GryNowościOprogramowanieRTV

Recenzja MSI GE66 Raider Dragonshield: piękny dodatkowy laptop do gier

Jeśli jesteś na rynku przenośnego laptopa do gier, który służy dwóm celom: uruchamiania wymagających gier i wzbudzania zazdrości u wszystkich wokół, nie szukaj dalej niż MSI GE66 Raider Dragonshield Edition. Ta platforma ma efektowną konstrukcję, która przyciąga wzrok, ekran o częstotliwości 300 Hz, szeroki wybór portów, wyjątkową jakość wykonania i jedne z najlepszych osiągów w grach, jakie można uzyskać z 15-calowego laptopa. Nie jest idealny, a 2899 USD to więcej, niż ktokolwiek musi wydać na doskonałą wydajność w grach. Ale jeśli chcesz być osobą z najfajniejszym laptopem w każdym pokoju, w którym się znajdujesz, nie będziesz rozczarowany.

Zwykły MSI GE66 Raider ma dość standardową konstrukcję laptopa do gier z szarą aluminiową pokrywą i czarnym pokładem. Dlatego czekałem na recenzję edycji DragonShield, która dosłownie wygląda jak część statku kosmicznego. Został zaprojektowany przez weterana artystę Colie Wertz, który pracował nad nadchodzącym Wydma, Mandalorianini ostatnie Gwiezdne Wojny kino. Możesz zobaczyć ten wpływ na całym tym laptopie; Zarówno pokrywa, jak i klawiatura są jaskrawo pomarańczowo-czarne, ozdobione grafiką science fiction logo MSI oraz skomplikowaną siatką paneli i komponentów.

Za tym Raiderem kryje się historia. Wertz zaprojektował go tak, aby wyglądał jak panel, który spadł ze statku kosmicznego. (W rzeczywistości jest dostarczany z modelem statku, więc możesz dokładnie zobaczyć, skąd pochodzi.) Jest jasne, że włożył dużo pracy w grafikę Smoczej Tarczy – jeśli przyjrzysz się uważnie wiekowi i pokładzie, możesz zobaczyć niezliczone geometryczne segmenty, które mogą tworzyć panel statku kosmicznego oraz nakrętki i śruby, które łączą je wszystkie razem. Uwielbiam oglądać ten rodzaj kreatywnego projektu na laptopie, mimo że wyraźnie nie pasuje do każdego ustawienia. Pokazuje tylko, ile jest możliwe, gdy firmy i projektanci chcą spróbować.

Resztę laptopa możesz spersonalizować. Jest klawiatura RGB z podświetleniem dostosowanym do każdego klawisza. (Moim jedynym problemem związanym z klawiaturą jest to, że MSI umieściło kontrolki jasności i głośności na klawiszach strzałek, a klawisz Fn, który musisz nacisnąć, aby ich użyć, jest o połowę mniejszy od pozostałych klawiszy i jest wciśnięty między lewy ukośnik i przyciski sterujące Co więcej, wzdłuż przedniej krawędzi biegnie wspaniały pasek LED, który oferuje 16,7 miliona dostosowywalnych kolorów. Zwykli Raiders też to mają.

Oczywiście dziwaczny projekt nie wpłynie na wydajność w grach ani na codzienne użytkowanie. Reszta tej recenzji da ci dokładny obraz tego, czego można się spodziewać po zwykłym GE66 Raider, i jest to wyraźnie bardziej pragmatyczny zakup dla większości ludzi (możesz kupić taki z 2070 Super za jedyne 2199,99 USD). Ale jeśli chcesz zaszaleć na efektownym projekcie, Smocza Tarcza jest tak wyjątkowa, jak tylko się pojawiają.

Otwórz to, a znajdziesz Core i9-10980HK, RTX 2070 Super firmy Nvidia, 32 GB pamięci RAM, 1 TB pamięci i 15,6-calowy ekran 300 Hz 1080p. Jeśli chcesz uzyskać najlepszą liczbę klatek na sekundę, jaką może zaoferować Raider, będziesz chciał przejść do konfiguracji RTX 2080 (obecnie są one wymienione tylko na stronie internetowej MSI w formie innej niż Dragonshield). Ale system testowy może nadal obsługiwać prawie każdą grę na najwyższych ustawieniach (chociaż „uchwyt” jest subiektywny i używam go tutaj trochę luźno).

Zanurzając się w występie, byłem pod wrażeniem, jak dobrze radził sobie Raider Horizon Zero Dawn – średnio 80 klatek na sekundę na ustawieniach Ultimate. Ruch był jedwabiście gładki, gdy biegałem po Meridianie, a kolory wyglądały przyjemnie jasno. Laptop radził sobie również z niewiarygodnie obciążającym Red Dead Redemption 2, uśredniając stałe 50 klatek na sekundę i nigdy nie spadając poniżej 45 w całym wbudowanym teście porównawczym. Te wyniki przewyższają RTX 2070 Razer Blade 15 i pokonują mniejszego Zephyrusa G14 Asusa ze znacznym marginesem.

RTX 2070 osiągał 70 klatek na sekundę Shadow of the Tomb Raidernajwyższe ustawienia z ray tracingiem na ultra. To grywalne – jest nieco lepszy niż RTX 2080 Super Max-Q GS66 i znacznie lepszy niż G14. Właściwie nie jest to zbyt odległe od tego, co widzieliśmy z RTX 2080 Super Max-Q Blade 15.

Jeśli chcesz zobaczyć pełną chwałę ekranu 300 Hz, musisz grać w mniej wymagające tytuły. Rocket League średnio 250 klatek na sekundę na najwyższych ustawieniach (ten sam wynik co Blade 15 i mniej więcej najlepszy, jakiego można się spodziewać, ponieważ w tej grze limit wynosi 250). Raider również przedarł się Overwatch na epickich ustawieniach, średnio 124 fps i nigdy nie spadając poniżej 112.

Poza grami wydajność jest dobra. I9 i 32 GB pamięci RAM są więcej niż wystarczające do uruchamiania wielu kart przeglądarki, aplikacji i przesyłania strumieniowego bez żadnych spowolnień lub niewygodnego ciepła. Podwójne wentylatory systemu (53 ostrza 0,25 mm) wykonały dobrą robotę, chłodząc procesor podczas testów, chociaż klawiatura była prawie (ale nie całkiem) zbyt gorąca, aby czuć się komfortowo podczas bardziej wymagających gier.

MSI GE66 Raider Dragonshield Edition w połowie zamknięty od góry.

Kultowy symbol smoka MSI zyskał nowe oblicze science fiction.

Istnieją jednak lepsze opcje, jeśli będziesz wykonywać prace fotograficzne i wideo. Po pierwsze, ten ekran jest zoptymalizowany pod kątem gier, a nie dokładności kolorów (jego jasność osiągnęła maksymalną wartość 269,6 nitów i obejmowała tylko 86 procent gamy sRGB i 64 procent AdobeRGB). Ale tak naprawdę nie byłem w stanie uruchomić naszego tradycyjnego testu eksportu w Adobe Premiere Pro – eksport kończył się niepowodzeniem za każdym razem, gdy próbowałem. MSI twierdziło, że był to problem po stronie Adobe, ale nigdy wcześniej nie miałem problemu z uruchomieniem tego testu na laptopie do gier. Zaktualizuję tę recenzję, jeśli problem zostanie rozwiązany w przyszłości, ale w międzyczasie omijałbym ten produkt, jeśli będziesz musiał używać programu Premiere Pro.

Widziałem inne usterki, których naprawdę wolałbym nie widzieć w produkcie za 2899 USD. Aplikacja Dragon Center uległa awarii kilka razy, gdy próbowałem zmienić ustawienia; Kiedyś musiałem zresetować laptopa po aktualizacji spowodował, że ekran zaczął migotać; Czasami otrzymywałem powiadomienia, że ​​moje sterowniki nie są aktualne, nawet gdy pobrałem wszystko, co było dostępne; i Dragon Center początkowo nie przełączało się poprawnie między profilami zasilania i zaczęło to robić dopiero po zdalnym podłączeniu przez MSI do laptopa i ponownym pobraniu oprogramowania.

Raider zawiera baterię 99,9 Wh, największą komórkę, jaką może mieć laptop. Żywotność baterii (po rozwiązaniu problemu z profilem mocy) nie była straszna, ale nie świetna. Mam cztery godziny z mojego codziennego obciążenia pracą biurową (w tym wielozadaniowość na kilkunastu kartach i aplikacjach Chrome oraz pobieranie i kopiowanie plików, z ekranem o jasności około 200 nitów, włączonym oszczędzaniem baterii i wybranym profilem Super Battery MSI) . Możesz uzyskać więcej soku, jeśli wyłączysz klawiaturę RGB i pasek LED – ale po co kupować ten laptop, jeśli nie będziesz korzystać z jego najfajniejszych funkcji?

MSI GE66 Raider Dragonshield Edition znajduje się przed półką na książki, skierowaną lekko w prawo.

Pasek świetlny i klawiatura RGB naprawdę ładnie wtapiają się w schemat kolorów Raidera – wcale nie rozpraszały.

Ostatnią rzeczą, którą chcę tutaj wymienić, jest wybór portu, który jest jednym z najlepszych, jakie widziałem. Po lewej stronie znajduje się jedno złącze USB Type-C 3.2 Gen 2×2, jedno złącze USB Type-A 3.2 Gen 2 i jedno gniazdo audio. Po prawej stronie znajdują się dwa kolejne porty USB-A 3.2 Gen 2, a także pełnowymiarowy czytnik kart SD. Z tyłu jest jeszcze więcej: jeden port USB Type-C 3.2 Gen 2 obsługujący DP 1.4, jeden Mini DisplayPort 1.4, jeden HDMI 2.0 i jeden port Ethernet RJ45, a także port dla 280-watowej kostki ładującej MSI. Są one przystosowane do wszelkiego rodzaju urządzeń peryferyjnych do gier i powinny obejmować wszystko, czego potrzebuje większość ludzi. Są również rozmieszczone w taki sposób, że nie będziesz musiał wykazać się kreatywnością przy rozmieszczaniu akcesoriów ani poczuć, że wciskasz rzeczy. Jedyną godną uwagi nieobecnością jest Thunderbolt, ale wybaczę to, biorąc pod uwagę niezliczone możliwości tutaj.

GE66 Raider to potężny laptop do gier, który zapewnia podobną liczbę klatek na sekundę, jakiej oczekiwalibyśmy od systemu o tych specyfikacjach i rozmiarze. W prawie wszystkich grach 60 klatek na sekundę jest w zasięgu, a najcięższe tytuły wymagają jedynie niewielkich poprawek. Raider nie pokona większych platform, takich jak Razer’s Blade Pro 17, ale z pewnością jest jednym z najlepszych 15-calowych laptopów do gier, jakie można kupić. Ale co ważniejsze: gdzie indziej znajdziesz świetlistego, kolorowego laptopa, który wygląda jak część statku kosmicznego?

MSI GE66 Raider Dragonshield Edition jest do połowy otwarta od góry.

Najfajniejszy (ale nie najzimniejszy) laptop w pokoju.

Biorąc to wszystko pod uwagę: to jest 2899 USD. To luksusowy produkt, a oszałamiający projekt nie będzie miał większego wpływu na Twoje codzienne wrażenia – ale niewygodna klawiatura i niefortunne usterki oprogramowania, których doświadczyłem, z pewnością mają. Jeśli nie uważasz, że rozmach Dragonshield jest czymś, czego potrzebujesz, powinieneś być w porządku ze zwykłym GE66 Raider, GS66 Stealth lub Razer Blade 15, które powinny zapewniać porównywalne liczby klatek na sekundę przy lepszej żywotności baterii i (w przypadku Razera ) bardziej niezawodne oprogramowanie.

Ale jeśli Twoim głównym priorytetem jest posiadanie fajniejszego laptopa niż wszyscy Twoi znajomi, to śmiało i zaszalej na GE66 Raider, ponieważ bez wątpienia tak będzie. Mam nadzieję, że więcej firm wypróbuje takie wyjątkowe projekty, ponieważ sprawia to, że całość jest przyjemniejsza – a pod koniec dnia większość ludzi kupuje laptopy do gier, aby się dobrze bawić. A jeśli zobaczę, jak używasz tego w kawiarni, będę bardzo, bardzo zazdrosny.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook