Różności i nowinki technologia

Recenzja Oura Ring: Worth the Hype

Żaden recenzent sprzętu nie jest całkowicie obiektywny. To niemożliwe. Nawet gdybym chciał, nie byłbym w stanie odizolować się od szumu wokół pierścienia Oura.

Oura kosztuje 299 dolarów. To nie jest tanie i śledzi twój sen? To jest coś, co robi wiele innych urządzeń do noszenia. Ponadto firma kultywuje uprzywilejowaną mistykę, którą osobiście uważam za odpychającą. Jack Dorsey nosi jeden! Książę Harry też. Za każdym razem, gdy widzę jednego na wolności, automatycznie zakładam, że osoba go nosząca to niezwykle bogaty biohaker z Doliny Krzemowej, który pije sześć surowych białek na śniadanie i bierze kąpiel lodową.

Zaskakujące było – przynajmniej dla mnie – że ten stosunkowo drogi pierścień stał się jednym z urządzeń do noszenia z wyboru do wykrywania Covid-19, zanim u ludzi wystąpiły objawy. Na początku tego roku naukowcy z UC San Francisco wykorzystali pierścień, aby spróbować przewidzieć Covid-19 u pracowników służby zdrowia. NBA i WNBA kupiły tysiące pierścieni dla swoich graczy. Nawet Nascar używa pierścieni Oura dla kierowców i personelu.

Byłem przygotowany nienawidzić Oury. Ale po miesiącu noszenia go teraz przyznaję, że rzeczy, które lubią bogaci, są bardzo ładne. To nie jest dokładnie monitor aktywności, ale raczej mały, inteligentny i przede wszystkim wygodny monitor zdrowia, który monitoruje parametry życiowe, które robi niewiele innych osób.

Impreza cały czas

: Oura

Po pierwsze, najbardziej oczywista różnica: nosisz Ourę na palcu zamiast na nadgarstku. Jestem naprawdę szczęśliwa, że ​​udało mi się pozbyć mojej głębokiej, trwałej, wypalonej opalenizny zegarkowej. Oura wysyła zestaw rozmiarów i prosi o noszenie fałszywego pierścionka na wybranym palcu przez 24 godziny, ponieważ palce puchną, gdy ćwiczysz lub śpisz.

Nawet po zdobyciu prawdziwego pierścionka musisz uzbroić się w cierpliwość. Aby lepiej zrozumieć podstawowe dane, musi być na palcu przez co najmniej dwa tygodnie. Są dwa czujniki LED na podczerwień, dwa czujniki temperatury ciała o ujemnym współczynniku termicznym, akcelerometr 3D i żyroskop – to bardzo dużo czułych czujników jak na tak małą obudowę.

Zamiast bombardować Cię surowymi danymi, Oura mierzy odchylenia od normy. Jest to inteligentny i przystępny sposób sprawdzenia danych biometrycznych. Na przykład niektórzy ludzie mogą uznać za niepokojący wzrost tętna do 180. Ale mój robi to normalnie, kiedy biegam w terenie (lub kiedy czytam coś szczególnie okropnego na Twitterze). Możesz kliknąć aplikację towarzyszącą, aby sprawdzić wszystkie dane, w tym fazy snu, kroki, tętno, odchylenie temperatury ciała. Ale po otwarciu aplikacji sprowadza się to do trzech oddzielnych wskaźników: postępu celu związanego z aktywnością, gotowości i wyniku snu.

Gotowość jest miarą unikalną dla Oura. Podobnie jak Garmin Body Battery, bierze pod uwagę takie czynniki, jak tętno spoczynkowe, częstość oddechów, poziomy aktywności i sen, aby powiedzieć Ci, jak, eee, jesteś gotowy na swój dzień. Zamiast jednak porównywać wskaźniki z populacją ogólną, mierzy odchylenia od własnej linii bazowej.

Oura to pierścień, więc w przeciwieństwie do innych testowanych przeze mnie urządzeń do monitorowania kondycji musisz sprawdzić swoje statystyki na smartfonie. Nie możesz przeglądać statystyk na ekranie ani, na przykład, wyświetlać ich na ścianie po przebudzeniu. Za długo noszę zegarek; Przetrwałem trzy dni, zanim ponownie założyłem zegarek Apple Watch.

Okres dostosowawczy

: Oura

Dużo używam rąk. Każdego dnia ciągnę ciężkie torby i łamię piersiówki z kurczaka. Noszenie twardego pierścionka boli! Nawet nie noszę obrączki, więc początkowo bez przerwy chowałem bezpiecznie Ourę, narzekając obłudnie na pracowników umysłowych, którzy siedzą i piszą przez cały dzień.

Wkrótce jednak doceniłem, jak skądinąd dyskretna jest Oura i jej unikalny algorytm. Większość urządzeń do noszenia mierzy Twoje dane i oblicza Twoją sprawność w danym dniu bez uwzględnienia Twojej historii. Generalnie dbam o siebie, więc obudzenie się i stwierdzenie, że wynik pomiaru Body Battery wynosi 8 na 100, może być dla mnie szczególnym upomnieniem podczas pandemicznego snu jednej nocy.

Trochę zajęło mi dostosowanie się od analizy danych z każdego dnia do spojrzenia na ogólne trendy. Kiedy zły sen nie od razu wpłynął na mój wynik snu, zapytałem o to dyrektora generalnego Oury, Harpreeta Singha Rai. Przypomniał mi, że wynik z ostatnich dwóch tygodni ma większe znaczenie niż jeden koktajl jednej nocy – przydatne przypomnienie z wielu powodów.

Czujniki Oury są niezwykle dokładne. Nie wykrył Covid-19, ale dokładnie wykrył, kiedy temperatura mojego ciała spadła tuż przed rozpoczęciem miesiączki – spadek temperatury jest tak niewielki, że większość kobiet używa ultraczułych, specjalistycznych termometrów podstawowych do ciała. Został wykorzystany w badaniach medycznych do śledzenia zmian hormonalnych u kobiet, co jest sporym ulepszeniem w porównaniu z koniecznością ręcznego podłączania tych danych do Garmina lub Fitbit.

I w przeciwieństwie do Apple Watch Series 5 bateria wystarcza na dłużej niż jeden dzień. Ja nie całkiem uzyskaj reklamowany tydzień bez doładowania. Ale mimo to pięciodniowa żywotność baterii oznacza, że ​​mogę nosić pierścionek przez noc kilka razy, co czyni go znacznie bardziej użytecznym narzędziem do śledzenia snu. W przeciwieństwie do Fitbit, Oura nie pobiera dodatkowych opłat za subskrypcję za dodatkowe informacje lub funkcje w aplikacji.

Nie wykrywacz chorób

: Oura

Chcę zauważyć, że Oura – a tak naprawdę każde urządzenie fitness do noszenia na ciele – nie może dać Ci powiadomienia push z informacją, że masz Covid-19. NBA i WNBA nie polegają na danych, ale zamiast tego łączą te wyniki z codziennymi testami wymazów. Badanie UCSF (w którym brałem udział podczas noszenia pierścienia) również łączy wyniki z codziennym kwestionariuszem objawów zgłaszanych przez samych siebie.

Jest to szczególnie ważne, ponieważ ogromna część przypadków Covid-19 może przebiegać bezobjawowo lub wyjątkowo łagodnie. Jeśli obawiasz się, że zostałeś narażony, nadal będziesz musiał jechać na miejsce testowe, aby włożyć wymaz do nosa. Oura może również nie być tego warta, jeśli, tak jak ja, potrzebujesz zegarka, aby upewnić się, że dołączasz do spotkań na czas lub aby zobaczyć, jak zbliża się aktywność.

Ale nawet jeśli miałem predyspozycje do nielubienia pierścienia Oura, przyznaję, że jest to bardzo elegancki, a nawet modny dodatek zdrowotny, szczególnie dla kobiet, które potrzebują przypomnienia, że ​​ich okres zacznie się. Przede wszystkim doceniam przypomnienie, że piwo lub dwa od czasu do czasu nie zrujnują mojego zdrowia. Wciąż trwa pandemia, a picie piwa to najmniejsze z moich zmartwień.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook