardowy iPhone, ale ogólny projekt ma ten etos Razra.

Razr składa się całkowicie płasko, bez przerwy, w przeciwieństwie do Samsunga Galaxy Z Flip.

Razr składa się całkowicie płasko, bez przerwy, w przeciwieństwie do Samsunga Galaxy Z Flip.

Zawias Razr 2020 został znacznie ulepszony, zachowując jednocześnie fałd łezki

Zawias w Razr 2020 został znacznie ulepszony, zachowując jednocześnie fałd łezki.

Czytnik linii papilarnych znajduje się na logo Moto z tyłu, ale okazuje się, że jest to niezręczne miejsce.

Czytnik linii papilarnych znajduje się na logo Moto z tyłu, ale okazuje się, że jest to niezręczne miejsce.

Tak więc zaznaczono pole nostalgii. Ale to nie był problem z oryginalnym ponownym uruchomieniem Razr. Ten telefon z 2019 roku dosłownie trzeszczał i wydawał zgrzytanie po otwarciu. Ten jest cichy i gładki, z wyjątkiem słabego syku plastikowego ekranu wsuwającego się na miejsce, gdy go zamykasz. W przeciwieństwie do Samsunga Galaxy Z Flip zamyka się całkowicie bez przerwy, ponieważ ekran może tworzyć łzę wewnątrz samego zawiasu.

Plastikowy ekran również wygląda lepiej dzięki subtelnym zmianom w systemie zawiasów, które sprawiają, że wszystko wydaje się trochę mocniejsze. Na środku wciąż są jakieś dziwne guzy, ale żaden składany telefon nie wymyślił jeszcze sposobu, aby tego uniknąć. To nie jest najładniejszy ekran – przy rozdzielczości 876 x 2142 pikseli ma super wysoki współczynnik proporcji, a ogólnie jego kolor i przejrzystość wyglądają na średnie.

Motorola dodała też trochę więcej sprężystości klapce. Można go otworzyć jedną ręką, ale wymaga to trochę praktyki. Kiedy już dowiesz się, jak to zrobić, będzie fajnie. Razr nie może utrzymać się pod kątem, jak Samsung Z Flip, ale klapka Z nie jest tak satysfakcjonująca, jak fizyczna rzecz.

Nie chcę pomijać tego, że telefon składany w smukły, kieszonkowy kształt jest nadal niesamowity. Mogę wyjść z czymś w tylnej kieszeni i nie martwić się, że przylgnie lub nawet wypadnie, gdy siadam (chociaż siedzenie na nim prawdopodobnie nie jest zalecane). Po prostu pasuje do kieszeni i toreb, w których większe, wyższe telefony są niewygodne.

Razr jest dostępny w trzech kolorach: złotym, grafitowym i srebrnym. Tył telefonu to płaskie szkło z zakrzywionymi krawędziami, które jest przyjemne w dotyku, ale jest śliskie, gdy wszyscy się wysuwają i, co dziwne, nie ma pod spodem bezprzewodowej cewki ładującej. Najlepsze, co możesz zrobić, to szybkie ładowanie USB-C o mocy 15 W.

Zaskakujące jest, że moja główna skarga na sprzęt nie ma nic wspólnego z zawiasem ani ekranem, tylko z umieszczeniem czujnika linii papilarnych. Jest teraz z tyłu, ukryty w logo Motoroli. Okazuje się, że to niezręczne miejsce, uderza w środek otwartego telefonu. Nie wymaga wyginania się, aby do niego dotrzeć, ale sprawia, że ​​odblokowanie wydaje się być dodatkowym krokiem.

Szybki podgląd Razr jest wygodny

Szybki podgląd Razr jest wygodny.

Wydajność i oprogramowanie Motorola Razr (2020)

Nogę, którą Razr ma nad innym telefonem z klapką na rynku, Samsung Z Flip, jest duży wyświetlacz na zewnątrz telefonu. Motorola nazywa to wyświetlaczem „szybkiego podglądu” i ma kilka funkcji, które są naprawdę przydatne – ale czasami jest trochę wadliwy.

Ma dwa stany. Przez większość czasu jest w trybie zablokowanym, w którym możesz długo nacisnąć ikony, aby wyświetlić podglądy, a następnie przesuń palcem w górę, aby zobaczyć jeszcze więcej podglądów. Ale prawdziwym ruchem jest odblokowanie telefonu, gdy jest zamknięty. Wtedy będziesz mieć dostęp do pełnego interfejsu Androida dla powiadomień (w tym odpowiedzi), wizjera aparatu, a nawet programu uruchamiającego aplikacje.

Możesz umieścić określone aplikacje na liście zatwierdzonych do szybkiego podglądu, umożliwiając uruchamianie ich na 2,7-calowym ekranie 800 x 600. Większość aplikacji na Androida jest po prostu okropna w tym rozmiarze, ale wygodnie jest odpowiedzieć na wiadomość – klawiatura działa dobrze z przeciągnięciami.

Najlepszą częścią zewnętrznego wyświetlacza jest to, że można go używać jako wizjera aparatu, umożliwiając robienie selfie za pomocą lepszego z dwóch aparatów Razr.

Nowy Razr ma 5G, chociaż nie obsługuje szybszej wersji mmWave 5G (bez większych strat). Jest również dostępny w wersji odblokowanej i weźmie standardową kartę SIM – dwie rzeczy, których nie można było dostać z oryginałem, wierz lub nie.

Motorola używa procesora, który znajdziesz w większości telefonów średniej klasy z Androidem (takich jak Pixel 5 i 4A 5G), Snapdragon 765G firmy Qualcomm. Jest połączony z 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci. Rezultat tego wszystkiego, co jest tym, jest Razr, wypadł dobrze w moich testach, ale nie rzucałem w to tonem masowo skomplikowanych gier.

Procesor może również pomóc niewielkiej baterii o pojemności 2800 mAh dłużej. Zdecydowanie potrzebowałem ładowarki do tego telefonu wczesnym wieczorem, ale przy lżejszym użytkowaniu (w tym spędzaniu więcej czasu na zewnętrznym wyświetlaczu zamiast otwierania telefonu), mogłem zobaczyć, jak przetrwa dzień.

Możesz użyć lepszego aparatu zewnętrznego do selfie

Możesz użyć lepszego aparatu zewnętrznego do selfie.

Aparat Motorola Razr (2020)

Motorola Razr ma dwa aparaty. Aparat do selfie wewnątrz, obok ekranu, ma 20-megapikselowy sensor wciśnięty w malutką, niewielką przestrzeń. Powinieneś używać go do wideokonferencji i nic więcej, ponieważ nie jest świetny.

Na szczęście możesz łatwo robić selfie głównym zewnętrznym aparatem. Ma 48-megapikselowy czujnik, który generuje 12-megapikselowe obrazy. Możesz użyć jednego z niestandardowych gestów Motoroli (w tym przypadku skrętu nadgarstka), aby go uruchomić, a następnie robić sobie zdjęcia przez cały dzień.

Kiedy to zrobisz, postaraj się upewnić, że jesteś w przyzwoitym oświetleniu. Wszystko jest zbyt trudne, a poza tym przeciętny aparat odchodzi trochę na boki. Ta sama rada dotyczy również sytuacji, gdy otworzyłeś telefon, aby używać aparatu w normalny sposób.

Po prostu nie mogę naprawdę przewidzieć, co zdecyduje się zrobić Razr. O zmierzchu przeskoczyłby do trybu nocnego, nawet jeśli nie jest to wcale konieczne. Zapoznanie się z każdym nowym aparatem zajmuje trochę czasu, ale przyzwyczajenie się do tego aparatu zajmie trochę więcej czasu niż innym, zanim nauczy się jego dziwactw.

Podobnie jak w przypadku większości telefonów, w odpowiednich warunkach można uzyskać naprawdę ładne zdjęcia z Motoroli Razr 2020. W większości przypadków kolory są trochę przytłumione, a szczegóły nie są zbyt ostre, a wtedy znikąd zdmuchnie kwiat bez konkretnego powodu. Od czasu do czasu robi na mnie ogromne wrażenie, tak jak w przypadku zachodu słońca kręconego w galerii powyżej. Przeważnie jest to jednak w porządku, w tym do selfie, a zwłaszcza przy słabym oświetleniu. Ogólnie rzecz biorąc, rzecz jest w większości wystarczająco kompetentna dla Instagrama.

Dodaj to wszystko i masz aparat, który jest znaczną poprawą w stosunku do aparatu w Razr 2019 i znaczącym rozczarowaniem w porównaniu z aparatem na prawie każdym telefonie z Androidem, który kosztuje 600 USD lub więcej (nie mówiąc już o 349 USD Pixel 4A ).

Motorola Razr 2020 z 5G

Motorola Razr 2020 z 5G

Czuję się jak pobity rekord, jeśli chodzi o recenzowanie składanych telefonów, ale tak czy inaczej. W pewnym momencie muszę wierzyć, że koszt tych elastycznych ekranów i starannie zaprojektowanych zawiasów spadnie. Gdyby tak było, urządzenie takie jak Razr z 2020 roku byłoby całkowicie akceptowalnym telefonem średniotonowym.

Oceniając tylko jako telefon, Razr nie wyróżnia się niczym. Aparat mógłby być lepszy, ale poza tym ma przyzwoitą żywotność baterii, wydajność, a nawet jakość wykonania. Oceniany jako telefon z klapką, Razr zajmuje własną, dobrze zaprojektowaną niszę obok głównej konkurencji, im więcej szumu, ale lepiej pod wieloma względami, Galaxy Z Flip.

Myślę, że 1400 dolarów powinno dać ci telefon, który jest niesamowity pod każdym względem, a nie tylko fajny design i satysfakcjonująca klapka. Za połowę ceny byłbym tym bardziej podekscytowany dziesięć razy. Przy tej cenie Razr 2020 zbyt ostro obcina jakikolwiek rozsądny budżet.

Fotografia: Dieter Bohn / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook