Gry

Recenzja Nokia 8.3 5G V UW: duży, niezdarny bałagan

Po pierwsze czas, podam wam nazwę telefonu tylko dlatego, że jest absurdalnie zagmatwany. Ten telefon nazywa się „Nokia 8.3 V 5G UW”. Nokia 8.3.1 czy rzeczywista nazwa produktu tego smartfona z systemem Android; the V oznacza Verizon; 5G jest do obsługi nowego standardu sieciowego; i UW to Ultra Wideband, nazwa 5G firmy Verizon, która wykorzystuje widmo fal milimetrowych (mmWave). Oczywiście winę za tę katastrofę ponosi Verizon.

To model, który testuję od kilku tygodni. Na szczęście nie musisz brać głębokiego oddechu, aby wypowiedzieć nazwę niemal identycznej wersji odblokowanej, która będzie działać na innych nośnikach – Nokia 8.3 5G. Pomija obsługę fal milimetrowych na rzecz wolniejszego, ale bardziej dostępnego widma 5G (poniżej 6). Niezależnie od modelu trudno jest polecić ten telefon. Przy 700 USD kosztuje za dużo i po prostu nie jest przyjemne w użyciu.

Big Drop

Skrzywiłem się, gdy pierwszy raz wyjąłem go z pudełka. To jest cięższe i większe niż nowy iPhone 12 Pro Max i Samsung Galaxy Note 20 Ultra.

Nie przeszkadzają mi duże telefony, ale trudno jest sięgnąć do części ekranu jedną ręką, chyba że przesuniesz go po dłoni, a szkło z tyłu to natychmiastowy magnes odcisków palców, który szybko się brudzi.

: HMD

Potem przyszedł spadek. Kucałem, robiąc zdjęcie nisko nad ziemią (dla porównania innym telefonem). Moja kieszeń spodni znajdowała się około półtorej stopy nad chodnikiem. Nokia 8.3 5G, zbyt duża, by ograniczać ją kiepska kieszeń, wysunęła się. PĘKNIĘCIE.

Tył szkła pękł i od tamtej pory wciąż uwalnia małe kawałki szkła w moje ręce. Wspaniale. Idę do tego telefonu po przejrzeniu dwóch innych telefonów za 700 USD, Google Pixel 5 i Samsunga Galaxy S20 Fan Edition. Używają odpowiednio aluminium (z wykończeniem z żywicy bio) i plastiku jako materiału z tyłu – znacznie bardziej rozsądne. Oba są również wodoodporne IP68 i obsługują bezprzewodowe ładowanie, dwie brakujące funkcje w Nokii.

Wyświetlacz LCD Nokii również nie jest aż tak imponujący w tej cenie. Jest wystarczająco ostry i jasny, aby można go było oglądać na zewnątrz w słoneczne dni. Ale nie może się równać z panelami OLED konkurencji. Każdy piksel na ekranie OLED działa jak podświetlenie, więc kiedy widzisz czarny piksel, jest on całkowicie wyłączony i wygląda wspaniale ciemno. W tym telefonie czarne piksele nadal trochę się świecą, co oznacza, że ​​ciemne rzeczy nie są całkowicie ciemne. Brak OLED jest problematyczny dla funkcji takich jak Always-On Display, który pokazuje godzinę i powiadomienia, gdy telefon jest w stanie czuwania. Musiałem odwrócić telefon do góry nogami przed snem, ponieważ cały ekran ma podświetlenie, które emituje rozpraszającą poświatę. Porażka.

Dobre wieści? Nie miałem żadnych problemów z wydajnością z Qualcomm Snapdragon 765G w środku. Aplikacje uruchamiają się szybko, a gry przez większość czasu działają płynnie. Od czasu do czasu dochodzi do jąkania, ale nigdy nie było to powodem do niepokoju.

Jego żywotność baterii jest słaba. Ogniwo o pojemności 4500 mAh wystarcza na dzień, ale ani minuty dłużej, i wtedy ledwo używam telefonu do takich rzeczy, jak przeglądanie Reddita i Twittera, czytanie artykułów i może robię kilka zdjęć. Proste czynności, takie jak ta, sprowadziły mnie do 20 procent do 22:00 z nieco ponad trzema godzinami spędzanymi na ekranie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook