NowościOprogramowanieTelefony

Recenzja Oral-B iO Series 8: Bardzo droga elektryczna szczoteczka do zębów

Trudno wrócić do zwykłej szczoteczki po użyciu elektrycznej. Wibracje mogą początkowo sprawiać wrażenie, jakby potrząsały twoją czaszką, ale kiedy już się do nich przyzwyczaisz, będziesz miał lepsze wrażenia podczas szczotkowania i czyszczenia.

Ale szczotki elektryczne mają gamę funkcji i cen. Niedrogie modele, takie jak ten, mogą kosztować zaledwie 50 USD, jeśli nie mniej, lub możesz iść na całość i zdobyć inteligentne pędzle z łącznością z aplikacjami, takie jak nowe iO Oral-B. W szczególności korzystałem z iO Series 8 (250 USD), ale są dwie inne wersje: Series 7 (200 USD) i Series 9 (300 USD), które odpowiednio zmniejszają i dodają kilka funkcji.

Tak, różnice między szczoteczką elektryczną za 250 USD a szczoteczką za 50 USD są ogromne, ale moje doświadczenie z Oral-B iO sugeruje, że ogromny skok ceny nie jest jeszcze do końca uzasadniony.

Aplikacja na zęby

: Oral-B

Dlaczego chcesz połączyć szczoteczkę z aplikacją? Cóż, głównym rysunkiem jest to, że może ci powiedzieć, gdzie nie szczotkujesz dokładnie. Możesz myśleć docierasz wszędzie, ale możesz ciągle brakować części tylnej części zębów, jak uprzejmie powiedział mi mój dentysta kilka lat temu. Może to spowodować odkładanie się płytki nazębnej lub nawet doprowadzić ubytek bezpośrednio do Ciebie.

Niestety, iO cierpi na te same problemy, co inne elektryczne szczoteczki do zębów podłączane do aplikacji, które wypróbowałem: nie zawsze dokładnie wykrywa, gdzie szczotkuję. Boki ust to najtrudniejsze do śledzenia miejsca, a aplikacja często oznacza te miejsca jako niewystarczająco wyszczotkowane lub niewystarczająco wyszczotkowane, pomimo moich oczywistych wysiłków skupienia się na tych obszarach.

Całe to doświadczenie wymaga również, abyś patrzył na ekran swojego telefonu podczas sesji szczotkowania, co niekoniecznie jest czymś, co chcę robić w mojej porannej rutynie. Po wyświetleniu aplikacji otrzymasz minutnik i podgląd w czasie rzeczywistym obszarów, których jeszcze nie umyłeś. Gdy skończysz, aplikacja zapyta, czy wyczyściłeś język i użyłeś nici dentystycznej, co jest dobrym sposobem na zrobienie tych rzeczy dla lepszego zdrowia zębów.

Widzę, że aplikacja jest przydatna dla dzieci, aby przyzwyczaić się do rutyny mycia zębów, upewniając się, że nie pędzą przez nią ani nie omijają określonych obszarów. Ale dla mnie konieczność chwytania telefonu z szafki nocnej i otwierania aplikacji za każdym razem, gdy szczotkowałem, szybko straciła swój urok. Niezbyt efektywne śledzenie też nie pomaga. Oczywiście, że nie potrzeba używać aplikacji do działania elektrycznej szczotki, ale wtedy raczej nie powinieneś wydawać na ten model kilkuset dolarów.

W aplikacji możesz również przeglądać dane dotyczące szczotkowania, takie jak tygodniowe, miesięczne i roczne wyniki szczotkowania (pamiętaj, wyniki są często niedokładne), w których przykładasz zbyt duży nacisk i średni czas szczotkowania. Możesz także ustawić przypomnienia o zmianie główki szczoteczki, którą powinieneś wymieniać co trzy miesiące. Te główki szczoteczki mogą z czasem kosztować dużo – para kosztuje 30 dolarów.

To jest elektryczne

To, co skłoniło mnie do zakupu elektrycznej szczoteczki do zębów, to to, że według mojego dentysty szczotkowałem zęby zbyt mocno. Dzięki szczoteczce elektrycznej nie musisz naciskać, aby wiedzieć, że Twoje zęby są czyste. A dzięki Oral-B iO nie musisz zgadywać, jaki nacisk kładziesz. Kiedy jesteś zbyt szorstki, pierścień na uchwycie świeci się na czerwono, a w aplikacji pojawia się komunikat „zmniejsz ciśnienie”.

IO wykorzystuje beztarciowy napęd magnetyczny, który według firmy „rozprowadza energię bardziej efektywnie na czubki włosia, zapewniając płynne, ciche i rewelacyjne czyszczenie”. Nie trzeba było się do tego przyzwyczaić, kiedy zacząłem używać tego pędzla, co nie zawsze miało miejsce w przypadku innych szczotek elektrycznych, których próbowałem. Wibracje nie powodują zawrotów głowy; to było po prostu normalne.

Moją ulubioną częścią iO jest interfejs cyfrowy, coś, o czym nie wiedziałem, że chciałbym mieć szczoteczkę do zębów. Większość szczoteczek elektrycznych w jakiś sposób poinformuje Cię o czasie spędzonym na szczotkowaniu. Zwykle należy myć zęby przez dwie minuty – 30 sekund w każdym kwadrancie – a szczoteczki elektryczne często delikatnie wibrują, sygnalizując, że czas przejść do następnej sekcji. Po dwóch minutach ponownie zacznie wibrować intensywniej, sygnalizując, że czas spłukać.

IO robi to wszystko i więcej dzięki cyfrowemu ekranowi. Oferuje licznik czasu szczotkowania i jest praktycznie na Twojej twarzy, dzięki czemu zawsze wiesz, kiedy przejść lub przestać. Uśmiech lub smutna twarz pojawia się w zależności od tego, czy wyczesałeś wystarczająco dużo zębów, czy też przestałeś krótko – to wystarczająca zachęta do kontynuowania, kiedy mam ochotę nazwać to nocą. Jeśli używasz aplikacji, jesteś również traktowany jako licznik czasu na ekranie.

O ile lubię cyfrowy ekran i wibracje, to główka szczoteczki jest trochę za gruba. Nie mogę wygodnie zamknąć ust, kiedy próbuję dostać się do tylnych zębów. Powoduje to, że proces szczotkowania jest nieco bardziej bałaganiarski niż ten model Philips Sonicare, który lubię, jest cieńszy. To nie jest zerwanie umowy i może po prostu być problemem, który dotyka mnie, ale upewnij się, że spłukujesz całą szczotkę po każdym użyciu, w przeciwnym razie szybko się brudzi od dodatkowych śmieci latających wokół. Podoba mi się jednak, że szczoteczka jest okrągła, ponieważ wydaje mi się, że lepiej otacza moje zęby.

Najlepsza jest żywotność baterii, która trwa około dwóch tygodni. Możesz zabrać iO na krótkie wakacje (pamiętasz te?) I nie martwić się o pakowanie ładowarki. Kiedy trzeba ją wycisnąć, magnetyczna ładowarka, na którą wkładasz szczoteczkę, nie zajmuje dużo miejsca.

Za drogie

: Oral-B

Jeśli zastanawiasz się, jakie są dokładne różnice między całą gamą iO, cóż, seria 7 za 200 USD ma pięć trybów czyszczenia – Daily Clean, Whitening, Gum Care, Sensitive, Intense – a jego „sztuczna inteligencja” śledzi sześć stref w Twoim usta. Ekran cyfrowy jest monochromatyczny, w przeciwieństwie do ekranów kolorowych w pozostałych dwóch modelach.

Wszystkie tryby utrzymują te same oscylacje (ruch szczotki tam iz powrotem) na minutę, ale oscylacje kąt różni się. Na przykład tryb intensywny ma większy kąt, podczas gdy tryb czuły ma niższy kąt. Podczas szczotkowania ciężko jest odróżnić, ale zazwyczaj przełączałem się na te tryby (możesz to zrobić bezpośrednio z rączki), gdy skupiam się na określonym obszarze, takim jak dziąsła, dla spokoju ducha.

Seria 8 (wersja, którą testowałem) dodaje kolejny tryb czyszczenia, super czuły, więc lepiej trzymać się Serii 7, jeśli masz oczy skierowane na tę szczotkę. 300 $ z serii 9 zwiększa liczbę stref do 16, więc tak moc zrób lepszą robotę, dokładnie rejestrując obszary, w których szczotkujesz, ale nie testowałem tego, a cena jest zbyt absurdalna. Ma również tryb czyszczenia języka, który chciałbym, aby był standardem we wszystkich szczoteczkach, ponieważ czysty język jest tak samo ważny jak czyste zęby.

W porównaniu ze szczoteczką elektryczną Oral-B Pro 1000 za 50 USD, której używałem wcześniej, Oral-B iO jest niewątpliwie krokiem naprzód, od jakości szczotkowania do bardziej skutecznych metod przypominania mi o takich rzeczach, jak nacisk i czas spędzony na szczotkowaniu. Jego niedokładność w zakresie śledzenia zasięgu szczotkowania w połączeniu z wysoką ceną sprawiają, że bardzo trudno go polecić. Jeśli ty OK, wydając tyle pieniędzy na szczoteczkę do zębów, spójrz na szczoteczkę Philips Sonicare DiamondClean Smart 9300. Ma również ten sam problem ze śledzeniem, ale znacznie bardziej wolę rozmiar główki szczoteczki.

Wszystkie dzwonki i gwizdki na iO nie są warte znacznie wyższej ceny. Może któregoś dnia, kiedy technologia się poprawi. Ale na razie myślę, że zostanę przy mojej taniej szczotce elektrycznej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook