Gry

Recenzja OnePlus 8T: świetny telefon, ale bez okazji

OnePlus od lat jest synonimem wartości. Jest to marka telefonów z Androidem, którą można kupić, jeśli chcesz mieć taką samą wydajność, jak model Samsunga z najwyższej półki za setki dolarów mniej. (Zwykle wiąże się to z poświęceniami w innych dziedzinach). Jednak gdy firma zaczęła produkować bardziej wszechstronne telefony, ceny wzrosły. Na początku tego roku OnePlus 8 i 8 Pro stały się jego najdroższymi telefonami, a ten ostatni był tylko o 100 USD tańszy niż Samsung Galaxy S20. Teraz wychodzi ze zaktualizowanym modelem 8T.

W dzisiejszych czasach o twoją uwagę walczy wiele dobrych telefonów w okienku cenowym OnePlus, który kiedyś królował. Na przykład rozebrany Galaxy S20 Fan Edition firmy Samsung i Pixel 5 firmy Google kosztują 700–50 USD mniej niż nowy OnePlus 8T. Zastanawiałem się, jakie ceny telefonów OnePlus są tak przystępne. Nie czuję już tego zdziwienia.

OnePlus też konkuruje ze sobą. Kiedyś sprzedawał tylko jedno urządzenie na raz, ale teraz możesz kupić telefony, które były wcześniej po obniżonych cenach. To stawia nowy OnePlus 8T w niezręcznym miejscu. Prawie nie dodaje niczego nowego do OnePlus 8, ale kosztuje 150 USD więcej.

Mniejsza aktualizacja

8T ma ten sam procesor, Qualcomm Snapdragon 865, z 8 gigabajtami pamięci RAM. Działa zadziwiająco dobrze, szybko otwierając moje aplikacje i zasilając długie sesje gier, takich jak Genshin Impact bez czkawek. Spodziewałem się, że zobaczę nieco wzmocniony układ Snapdragon 865+ (ten sam w Galaxy Note 20 Ultra), ale najlepsze, co otrzymasz, to użycie Universal Flash Storage (UFS) 3.1 w porównaniu z 3.0 dla dodatkowej przewagi. Większa prędkość odczytu / zapisu, którą zapewnia, powinna oznaczać lepsze nagrywanie i odtwarzanie wideo 4K oraz niewielkie ulepszenia w innych miejscach. Realistycznie rzecz biorąc, prawdopodobnie nie zauważysz różnicy.

: OnePlus

Ma ten sam 6,6-calowy ekran AMOLED i identyczną rozdzielczość pikseli jak OnePlus 8. Jest jasny, kolorowy i ostry, chociaż sam rozmiar telefonu sprawia, że ​​trudno jest go używać jedną ręką. Firma przyniosła jednak częstotliwość odświeżania 120 Hz z OnePlus 8 Pro. To świetne, sprawia, że ​​każda interakcja z telefonem jest tak płynna, jak ten facet malujący kort tenisowy. Ale tak naprawdę nie jest to duża poprawa w stosunku do ekranu 90 Hz w OnePlus 8.

Lubię głośniki; stają się głośne i mają trochę więcej głębi niż te z Samsunga S20 Fan Edition. Żywotność baterii jest całkiem niezła. Ogniwo o pojemności 4500 mAh wystarcza na cały dzień przy intensywnym użytkowaniu – co całkowicie nie wymaga obejrzenia ośmiu odcinków Legenda Korry w rzędzie przed snem. Przedłuży się do drugiego dnia, jeśli ty tego nie zrobisz.

Jedną z dużych nowych funkcji jest Warp Charge 65, zastrzeżony adapter ładowania OnePlus, który obiecuje pełne naładowanie w 39 minut. To działa! Zajęło mi to około 42 minut – wystarczająco blisko. Zamiast ładować go przez noc, mogę go podłączyć podczas porannego prysznica i jest zawsze gotowy, gdy siadam przed komputerem z filiżanką kawy. Moje jedyne wyrzuty sumienia to to, że naprawdę nie potrzebuję ładowania telefonu że szybki. Obecnie nigdzie się nie wybieram. Wolałbym mieć wygodę umieszczenia go na bezprzewodowej ładowarce. Mimo to Warp Charge jest prawdziwym dobrodziejstwem w chwilach, kiedy musisz natychmiast ożywić telefon.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook