Gry

Recenzja Otterbox Mobile Gaming Clip: połowa prawej

OtterBox, firma najbardziej znana ze swoich wzmocnionych obudów, opracowała klips o wartości 30 USD, który umożliwia podłączenie telefonu do kontrolera Xbox w celu grania w gry. Nazywany Mobile Gaming Clip jest częścią rosnącego trendu akcesoriów do grania w gry konsolowe w chmurze bezpośrednio na telefonie. Tym, co wyróżnia klip OtterBox, jest to, że może on również działać jako stojak na telefon, niezależnie od kontrolera – chociaż funkcja stojaka na telefon nie jest tak solidna, jak to, na co liczyłem.

Klip OtterBox został zaprojektowany specjalnie dla kontrolerów Xbox i działa z kontrolerami wykonanymi dla kontrolerów Xbox One, Series X / S lub Elite Series 2. Jest też małe wycięcie na port ładowania, co oznacza, że ​​jeśli chcesz podłączyć kontroler Xbox do kabla USB, nie będziesz musiał usuwać klipsa z kontrolera. Możesz także odłączyć ramię od samego klipsa i użyć go jako podstawy do podparcia smartfona podczas grania na stole, oglądania filmów lub rozmów wideo.

Wraz z wprowadzeniem xCloud przez Microsoft, współpracuje z wieloma producentami, aby różne firmy zajmujące się akcesoriami do gier mobilnych, w tym OtterBox, Razer’s Kishi i 8BitDo SN30 Pro dla Androida, zapewniały różne doświadczenia. Microsoft dąży do zapewnienia dużego ekosystemu urządzeń peryferyjnych do gier, gdy jego usługa gier w chmurze stanie się bardziej dostępna.

Dwuczęściowa konstrukcja ułatwia granie na kontrolerze lub używanie produktu do gier stołowych.

Konfiguracja Mobile Gaming Clip jest prosta i łatwa do wykonania.

Konfiguracja OtterBox Mobile Gaming Clip jest prosta: podłącz kontroler Xbox do telefonu, podłącz klips do kontrolera, zamontuj telefon i zacznij grać. Wymaga większej siły niż inne klipy do gier, aby przymocować go do kontrolera. Po prawidłowym zainstalowaniu klips mocno zaciska się na kontrolerze, więc nie musisz się martwić, że się poluzuje i spadnie.

Niektóre klipy z gier mobilnych, takie jak mobilny klips do gier MOGA firmy PowerA, wydają się być niezrównoważone, szczególnie w przypadku dużego lub ciężkiego telefonu lub telefonu z bardziej masywną obudową. Mobilny klips do gier OtterBox ma lepszy rozkład masy, dzięki czemu kontroler jest nieco bardziej zrównoważony.

Jednym z powodów jest to, że Mobile Gaming Clip OtterBox ma „funkcję szybkiej regulacji”, co oznacza, że ​​podczas korzystania z klipsa możesz regulować kąt nachylenia telefonu. Ramię klipsa może się nieco rozciągnąć, co pozwala na eksperymentowanie z preferowanymi kątami. Na ramieniu mobilnego klipsa do gier znajduje się również zatrzask, który pozwala zablokować go na miejscu, aby nie przesuwał się podczas użytkowania.

Istnieją trzy pazury, które utrzymują telefon na miejscu. Dolny pazur się wysuwa, umożliwiając dopasowanie większych telefonów do akcesorium, wydłużając się o kilka centymetrów. Ułatwia to dopasowanie większych telefonów do klipu do gier. Pazury nie blokują mi dostępu do przycisków głośności lub zasilania na moim iPhonie XR, chociaż odblokowywanie telefonu podczas korzystania z uchwytu jest nieco uciążliwe, ponieważ jest on umieszczony bokiem w uchwycie. Konstrukcja ułatwia również korzystanie z pary przewodowych słuchawek dousznych lub podłączenie ładowarki, aby naładować telefon, gdy kontynuuję grę.

Musiałem zdjąć etui, którego używałem, z podłączonym gniazdem PopSocket, aby bezpiecznie umieścić telefon na miejscu.

Miałem pewne problemy, gdy próbowałem zamontować telefon; etui na telefon, którego używam, ma przede wszystkim przymocowaną pośrodku gniazdo PopSocket, które dodało zbyt wiele grubości i sprawiło, że mój telefon był mniej bezpieczny w klipsie, nawet wyskakiwał, gdy przesunąłem klip nawet nieznacznie. Skończyło się na tym, że za każdym razem, gdy chciałem użyć klipsa, musiałem zdejmować etui z telefonu. Jeśli nie masz w telefonie akcesorium, takiego jak PopSocket, klips powinien działać z prawie każdym standardowym etui.

Najbardziej interesującą funkcją Mobile Gaming Clip OtterBox jest tryb stołowy. Możesz przełączyć się z trybu kontrolera na tryb stołowy, odłączając ramię do klipsa akcesorium, co pozwala na używanie klipu do gier jako podstawki do oglądania gier, a nawet oglądania filmów i programów telewizyjnych. Funkcja blatu to ambitny pomysł, ale w końcu okazuje się, że jest bardziej podpórką niż rzeczywistą podstawką. Masz ograniczone możliwości regulacji kąta nachylenia telefonu w tym trybie i nie możesz w żaden sposób podnieść telefonu ze stołu.

Jednak opcja trybu stołowego rozwiązuje jeden z największych problemów związanych z klipami do gier mobilnych: zmęczenie dłoni spowodowane ciężarem kontrolera, telefonu i klipu łącznie. OtterBox pomaga rozwiązać ten problem, umożliwiając przerwę w odtwarzaniu klipu z grą, ale nadal zapewniając swobodę kontynuowania gry na telefonie.

Tryb stołowy to świetny pomysł, który może zmniejszyć zmęczenie dłoni, ale ta funkcja wydaje się być raczej refleksją.

W ciągu ostatnich kilku lat rynek gier w chmurze i gier mobilnych stał się bardziej ekscytującym obszarem w branży, z odnoszącymi sukcesy darmowymi tytułami, takimi jak Call of Duty Mobile a firma Microsoft naprawdę zaczyna swoją przygodę z grami w chmurze. Wraz z rozwojem gier w chmurze prawdopodobnie nastąpi duży wzrost dostępności i różnorodności klipów z grami, takich jak ten. Oznacza to, że jeśli nie podobają Ci się obecne opcje dostępne na rynku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że podobne produkty pojawią się w najbliższych miesiącach i latach.

OtterBox Mobile Gaming Clip nie jest idealnym akcesorium do gier mobilnych, ale jest jednym z lepszych dostępnych obecnie akcesoriów do gier mobilnych. Daje mi możliwość korzystania z kontrolera, który posiadam, a nie przeznaczonego do konkretnego produktu (poza tym, że musi to być kontroler Xbox). Jest również nieco bardziej elastyczny w użyciu w porównaniu z innymi akcesoriami do gier mobilnych, takimi jak Razer Kishi, który zamyka telefon w parze kontrolerów.

Przy cenie 30 USD klip OtterBox jest tańszy niż te rozwiązania, ale nadal istnieją tańsze opcje, jeśli chcesz przypiąć telefon do istniejącego kontrolera. Podoba mi się, że klip nie jest niezrównoważony po podłączeniu do kontrolera, a tryb stołowy jest interesujący. Ale wydaje się, że jest to raczej refleksja z powodu tego, jak ograniczony jest klip, gdy jest używany na stole. Jednak to, co robi mobilny klip do gier OtterBox, wystarczy, aby uzasadnić wyższą cenę od 5 do 10 USD w porównaniu z innymi opcjami dostępnymi na rynku.

Zdjęcia: Taylor Lyles / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook